Lekcje konstrukcji odzieży


Wiele szablonów można poprawić na ciążowe. Wystarczy tylko pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Zobaczcie jakich.

To będzie naprawdę łatwa lekcja modelowania. Przygotowana na specjalne życzenie. Ale również z ogromną przyjemnością. Lubię takie techniczne obrazki. Towarzyszą mi w pracy codziennie. A jeśli mogą też pomóc Wam, to super!

Bardzo się cieszę, że mogę Was zaprosić na nasze stoisko podczas tegorocznych targów FastTextile 2018. Część z Was spędzi ze mną fantastyczny czas. Zapraszam na szkolenia, które będą zupełnie inne niż wszystkie. Ja już nie mogę się doczekać, a Wy?

Porozmawiajmy o modelach, których konstrukcja wydaje się być trudna dla Was. Jestem bardzo ciekawa, jakie macie odczucia związane z tym tematem. Dlatego na pytania postawione poniżej nie będzie złych odpowiedzi, będą same dobre. Oczekuję bowiem Waszej opinii, zupełnie subiektywnej.

Myśleliście, że ostatnio stopniowanie było trudne? Ha! To dziś Was zaskoczę jak trudne może być stopniowanie szablonów. Dziś będzie tysiąc razy trudniej i raczej nikt nie da rady. Ale co tam, takie artykuły również muszą się pojawić, aby udowodnić Wam, że nie jesteście do tego stworzeni.

Zaczynając przygodę z konstrukcją odzieży nie miałam zielnego pojęcia skąd biorą się wektory do stopniowania odzieży. Dotarłam do polskich norm i po prostu z nich korzystałam. Podane na tacy funkcjonowały w mojej pracy przez chwilę. Jeśli macie na nie ochotę, zapraszam do działu z lekcjami konstrukcji, gdzie stopniowanie odzieży damskiej  zostało dość szczegółowo przybliżone.

Całkiem nowe krzywiki krawieckie są idealne. Wcześniejsze były super, ale te nowe są po prostu wyśmienite. Już opowiadam, jak się zmieniły i dlaczego.

Opowiem Wam o tabeli rozmiarów męskich. Dokładnie wiecie, że brakowało jej bardzo długo na papavero.pl. Opowiem Wam, skąd to opóźnienie się wzięło, jak sobie z tym poradziłam i kto mi w tym pomógł.

Gdybym robiła Wam takie dodatki na szwy w miejscu opisanym poniżej, na pewno byłoby Wam łatwiej szyć. Jednak problem pojawiłby się całkiem inny, ale to już opowieść na inny poniedziałek. A tak swoją drogą,  to w tym tygodniu poniedziałek papaverowy znów jakoś rozjechał się z tym kalendarzowym. Ale za to jaki będzie ładny wtorek zwany środą, już jutro bowiem wykrój na kolejną fajną bluzkę.

To będzie bardzo specjalna lekcja konstrukcji. Pokażę Wam pracę nad nowym projektem. I to nie tylko takim konstrukcyjnym. Zdradzę pewien szczegół, o którym nie wiecie. Za jakiś czas będziecie go mogli znaleźć w internetach, więc osobiście Wam o tym opowiem.