Lekcje konstrukcji odzieży


Oto bardzo szybka odpowiedź na to, jak spłycić dekolt w modelu 0055

Skrzywienia kręgosłupa to częsta dolegliwość, z którą musi sobie poradzić szyjąca osoba. Gdy uczymy się tego na pamięć, gdy próbujemy ogarnąć przykłady i w głowie dopasować je do odpowiednich korekt... staje się to skomplikowane. Ale gdy zrozumiemy, jak to działa, gdy wyczaimy jak nasz kręgosłup wpływa na formę, gdy wszystko stanie się logiczne... odkryjemy, że zrozumieć znaczy zapamiętać na zawsze.

Oto piękny rękaw, który możesz przygotować samodzielnie. Z naszymi instrukcjami to jest banalnie proste!

Na podstawie sukienki podstawowej wymodelujemy formę odzieży z pięknym dekoltem na ramiączkach oraz wodą.

Lubię gdy zmiany w szablonach mają swoje uzasadnienie w konstrukcji. Nawet, jeżeli nie potrafisz konstruować, a pragniesz tylko delikatnie zmienić szablon, warto wiedzieć, że na pewno można zrobić coś co planujesz. Dlatego zapraszam Cię na tą lekcję. Pokażę obrazki z konstrukcji, ale tylko po to, aby przedstawić temat. Nie bój się, one są tylko do pooglądania.

Tak naprawdę lekcja ta nie ma niczego wspólnego z konstrukcją. Dlatego nazywam to metodą abrakadabra. Musisz pamiętać, że to jest właśnie takie czary mary, które działa. Ale z poprawną techniką konstrukcji nie ma niczego wspólnego. Uważam, że można ale tylko wtedy, gdy naprawdę zachodzi taka potrzeba. Gdy nie da rady skonstruować od nowa.

Korzystając z gotowych szablonów również można wprowadzać zmiany. Warto zmieniać, modyfikować i poprawiać. Własnoręczne zmiany uwalniają od szukania tych idealnych fasonów, bo po prostu możemy każdy zmienić pod własne potrzeby.

Czy mogę nazwać ją bombką? Chwilę się nad tym zastanawiałam, ale nie znalazłam innej nazwy dla tego fasonu. Możecie mnie poprawić lub zaproponować własną nazwę. A ja już pokazuję, jak ją przygotować dzięki modelowaniu na płasko.

Poprawki szablonów są nieuniknione. Nie każdy z nas pasuje, a raczej większość z nas nie pasuje wprost do tabel rozmiarów standardowych i coś trzeba niestety poprawiać. A nawet, jeśli pasujemy, to czasem po prostu chcemy uszyć coś inaczej, niż proponuje gotowy szablon. Tym razem zerknijmy na paszkę w najprostszym T-shircie.

Krzywiki są bardzo pomocne przy konstrukcji i modelowaniu odzieży. Krzywik S jest moim autorskim produktem. Z dumą przedstawiam Ci do czego służy i jak został stworzony. Korzystaj z niego z przyjemnością!