Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 86-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 75 cm polaru, 70 cm ściągacza o szerokości 100 cm (rękaw szer 50cm).

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka, wkład odzieżowy. Do kaptura: sznurek, stopery, końcówki do sznurka oraz ozdobne kółeczka do przeciągnięcia sznurka. Po dwie sztuki. Zamek błyskawiczny do rozpięcia bluzy.

Luz: 9 cm luzu na obwodzie klatki pierwsiowej. Na bluzę to nie jest bardzo dużo.

Skarby do kieszeni

A głowa do ciepłego kaptura. I wszystko będzie na miejscu. Ten model będzie się wygodnie nosiło. Uparty maluch nie zdejmie go sobie sam, bo bluza nie jest rozpinana do samego dołu. Będzie ją jednak mógł trochę rozpiąć za pomocą zamka wszytego aż do samej kieszeni.

Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kaptur i rękawy zostały wykonane ze ściągacza. Zapewnia to swobodę ruchów i fajny kolorystycznie zestaw dwóch odcieni tej samej barwy. ściągaczowa jest również kieszeń, która zakrywa koniec zamka. Dzięki takiemu małemu zabiegowi nawet początkujące osoby będą miały pewność, że wykończenie bluzy będzie staranne. W końcu nawet jeśli krzywo coś nam na dole zamka wyjdzie, to i tak zakryjemy to kieszenią. Tacy jesteśmy sprytni.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Domyślam się, że będzie Wam o wiele łatwiej wykonywać modele, jeżeli pokażę Wam lewą stronę. Dlatego poniżej widzimy wnętrze tego modelu. Dekolt z tyłu jest ślicznie wykończony lamówką, skrojoną z dzianiny ściągaczowej. Wszystko pięknie gra i nie drapie w delikatną szyję. Rozcięcie z przodu, w które wszyty jest zamek, otrzymało zgrabne obłożenie, przymocowane do ramion. Za pomocą tego obłożenia schowany został również koniec zamka, który nie może przecież drapać brzuszka. O wszystkim trzeba pomyśleć, aby malcowi było wygodnie.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Do uszycia tej tuniko-bluzy użyłam kawałka czarnego polaru, metalowe kółeczka do przewleczenia sznurka przez kaptur. Udział wzięły też wszystkie widoczne poniżej skarby. Czarny ściągacz wystąpił w roli rękawów, kaptura i kieszeni. Czarna ściągaczowa dzianina w roli lamówki dekoltu. Gumo-sznurek, wraz z zaciskowymi końcówkami i podwójnymi stoperami ujarzmił kaptur. A wkład elastyczny sprawi, że kieszenie nie będą się brzydko rozwlekać a oczka w kapturze nie zrobią w nim dziury większej, niż zakładaliśmy. Na koniec małe przyznanie się do winy. Wszyłam tutaj zamek, który był znacznie za długi. Obcięłam mu kawał wraz z rozdzielną końcówką na dole. Nie zawsze mamy pod ręką zamek o idealnej długości, więc możemy tak sobie sprytnie poradzić, prawda?

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-3 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 4-5 kaptur 1 raz ze złożonego materiału
 • 6 tył 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 7 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym wlot kieszeni oraz miejsce nabicia kółeczek na kapturze. Na szablonie znajdują się odpowiednie wykroje do elementów z wkładu odzieżowego.
 3. Wszyj zamek na środku przodu. W tym celu natnij środek przodu od dekoltu aż do nacinka schowanego pod kieszenią. Przyszyj obłożenie do przodu. Przymocuj obłożenie do zamka na dole.
 4. Naszyj kieszeń na przód.
 5. Zszyj ramiona przodu i tyłu.
 6. Nabij kółeczka na kaptur.
 7. Przewlecz gumosznurek przez kółeczko, jego końce przyszyj na końcu tunelu (w miejscu, w którym do kaptura doszyjesz poprzeczny element biegnący przez środek głowy).
 8. Zszyj elementy kaptura podwiń go z przodu. Zauważ na zdjęciach, że poprzeczny element zasłania wszystkie szwy w kapturze.
 9. Przyszyj kaptur do bluzy.
 10. Przyszyj rękawy do bluzy.
 11. Zszyj szew łączący rękawy oraz od razu zszyj boki bluzy.
 12. Podwiń dół i rękawy