Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, znajduje się ona na końcu artykułu.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 186-52 (wzrost-rozmiar) 210 cm, sztruks. Tkanina na kieszenie, szerokość 150cm, długość 35cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek, guzik.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Luz: 0 cm w obwodzie na wysokości bioder. Spodnie sięgają do pasa.

Nasz papaverowy admin wyprzystojniał ostatnio. Zrzucił kilka kilogramów i zielone spodnie były za duże. Zwlekał z tymi zdjęciami, nie miał na nie ochoty, i teraz się okazuje, że nowe spodnie były po prostu za duże i dziś musiały zostać nieco muśnięte przez krawcową aby nie spadały z jego zgrabnych adminowych kształtów. Oto nasz admin bez głowy, czyli tym razem więcej admina w adminie. Kolejne zdjęcia nie oddają rzetelnie koloru, jednak wredny sztruks nie chciał za nic w świecie pokazać szczegółów bez słońca.

 
       Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć
 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2a  przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2-3  przód, 1 raz ze złożonego materiału (tkanina na worek kieszeniowy)
  • 3-4  tył, 1 raz ze złożonego materiału
  • prostokąty na: pasek, szlufki oraz paspelki kieszeni tylnych

   Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Wzrost 185 cm Rozmiar GN-4 Rozmiar GN-3 Rozmiar GN-2 Rozmiar GN-1 Rozmiar GN Rozmiar GN+1 Rozmiar GN+2 Rozmiar GN+3 Rozmiar GN+4
Obwód talii  78 84 90 96 102  108 114 120 126
Obwód bioder  88  92  96,5  100,5 105 109  113  117  122
Wysokość talii od ziemi  102 102 102 102 102 102 102 102 102
Obwód uda  49 51,5 54 56,5 59  61,5 63,5 66 68,5
                   

 

 A na koniec raz jeszcze spodnie naszego papaverowego admina.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Czekamy na Wasze realizacje: