Na początek przypominamy naszą Tereskę, oto jak wygląda z tyłu z przodu i z boku. Tylko czeka na nowe projekty. I chociaż już niebawem, za papaverową chwilkę a nawet dwie pożegnamy się z nią w dziale z wykrojami do pobrania, to chcielibyśmy, aby towarzyszyła Wam jeszcze przez jakiś czas do własnych projektów.

alt

Co nam da Tereska? Otóż dzięki temu, że dziewczyna pozowała w samej bieliźnie, możemy ją ubrać. Wystarczy wydrukować sobie Tereskę, nieco przeźroczystą i ledwie na kartce widoczną. Dzięki tak przygotowanej kartce papieru, i delikatnie naszkicowanej Teresce, w prosty sposób narysujemy wszelkie ciuszki przelewając swoje pomysły na kartkę. Dzięki takiemu trikowi nie będziemy musieli uczyć się rysowania postaci oraz poradzimy sobie z naszkicowaniem odzieży w odpowiednich proporcjach. Spójrzcie na poniższy obrazek. Widać na nim właśnie taką wydrukowaną Tereskę ledwo widoczną na kartce.

alt

W tak przygotowanym notatniku, w którym znajduje się około setka (lub nawet dwie) naszych Teresek, powstają papaverowe szablony do pobrania. Na początek szybki szkic, trochę obliczeń z boku i gotowe. Zobaczcie jak Tereska prezentuje się w nowej sukience? Czy powinna się ona pojawić w dziale z szablonami?

alt

Tak jak już wspomniałam, w celu szybkiego przygotowania szkiców można wydrukować kilkadziesiąt kartek, spiąć je ładnie w dowolnym punkcie ksero i otrzymujemy taki oto zgrabny notatnik początkującego projektanta. Zawsze i szybko można w nim przelać swoje genialne pomysły na papier.

alt

Aby ułatwić Wam wykonanie własnego notatnika przygotowaliśmy trzy różne strony z Tereską i jej klonami. Wystarczy kliknąć na wybranym obrazku, aby pobrać je w postaci pdf. Tak więc do wyboru dwie Tereski przodem, jedna przodem i jedna tyłem, oraz trzecia możliwość, Tereska przodem, bokiem i tyłem.

alt  alt  alt

Kiedy już mamy taki podręczny notatnik, w którym szybciutko i nawet bez specjalnych zdolności plastycznych możemy projektować nasze ciuszki, należałoby go jakoś pięknie ozdobić. Oczywiście można wykonać go tak jak ten ze zdjęcia, czyli dorzucić mu kolorową okładkę z tyłu i przeźroczystą z przodu, ale przecież kto miałby uszyć śliczną tkaninową okładkę jak nie zdolne papaverowiczki.

 

alt

alt

Zdjęcia zaczerpnięte ze strony Sew4Home

Przyjemnego projektowania. A dla pierwszej osoby, która wykona taką śliczną okładkę, jak ta na zdjęciu powyżej, oraz przedstawi krok po kroku w jaki sposób należy ją wykonać mamy niespodziankę w postaci nożyczek do cięcia tkanin.  Pamiętajcie, iż przewodnik powinien być dokładny i przejrzysty. Przynajmniej tak jak ten, pomocny w wykonaniu własnego przewodnika i okładki.

alt

26.09.2012 Nasz powyższy konkurs wygrała Kornelya. To jej zdjęcia zostały umieszczone dziś powyżej. A tutaj możecie zobaczyć jak wykonała swoją okładkę z drobiowym motywem ;-)

100% (0 głosów)
12967 wyświetleń

Komentarze

1
Agosz
#28 Agosz 2013-03-15 12:39
Cytuję papavero:
A ja właśnie się zastanawiałam, czy nie dorzucić jakichs koleżanek Tereskowych. Więcej modelek może byłoby bardziej ciekawych. W sumie projektuje się fajnie jak dziewczyny różnie wyglądają. Co Wy na to?


Jestem jak najbardziej za! Tereska to super zgrabna dziewczyna i dobrze, ale przydałyby się sylwetki bardziej "ludzkie" - jabłka, gruszki, wiolonczele, może o nieco innych proporcjach, krótszych nogach...
LalaLuise
#27 LalaLuise 2012-11-11 14:13
Bardzo przydała mi się Teresa. Bardzo długo szukałam w necie takich ''manekinów'' do wydrukowania. i Dzięki papavero w końcu znalazłam. Dzięki!
1
malpa_zla
#26 malpa_zla 2012-09-25 09:00
fajnie jakby miały różne sylwetki, żeby można było projektować na podobnej do siebie ;) tzn niższe, wyższe, gruszkowe, jabłkowe... ;)
4
papavero
#25 papavero 2012-09-24 23:55
A ja właśnie się zastanawiałam, czy nie dorzucić jakichs koleżanek Tereskowych. Więcej modelek może byłoby bardziej ciekawych. W sumie projektuje się fajnie jak dziewczyny różnie wyglądają. Co Wy na to?
tyska89
#24 tyska89 2012-09-24 23:16
ja już jakiś czas temu wydrukowałam sobie takie sylwetki z tej stronki: http://fashionary.org/downloads/
bo niestety aktualnie nie stać mnie na kupno samego notatnika :sad:
papavero
#23 papavero 2012-09-24 21:27
Cytuję Hawkpath:
N ie otwiera mi się przewodnik szycia w wykonaniu Kornelyi- wyskakuje błąd :sad: .

Ha :) Bo jeszcze nie jest opublikowany. Tylko coś zmienię a już ktoś znajdzie, nic sie przed Wami nie ukryje! ;-)
Hawkpath
#22 Hawkpath 2012-09-24 21:18
N ie otwiera mi się przewodnik szycia w wykonaniu Kornelyi- wyskakuje błąd :sad: .
asica
#21 asica 2012-09-21 21:06
Cytuję Wiśniewski:
czy dziewczyny są do pobrania ???? bo pokazują mi się czyste kartki?????

mi też ale tylko na monitorze bo jak wydrukujesz to Tereski są takie jak powinny być
papavero
#20 papavero 2012-09-19 08:17
Cytuję Wiśniewski:
czy dziewczyny są do pobrania ???? bo pokazują mi się czyste kartki?????

Hm, są do pobrania, wystarczy na nie kliknąć. Masz adobe readera?

Można też zapisać na dysku kolorowy obrazek z Tereską, ten na samej górze.
Wiśniewski
#19 Wiśniewski 2012-09-18 23:54
czy dziewczyny są do pobrania ???? bo pokazują mi się czyste kartki?????