Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od XXS do XXL w dwunastu wzrostach, łącznie 84 rozmiarów.

Luz: Luz na wysokości klatki piersiowej 12cm. Na zdjęciu widoczne są dwie modelki, jedna nosi rozmiar 128S druga 134S. Obie mają na sobie bluzki w razmiarze 134S.

Dodatki krawieckie: Nici,gumka, wkład odzieżowy. Materiał, szerokość 150 cm, długość w tabeli podana w cm:

 869298104110116122128134140146152
xxs 35 40 40 40 45 45 50 50 55 60 65 65
xs 40 40 40 40 45 50 50 55 55 65 65 65
s 40 40 40 40 45 50 55 55 60 65 65 65
m 40 40 40 40 50 55 55 55 60 65 65 65
l 40 40 45 45 55 55 55 55 60 65 65 70
xl 40 40 45 55 55 55 55 55 60 65 65 70
xxl 40 40 50 55 55 55 55 60 60 65 75 80

Tabela przedstawia zużycie materiału dla poszczególnych rozmiarów.

Cudny róż i spokojny granat

Model A. Och jaki to piękny kolor. Różowa bluzka od razu przypadła do gustu naszej małej modelce. Marszczenia przy dole i górze rękawów też zostały zaakceptowane przez eksperta. Różową spódniczkę, którą widzicie na zdjęciach, już znacie. To oczywiściePlisowana Anusia. Model 0758, która również ma dorosłą wersję. Wróćmy jednak do bluzki, bo ona jest dziś najważniejsza. Dość duży dekolt pozwoli przejść przez głowę swobodnie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Tutaj mamy nieco mniej marszczeń. Plisa dekoltu została wycięta z całości i jest pięknie gładka. Rękaw, a dokładniej jego dół, również można przymarszczyć. Ta modelka jednak zaprotestowała przeciwko takim rozwiązaniom i przed sesją byliśmy zmuszeni wyciągnąć gumkę. Podobno tak jest lepiej i wygodniej. Z ekspertami się nie dyskutuje, ekspertów się słucha. Dlatego Wy musicie zapytać Waszych ekspertów, jak pragną mieć wykończony dół rękawa.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Deser. A na koniec, czyli na deser, kilka zdjęć dodatkowych. Bluzka w sowy oraz bluzka z baletnicą, to modele uszyte podczas pracy nad przewodnikiem szycia. Amelka stwierdziła, że są kolorowe, przepiękne, nikt takich nie ma i zabrała do swojej szafy. Po raz kolejny stwierdzimy, że z ekspertami się nie dyskutuje. Również różowa spódnica została wykonana na potrzeby przewodnikaPlisowanej Anusii. Model 0758 oraz Plisowanej Anny. Model 0756. Też jest przepiękna, też jest już własnością modelki. Czy Wasze dzieci też uwielbiają kolorowe stroje? To jest ogromna lekcja dla nas. Następnym razem, wybierając tkaniny dla dzieci, będziemy o tym pamiętać. A dla kochanych superowych mam, polecamy balonowe bluzki i spódnice do kompletu. Teraz mama i córka mogą wyglądać tak samo świetnie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Stwórz własną wizualizację online (wersja beta)

Kupisz na Gendo!

Wykonanie tych bluzek nie wymaga od nas ogromnych przygotowań i poszukiwań idealnych dodatków krawieckich. Wystarczą dobre nici i odpowiednia kolorystycznie gumka. Gumkę wszywać będziemy do listwy dekoltu powyżej rękawów. Wciągać ją będziemy do tunelu na dole rękawów. I to są niemal całe zakupy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Jednym z ważniejszych, aczkolwiek niedocenianych krawieckich super dodatków, są wkłady odzieżowe. Źle dobrane potrafią popsuć cały efekt. W przypadku naszej bluzki, która została uszyta z bardzo cienkich i elastycznych tkanin, wybór wkładu był oczywisty. Elastyczna tkanina wymaga użycia elastycznego wkładu. Tak, aby nie stracić właściwości materiału i nie wprowadzić zbytniej różnicy pomiędzy oklejonymi a pozostawionymi bez wkładu elementami. To niesamowicie ważny aspekt przy szyciu odzieży. Do cienkich i elastycznych tkanin polecamy wkład elastyczny czarny albo biały. W przypadku, gdy tkanina jest nieco grubsza wybrać można nieco grubszy dziany elastyczny wkład uniwersalny, który poniżej widzimy w wersji czerwonej a dostępny jest również jako biały, czarny lub cielisty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0757.jpg

