Nieco o nas

Nie wiem jak szybko dochodzą informacje do Was, ale ja sie dziś obudziłam dopiero teraz. Tzn, pracuję od rana, ale właśnie mnie olśniło, że to już wiosna!!!

Taki spod lady. Ale zanim spod tej lady wyjdzie, i ujrzy światło dzienne, to coś z tego musicie mieć, prawda? Oto przedsmak, czyli dobra zabawa. Zgadnijcie, co się szykuje!

Papavero to dziesiątki tysięcy aktywnych użytkowników. Wiem, że dla wielu z tych osób szycie jest po prostu hobby, miłością lub odskocznią od innych obowiązków. Macie różne zawody z bardzo odległych zakątków wiedzy. I ja szukam dokładnie jednego. Szukam tłumaczki (lub tłumacza) języka angielskiego, któremu krawiectwo jest bliskie sercu. Dlatego jeśli tylko takiego człowieka znacie, lub nim po prostu jesteście, dajcie mi koniecznie znać.

Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest dzień kobiet. Nie mam pojęcia skąd, ale taki cytat, z jakiejś chyba piosenki albo wiersza, wcisnął mi się na początek artykułu. I nie chciał odpuścić, musiał się tutaj pojawić. Zaczynamy radośnie najważniejszy dzień w roku. No dobra, jeden z 365 najważniejszych dni kobiet.

Dziś tłusty czwartek. Pączki, faworki... swawole żywieniowe. Sprawdźmy, jak to jest u Was.

Lubię prowadzić zajęcia z konstrukcji odzieży. Bardzo to lubię. A gdy trafiam na kolejną fantastyczną grupę osób, które chłoną wiedzę jak gąbka, to po prostu jest to dla mnie ogromna przyjemność a nie praca.

Kolejne nasze wspólne szyciowe walentynki. Przyznam, że się starzeję. Zapomniałam o nich zupełnie. Dlatego na ostatnią chwilę, co do mnie jest jak najbardziej podobne, ogłaszam święto miłości szycia na papavero. Bez słodkiego lukru, bo tego wszędzie pełno. Aż normalnie człowiek czuje, że się przesłodził. Więc poniżej będzie surowo i zwięźle.

 Nowe projekty bardzo cieszą. Dodają skrzydeł i energii do pracy. I tak jest właśnie dziś. Pomimo tego, że mamy piątek, ja już nie mogę się doczekać poniedziałku. Bo w poniedziałek będę szyła na nowej maszynie do szycia.