Lekcje konstrukcji odzieży


Lubię gdy zmiany w szablonach mają swoje uzasadnienie w konstrukcji. Nawet, jeżeli nie potrafisz konstruować, a pragniesz tylko delikatnie zmienić szablon, warto wiedzieć, że na pewno można zrobić coś co planujesz. Dlatego zapraszam Cię na tą lekcję. Pokażę obrazki z konstrukcji, ale tylko po to, aby przedstawić temat. Nie bój się, one są tylko do pooglądania.

Tak naprawdę lekcja ta nie ma niczego wspólnego z konstrukcją. Dlatego nazywam to metodą abrakadabra. Musisz pamiętać, że to jest właśnie takie czary mary, które działa. Ale z poprawną techniką konstrukcji nie ma niczego wspólnego. Uważam, że można ale tylko wtedy, gdy naprawdę zachodzi taka potrzeba. Gdy nie da rady skonstruować od nowa.

Korzystając z gotowych szablonów również można wprowadzać zmiany. Warto zmieniać, modyfikować i poprawiać. Własnoręczne zmiany uwalniają od szukania tych idealnych fasonów, bo po prostu możemy każdy zmienić pod własne potrzeby.

Czy mogę nazwać ją bombką? Chwilę się nad tym zastanawiałam, ale nie znalazłam innej nazwy dla tego fasonu. Możecie mnie poprawić lub zaproponować własną nazwę. A ja już pokazuję, jak ją przygotować dzięki modelowaniu na płasko.

Poprawki szablonów są nieuniknione. Nie każdy z nas pasuje, a raczej większość z nas nie pasuje wprost do tabel rozmiarów standardowych i coś trzeba niestety poprawiać. A nawet, jeśli pasujemy, to czasem po prostu chcemy uszyć coś inaczej, niż proponuje gotowy szablon. Tym razem zerknijmy na paszkę w najprostszym T-shircie.

Krzywiki są bardzo pomocne przy konstrukcji i modelowaniu odzieży. Krzywik S jest moim autorskim produktem. Z dumą przedstawiam Ci do czego służy i jak został stworzony. Korzystaj z niego z przyjemnością!

Zacznę od końca. To nie jest ostatnia niespodzianka tej jesieni! W tym roku napracowałam się tyle, że wystarczyłoby dla trzech chłopa! A dziś opowiem o Super T-shircie, czyli mojej drugiej książce.

Dziś ktoś wrzucił zdjęcie sukienki. Ten ktoś szukał szablonu na nią. A ja wiem, że wystarczy zwykły T-shirt, aby otrzymać takie cudo. Kto nie widział zdjęcie niechaj zerka do komentarzy. Być może osoba, która szukała szablonu da się namówić, na jego pokazanie.

Wiele szablonów można poprawić na ciążowe. Wystarczy tylko pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Zobaczcie jakich.

To będzie naprawdę łatwa lekcja modelowania. Przygotowana na specjalne życzenie. Ale również z ogromną przyjemnością. Lubię takie techniczne obrazki. Towarzyszą mi w pracy codziennie. A jeśli mogą też pomóc Wam, to super!