Dwie śliczne bluzki dla małych uroczych dziewczynek.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały przód musisz wyciąć z jednego kawałka. Model A.
 • 2 listwa dekoltu przód 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model A.
 • 3 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały tył musisz wyciąć z jednego kawałka. Model A.
 • 4 listwa dekoltu tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model A.
 • 5 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, aby wyciąć lewy i prawy rękaw, czyli raz szablon ułóż napisami do góry a raz napisami w dół. Model A.
 • 6 listwa dekoltu rękawa 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model A.
 • 7 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały przód musisz wyciąć z jednego kawałka. Model B.
 • 8 listwa dekoltu przód 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model B.
 • 9 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że cały tył musisz wyciąć z jednego kawałka. Model B.
 • 10 listwa dekoltu tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Otrzymasz w ten sposób dwa elementy, wierzch oraz obłożenie listwy. Model B.
 • 11 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, aby wyciąć lewy i prawy rękaw, czyli raz szablon ułóż napisami do góry a raz napisami w dół. Model B.

Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru 134-M. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału.
 2. Podklej wkładem odzieżowym elementy listwy dekoltu.
 3. Zszyj bluzkę, doszyj rękawy.
 4. Przygotuj listwę dekoltu.
 5. Przyszyj listwę dekoltu. Pamiętaj, że w wersji A należy wciągnąć na bokach gumki.
 6. Podwiń dół bluzki.
 7. Podwiń dół rękawó, zostaw otwór na gumkę. Wciągnij gumkę.

Przewodnik obrazkowy.

Ten przewodnik został stworzony zanim jeszcze zdecydowaliśmy się uszyć wersję dziecięcą. Opisuje on model 0752 czyli dorosłą wersję Balonowej Walentyny. Dziecięce wersje szyje się identycznie, dlatego spokojnie możesz z niego skorzystać szyjąc Balonową Walentynkę dla małych dziewczynek. Przewodnik do modelu 0752 to 20 kolorowe strony z przejrzystymi obrazkami. Przewodnik krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces powstawania bluzek. Poznasz dwa sposoby przygotowywania marszczeń. W sprytny i prosty sposób wykonasz listwę z marszczeniem na gumkach. Przewodnik nie jest integralną częścią szablonu, jest to osobno płatny plik, jego pobranie oznacza wykorzystanie "1 pobrania".

model-0752p.jpg

Przewodnik szycia dla modelu 0752.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
3920 wyświetleń

Komentarze

papavero
#6 papavero 2017-08-03 09:18
Na lato cieniutkie przewiewne tkaniny. Może być chociażby cienki fajny batyst.
Joanna205
#5 Joanna205 2017-08-03 08:57
Cytuję Ngel:
z jakiego materiału najlepiej uszyć taką bluzeczkę? Chyba uszyję jedną dla siebie i jedną dla córy :-)

A masz coś na oku?
Ngel
#4 Ngel 2017-08-03 08:55
z jakiego materiału najlepiej uszyć taką bluzeczkę? Chyba uszyję jedną dla siebie i jedną dla córy :-)
papavero
#3 papavero 2017-07-31 17:32
12 cm, już to dopisałam. A rękawki w obu są podobne, tyle że w różowej szersze i z gumką na dole. I balonowe, bo to balonowa bluzeczka ;-)
Frania
#2 Frania 2017-07-31 14:47
Fajne rękawki są w tej różowej bluzce, takie balonowe. Jaki luz mają te bluzki w klatce piersiowej?
papavero
#1 papavero 2017-07-31 12:24
Mamunie, to zdążymy coś uszyć maluchom? A to jeszcze nie koniec. Trudno mi przewidzieć, ile jeszcze zdążymy. Ale dziś uszył się raglanowy sweter na jesień. :-) Mały, różowy, z kieszonką :-)