Krok pierwszy to złożenie tyłu i przodu. Składamy je w taki sposób, aby środek tyłu na obu częściach tworzył jedną gładką linię.

Kliknij aby powiększyć

 Rysujemy dwa odcinki. Pierwszy z nich jest przedłużeniem boku nogawki o 3cm. Drugi znajduje się na środku tyłu około 13 cm poniżej dekoltu i jest długości około 6cm.

Kliknij aby powiększyć

 Dwa odcinki z poprzedniego kroku łączymy piękną krzywą. Jej łuk zależy jedynie od naszej wyobraźni na temat kształtu tego elementu.

Kliknij aby powiększyć

 I gotowe. Tak oto wygląda tył naszej nogawki ogrodniczek.

Kliknij aby powiększyćDorzucamy jeszcze zapięcie i biegniemy do sklepu po tkaninę na ogrodniczki.

 

Kliknij aby powiększyć

 Dzięki temu, że górę naszych ogrodniczek zbudowaliśmy z użyciem formy przodu bluzki, przygotujemy pięknie wymodelowane szelki. Na początek zaznaczmy na czerwono gdzie będą one przebiegały osobno z tyłu i z przodu. 

Kliknij aby powiększyć

 Na niebiesko zaznaczyłam część szelki leżącą z przodu, na zielono część leżącą z tyłu. 

Kliknij aby powiększyć

 Odbijamy zielony i niebieski kawałek i przykładamy do siebie tą częścią, która leżała na ramionach. Następnie modelujemy nieładne kąty i przedłużamy szelki z przodu o około 10-15cm. To wszystko, nasze ogrodniczki są gotowe. Oczywiście gdyby jakaś leniwa osóbka pragnęła uszyć szelki z prostokąta to nic złego się nie stanie. Ale warto wiedzieć, jak przygotować tak pięknie wygięte szeleczki.

Kliknij aby powiększyćSprawdzian Wam niedługo zrobię, proszę wszystko zapamiętać. No.