Kroimy, przygotowujemy

Zanim przyszyjesz mankiet, musisz przygotować bluzkę. Po prostu wytnij ją z dzianiny, zszyj boki i ramiona i gotowe. Do tego wytnij mankiet, który na zdjęciu został skrojony z wzorzystej dzianiny. Mankiet to po prostu prostokąt. Jego szerokość jest równa obwodowi rękawa na dole. A wysokość? Wystarczy dwa razy taka, jakiej szerokości pragniesz mankiet. Do tego, na koniec, narysuj dodatki na szwy.

Kliknij aby powiększyć

Mankiet w kółeczko!

Złóż mankiet na pół,  prawą stroną do prawej. I zszyj krótszy brzeg. Następnie wywiń na prawą stronę a otrzymasz mankiet widoczny poniżej.

Kliknij aby powiększyć

Mankiet na pół

Złóż mankiet na pół, tak aby wszystkie jego surowe brzegi, po włożeniu do bluzki, ułożyły się wzdłuż dołu rękawa. Bluzkę musisz mieć tym razem wywiniętą na lewą prawą stronę. Tym razem prawa strona mankietu dotyka lewej strony bluzki. Pamiętaj o tym.

Kliknij aby powiększyć

Doszyj mankiet

Mankiet połącz z bluzką. Przyszyj go dookoła ściegiem elastycznym. Oczywiście jeśli posiadasz owerloka, użyj właśnie jego. Jeśli nie, w Twojej domowej maszynie do szycia na pewno znajdziesz ściegi elastyczne. Wykorzystaj je tutaj.

Kliknij aby powiększyć

Prawie gotowe

Mankiet jest przyszyty. Przyjrzyj się uważnie obrazkowi. Mankiet jest wciśnięty do środka bluzki. Bluzka jest wywinięta na prawą stronę. Ten widoczny szew łączący bluzkę z mankietem w chwili obecnej jest na prawej stronie bluzki. Za moment to zmienisz.

Kliknij aby powiększyć

Wyciągamy mankiet

Wyciągnij mankiet na prawą stronę. Tak po prostu. Szew nadal jest widoczny.

Kliknij aby powiększyć

Czary mary

A teraz zagnij mankiet na bluzkę. W ten sposób ukryjesz połączenie pomiędzy bluzką a mankietem. Czyż nie wygląda ładnie? Przyjrzyj się mankietowi. Ułożyłam go w taki sposób, iż na dole jest znacznie węższy niż na górze. Jeśli chcesz, możesz go ułożyć właśnie w ten sposób. Jeśli nie, zerknij dalej.

Kliknij aby powiększyć

Mocowanie mankietu

Na poniższym zdjęciu mankiet został wywinięty nieco inaczej. Zagięłam tylko jego kawałek. Jak podoba Ci się bardziej? Ułóż tak, jak masz ochotę. Pamiętaj jednak, że na koniec musisz przymocować mankiet. W przeciwnym wypadku będzie się odginał i układał po swojemu. Mankiet wystarczy zamocować na szwie bocznym oraz na ramieniu. Wykonaj ten mocujący szew ręcznie. Kilka pętelek i gotowe!

Kliknij aby powiększyć

A czy Ty masz już swoją kobaltową bluzkę? Jeśli nie, koniecznie obejrzyj Kobaltowe bluzki. Model 0498

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć