Lekcje konstrukcji odzieży


Oto pierwsza piękna jesień w naszej pracowni we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 74/306.

Oto grafik na drugi miesiąc naszej wrocławskiej pracowni. Dziękuję wszystkim za przybycie w lipcu, to był fantastyczny czas z Wami. Liczę na to, ze sierpień będzie równie udany i poznamy równie świetnych ludzi zakochanych w szyciu.

Bardzo, bardzo się cieszę, że mogę dziś zaprosić Was na szkolenia stacjonarne. Nasza nowa, wrocławska pracownia, przygotowana specjalnie z tej okazji przyjmie Was z otwartymi rękoma.

Na podstawie sukienki podstawowej wymodelujemy formę odzieży z pięknym dekoltem na ramiączkach oraz wodą.

Lubię gdy zmiany w szablonach mają swoje uzasadnienie w konstrukcji. Nawet, jeżeli nie potrafisz konstruować, a pragniesz tylko delikatnie zmienić szablon, warto wiedzieć, że na pewno można zrobić coś co planujesz. Dlatego zapraszam Cię na tą lekcję. Pokażę obrazki z konstrukcji, ale tylko po to, aby przedstawić temat. Nie bój się, one są tylko do pooglądania.

Tak naprawdę lekcja ta nie ma niczego wspólnego z konstrukcją. Dlatego nazywam to metodą abrakadabra. Musisz pamiętać, że to jest właśnie takie czary mary, które działa. Ale z poprawną techniką konstrukcji nie ma niczego wspólnego. Uważam, że można ale tylko wtedy, gdy naprawdę zachodzi taka potrzeba. Gdy nie da rady skonstruować od nowa.

Korzystając z gotowych szablonów również można wprowadzać zmiany. Warto zmieniać, modyfikować i poprawiać. Własnoręczne zmiany uwalniają od szukania tych idealnych fasonów, bo po prostu możemy każdy zmienić pod własne potrzeby.

Czy mogę nazwać ją bombką? Chwilę się nad tym zastanawiałam, ale nie znalazłam innej nazwy dla tego fasonu. Możecie mnie poprawić lub zaproponować własną nazwę. A ja już pokazuję, jak ją przygotować dzięki modelowaniu na płasko.

Poprawki szablonów są nieuniknione. Nie każdy z nas pasuje, a raczej większość z nas nie pasuje wprost do tabel rozmiarów standardowych i coś trzeba niestety poprawiać. A nawet, jeśli pasujemy, to czasem po prostu chcemy uszyć coś inaczej, niż proponuje gotowy szablon. Tym razem zerknijmy na paszkę w najprostszym T-shircie.

Krzywiki są bardzo pomocne przy konstrukcji i modelowaniu odzieży. Krzywik S jest moim autorskim produktem. Z dumą przedstawiam Ci do czego służy i jak został stworzony. Korzystaj z niego z przyjemnością!