Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 150 cm.

Dodatki krawieckie: Nici,  fizelina (wkład odzieżowy), zamek kryty dł. 55cm.

Luz: 5 cm na wysokości biustu.

Oszukańczy luz

Sukienka została przygotowana z myślą o tkaninie. Z tym, że ja uszyłam ją sobie z tkaniny elastycznej. I właśnie dlatego wybrałam sobie o 1 rozmiar mniej niż zwykle. A Wy wybierzecie sobie, jak bardzo chcecie dopasować sukienkę do własnego ciała. Na pewno jednak będziecie musieli uszyć stójkę, którą tym razem umieściłam... w talii. Na stałe zamiast paska. Abyście z niej nie mogli zrezygnować.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

A jak ktoś będzie chciał koniecznie wszyć tą wiązaną stójkę, to niech mu będzie. Na stójce, którą znajdziecie we wcześniejszym artykule, nacinki ułatwią pracę ze wszywaniem jej do tej kiecki. No przecież nie zabronię Wam jej tam umieścić. Tylko pamiętajcie, że wybór tamtej stójki powoduje, że tą piękną trzeba porzucić. No chyba, że użyjecie poprzedniej tylko jako wiązanej ozdoby. U mnie szlufka na stójce posłuży do przytwierdzenia polnego maku wiosną. Taki mam plan.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0575.jpg

Piękna kobieca sukienka idealnie dopasowana cięciami.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 2 stójka 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 4-6 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 7-9 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 10 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym (przyklej fizelinę) stójkę, miejsce wszycia zamka oraz rozporek.
 3. Zszyj zaszewki we wszystkich elementach.
 4. Zszyj ze sobą elementy przodu.
 5. Zszyj ze sobą elementy tyłu. Na środku tyłu wszyj zamek i zszyj szew poniżej niego. Na dole wykonaj rozporek.
 6. Zszyj przód z tyłem. przymierz sukienkę.
 7. Wszyj rękawy.
 8. Przyszyj wybraną stójkę.
 9. Podwiń rękawy i dół sukienki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Zobacz artykuły powiązane z bieżącym

Komentarze

papavero
#32 papavero 2016-12-08 15:13
Cytuję FF:

Nie. Ta wskazana przez Ciebie jest grubsza, mniej rozciągliwa. Z jednej strony jest delikatnie błyszcząca a z drugiej ma delikatne prążki. A sukienka jest ze zwykłego poliestru, jednolitego, rozciągliwego dość bardzo.
FF
#31 FF 2016-12-08 15:09
papavero
#30 papavero 2016-11-05 18:30
Ta też już uzupełniona, można się częstować :-) @tatusiek jak widzisz na nowym zdjęciu mam ramkę dla Justina Biebera. Wrzucę sobie zamiast blondyny, która wraz z ramką przyjechała do mnie ze sklepu :-)
AQ33
#29 AQ33 2016-04-05 13:57
Cytuję katkos123:
Moja sztruksowa stójka bez wiązania i bez stójki ;-) . Po prostu nie starczyło na nią materiału :D więc nie miałam dylematu czy ja szyc, czy nie. Bałam się, aby sztruksowa sukienka (a na dodatek w tym kolorze) nie wyglądała jak demobilku z lat 70-tych, ale wyszła moim zdaniem całkiem nowocześnie.


Wyszła super :)
katkos123
#28 katkos123 2016-03-25 11:14
Moja sztruksowa stójka bez wiązania i bez stójki ;-) . Po prostu nie starczyło na nią materiału :D więc nie miałam dylematu czy ja szyc, czy nie. Bałam się, aby sztruksowa sukienka (a na dodatek w tym kolorze) nie wyglądała jak demobilku z lat 70-tych, ale wyszła moim zdaniem całkiem nowocześnie.
sengalus
#27 sengalus 2016-03-03 10:25
Uszyłam swoją wersję z elastycznego jeansu. Co namęczyłam się z tym rogiem przy stójce w pasie to moje. Prułam cztery razy, aż wpadłam na genialny pomysł, żeby podkleić flizeliną, coby się nie ciągnęło ;)
papavero
#26 papavero 2016-03-02 11:32
Cytuję topola:
I znowu na taką dużą kobietę :sad: jak to zestopniować na 163cm ? Zaszewki góry wydłużyć o 0.8 cm , skrócić dół o 3 cm (chyba na przymiarce ) , a w spódnicy biodra wyżej o 4 cm? chyba się pogubiłam,. Stopniowałam randkową i choć jeszcze jej nie skończyłam wygląda, że jest OK, ale ta jest zupełnie inna.

Jak stopniowałaś randkową, to poradziłaś sobie z trudniejszą. Tutaj jest łatwiej, bo sukienka jest odcięta w talii. Przesuwasz zaszewki, aby wypadały w dobrym miejscu. A reszty nawet jak nie poprawisz na szablonie, to na przymiarce dokładnie będziesz widzieć, czy i o ile za długa jest góra oraz dół.
Annalisa
#25 Annalisa 2016-03-02 10:52
super :-)
topola
#24 topola 2016-02-22 18:09
I znowu na taką dużą kobietę :sad: jak to zestopniować na 163cm ? Zaszewki góry wydłużyć o 0.8 cm , skrócić dół o 3 cm (chyba na przymiarce ) , a w spódnicy biodra wyżej o 4 cm? chyba się pogubiłam,. Stopniowałam randkową i choć jeszcze jej nie skończyłam wygląda, że jest OK, ale ta jest zupełnie inna.
papavero
#23 papavero 2016-02-22 12:44
Cytuję katkos123:
Melduję uprzejmie, że w ramach relaksu w dniu urlopu przeszyłam testowo tą sukienkę i wyszła bardzo fajnie. Jedynie następnym razem stójkę u góry (obwód) ciut sobie zmniejszę, bo trochę mi sterczy. Uszyłam sukienkę specjalnie na 0-owe luzy z materiału 100% sztuczności i 0% elastyczności, aby mieć szablon, który absolutnie nie może być mniejszy na nieelastyczne tkaniny, Z sukienki ogromnie się ucieszyła moje Dziunia, bo dostała ją w prezencie. Zdjęcia tutaj nie zamieszczam, bo niech się tutaj pojawią ładniejsze realizacje :lol: .

Stójka przylegająca nie jest, trochę miała sterczeć. Ale jej zmniejszenie nie powinno sprawiać kłopotu. Jedynie ponowne wycięcie z tkaniny :-)