Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 32 do 52 w siedmiu wzrostach, łącznie 77 rozmiarów.

Luz: Luz na wysokości biustu to 8 cm. Modelka nosi rozmiar 38XY i modele w takich rozmiarach zostały uszyte.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy odpowiedni do wybranego materiału, okrągłe cienkie gumki do wszycia w listwę i regulacji dołu rękawów. Materiał, szerokość 150 cm, długość w tabeli podana w cm:

 3234363840424446485052
150 95 95 95 95 95 95 95 95 100 115 120
156 95 95 95 95 100 100 100 100 100 120 120
162 100 100 100 100 100 100 100 100 105 125 125
168 100 105 105 105 105 105 105 105 115 130 130
174 100 105 105 105 105 105 110 110 115 135 135
180 100 105 105 110 110 110 110 110 120 140 140
186 105 105 105 110 110 115 115 115 120 140 140

Tabela przedstawia zużycie materiału dla poszczególnych rozmiarów i modeli.

Balony, raglany i róż

Model A. Och jaki to lekki model! Uszyty z bardzo delikatnej tkaniny z ciekawym nadrukiem. Przyjemna letnia bluzka idealna zarówno do spódnicy jak i spodni. Polecamy ją również do kompletu z jedną ze spódnic widocznych na zdjęciach, czyli naszą Lekką Lee. Model 0753

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model A. Bluzka jest znacznie krótsza po bokach. Posiada sporo marszczeń. Przymarszczony został dekolt z przodu, dół rękawa oraz jego góra wraz z odpowiadającą mu listwą dekoltu. Urocze ozdoby prostego modelu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Oto wersja dla tych, którzy wolą nieco mniej ozdób. W tej wersji pozbyliśmy się marszczeń w górnej części rękawa. Cała listwa jest gładka. Natomiast dół bluzki jest prosty, przez co może wydawać się na dłuższy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Różowa bluzka, tak jak i poprzednia, została uszyta z cienkiej i nieco elastycznej tkaniny. Bardzo wygodne rozwiązanie na letnie wycieczki. Wygodna, swobodna i bardzo kobieca.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Stwórz własną wizualizację online (wersja beta)

 

Kupisz na Gendo!

Wykonanie tych bluzek nie wymaga od nas ogromnych przygotowań i poszukiwań idealnych dodatków krawieckich. Wystarczą dobre nici i odpowiednia kolorystycznie gumka. Gumkę wszywać będziemy do listwy dekoltu powyżej rękawów. Wciągać ją będziemy do tunelu na dole rękawów. I to są niemal całe zakupy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Jednym z ważniejszych, aczkolwiek niedocenianych krawieckich super dodatków, są wkłady odzieżowe. Źle dobrane potrafią popsuć cały efekt. W przypadku naszej bluzki, która została uszyta z bardzo cienkich i elastycznych tkanin, wybór wkładu był oczywisty. Elastyczna tkanina wymaga użycia elastycznego wkładu. Tak, aby nie stracić właściwości materiału i nie wprowadzić zbytniej różnicy pomiędzy oklejonymi a pozostawionymi bez wkładu elementami. To niesamowicie ważny aspekt przy szyciu odzieży. Do cienkich i elastycznych tkanin polecamy wkład elastyczny czarny albo biały. W przypadku, gdy tkanina jest nieco grubsza wybrać można nieco grubszy dziany elastyczny wkład uniwersalny, który poniżej widzimy w wersji czerwonej a dostępny jest również jako biały, czarny lub cielisty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0752-S.jpg

Dwie lekkie jak obłoczki bluzki

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Biust
Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały przód musisz wyciąć z jednego kawałka. Model A.
 • 2 listwa dekoltu przód 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model A.
 • 3 tył2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały tył musisz wyciąć z jednego kawałka. Model A.
 • 4 listwa dekoltu tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model A.
 • 5 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, aby wyciąć lewy i prawy rękaw, czyli raz szablon ułóż napisami do góry a raz napisami w dół. Model A.
 • 6 listwa dekoltu rękawa 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model A.
 • 7 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały przód musisz wyciąć z jednego kawałka. Model B.
 • 8 listwa dekoltu przód 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model B.
 • 9 tył2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały tył musisz wyciąć z jednego kawałka. Model B.
 • 10 listwa dekoltu tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model B.
 • 11 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, aby wyciąć lewy i prawy rękaw, czyli raz szablon ułóż napisami do góry a raz napisami w dół. Model B.

Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru 174-42. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału.
 2. Podklej wkładem odzieżowym elementy listwy dekoltu.
 3. Zszyj bluzkę, doszyj rękawy.
 4. Przygotuj listwę dekoltu.
 5. Przyszyj listwę dekoltu. Pamiętaj, że w wersji A należy wciągnąć na bokach gumki.
 6. Podwiń dół bluzki.
 7. Podwiń dół rękawó, zostaw otwór na gumkę. Wciągnij gumkę.

Przewodnik obrazkowy.

Przewodnik do modelu 0752 to 20 kolorowe strony z przejrzystymi obrazkami. Przewodnik krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces powstawania bluzek. Poznasz dwa sposoby przygotowywania marszczeń. W sprytny i prosty sposób wykonasz listwę z marszczeniem na gumkach. Przewodnik nie jest integralną częścią szablonu, jest to osobno płatny plik, jego pobranie oznacza wykorzystanie "1 pobrania".

model-0752p.jpg

Przewodnik szycia dla modelu 0752.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Anna_K
#19 Anna_K 2019-09-22 18:42
Tak czy siak przewodniki są super! :3
papavero
#18 papavero 2019-09-21 10:52
Cytuję Anna_K:
@papavero @admin czy w przewodniku można usunąć dane (adres, nr rachunku itp.)?

W chwili obecnej przewodnik generuje nam się tak samo, jak szablony. Dane te automatycznie dodają się do niego. Przykro mi bardzo, ale w tej chwili nie możemy tego usunąć. Ale rozumiem, że to jest przeszkadzające i postaramy się to przemyśleć. Bo to nie jest kwestia ich wyłączenia a zmiany informatycznego systemu, którego zmiana wymaga nieco czasu i pracy.
Frania
#17 Frania 2019-09-21 07:38
Cytuję Anna_K:
@papavero @admin czy w przewodniku można usunąć dane (adres, nr rachunku itp.)?

Te dane tak ładnie zasłaniają, przeszkadzają i odwracają uwagę od zdjęć (i czasem przeszkadzają w odczytaniu tekstu), czemu chcesz, aby usunięte? Aniu, ja tego nie rozumiem.
Rozumiem, że te dane jakoś zabezpieczają dzieło ich Twórców przed jakimś nadużyciem, ale jednocześnie dla klienta oglądającego przewodnik jest w odbiorze takie, jak napisałam wyżej.
Anna_K
#16 Anna_K 2019-09-20 23:45
@papavero @admin czy w przewodniku można usunąć dane (adres, nr rachunku itp.)?
regina16
#15 regina16 2019-06-03 00:13
@papavero, czy te rękawy są zamienne ? Chciałabym w modelu b marszczone.
sznurek
#14 sznurek 2017-08-25 14:26
@papavero 100lat :)
papavero
#13 papavero 2017-07-30 21:38
Balonową Walentynę również można pokolorować :-)
lefcio
#12 lefcio 2017-07-14 21:16
Ja tam widzę piesy.
papavero
#11 papavero 2017-07-14 13:57
Cytuję malboraczka:
Cytuję papavero:
W sklepie, gdy kupowałam tkaninę, widziałam tam nożyczki. Naprawdę je widziałam. Teraz mam wątpliwości, czy to nie czasem koń w galopie. Chociaż samolot, ważkę i komara też można tam wypatrzeć :D

Czyli to taki wzór trójwymiarowy :lol: To znaczy, że jak trzech na niego patrzy to każdy widzi co innego ;-) ;-) ;-) :lol: :P

No nie wiem ile tych wymiarów, ale ja za każdym razem osobiście widzę tam coś innego. :D
malboraczka
#10 malboraczka 2017-07-14 11:23
Cytuję papavero:
W sklepie, gdy kupowałam tkaninę, widziałam tam nożyczki. Naprawdę je widziałam. Teraz mam wątpliwości, czy to nie czasem koń w galopie. Chociaż samolot, ważkę i komara też można tam wypatrzeć :D

Czyli to taki wzór trójwymiarowy :lol: To znaczy, że jak trzech na niego patrzy to każdy widzi co innego ;-) ;-) ;-) :lol: :P