Rozmiar: Rozmiar 34-46. Dł. tyłu żakietu w zależności od rozmiaru: 41,5 / 42 / 42,5 / 43 / 43,5 / 44 / 44,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina z dodatkiem elastanu,  szerokość 150 cm, długość 120cm.  Podszewka, szerokość 150 cm, długość 80 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia.

Dziś spoglądamy tylko i wyłącznie na fotki naszego żakietu.  Tę skromną galerię uzupełnię już niedługo o zdjęcia szczegółów na naszym firmowym manekinie. Dziś tylko przedsmak.  

Wykrój pierwszego żakietu, wykrój do pobrania on-line.Wykrój pierwszego żakietu, wykrój do pobrania on-line.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

Z podszewki

 • 1 środek przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału,
 • 2 przód, 1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 3 boczek przodu, 1 razy  z podwójnie złożonego materiału
 • 4 boczek przodu, 1 razy  z podwójnie złożonego materiału
 • środek tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 6 pasek przód,  2 razy  z podwójnie złożonego materiału
 • 7 pasek tłu,  2 razy  z podwójnie złożonego materiału
 • 8 wierzch rękawa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 9 spód rękawa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 10 obłożenie przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 11 obłożenie tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 9 spodnia część rękawa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 12 podszewka przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 13 podszewka tyłu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału, kroimy w całości
 • 14 wierzchnia część rękawa,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału
 • 15 boczek przodu,  1 raz  z podwójnie złożonego materiału

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

 

Jak podoba Wam się nasz pierwszy żakiet do pobrania? Jak zwykle dla pierwszej osoby, która prześle nam zdjęcie wykonanego żakietu przygotowaliśmy niespodziankę krawiecką.

21.03.2011. I teraz będzie agitacja i przyspieszanie. Moja przyjaciółka szyje sobie ciuszki od czasu do czasu. Patrzyła na wykrój i stwierdziła, że nie ma szans, aby którakolwiek z osób, które nie sa zawodowymi krawcowymi, uszyła ten model. Tak więc wierząc w Wasze możliwości założyłam się z nią, że do 21.04 na bank któraś z Was się tutaj nowym żakiecikiem pochwali. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie, gdyż tym razem to ja liczę na Was. Do tego czasu nie mogę Wam nic podpowiadać i ułatwiać, więc w tym artykule do momentu pojawienia się pierwszej fotki musicie liczyć tylko na siebie i papaverowych znajomych. Ja czekam :) i liczę na to, że wygram butelkę wina :) a raczej pół, bo i tak postanowiłyśmy wypić nagrodę wspólnie :D


25.03.2011 Dodatki i punkt  dla Reny oraz punkt dla Virgini :)

25.03.2011 Wykrój do pobrania zamieniony w żakiecik przez Renę. 25.03.2011 Wykrój do pobrania został zmniejszony na małą blondyneczkę przez Virginię N.26.03.2011 Wykrój do pobrania został zamieniony w piękny komplecik, spódniczka również została wykonana na podstawie naszych wyrkojów. alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

mewama
#75 mewama 2017-07-05 21:26
Dzięki:) Materiał kupiłam na allegro, wpisz w wyszukiwarkę jeans kwiatki na łące
malrog
#74 malrog 2017-07-04 08:44
Cytuję mewama:
Zbliżam się już ku końcowi w szyciu tego żakiety ale mam problem z wszyciem rękawów bo materiału na główce rękawa jest tyle że nie mogę go wdać chyba że ma być trochę pomarszczony na samej górze? Szyje rozmiar 36 z tkaniny jeansowej

Piekny zakiet! Materiał kupowalas stacjonarnie czy on-line?
mewama
#73 mewama 2017-06-30 23:59
Zbliżam się już ku końcowi w szyciu tego żakiety ale mam problem z wszyciem rękawów bo materiału na główce rękawa jest tyle że nie mogę go wdać chyba że ma być trochę pomarszczony na samej górze? Szyje rozmiar 36 z tkaniny jeansowej
mewama
#72 mewama 2017-06-30 10:07
Ok dziękuję:) tak zrobię
papavero
#71 papavero 2017-06-30 08:14
Cytuję mewama:
A co ze spodnią częścią rękawa z podszewki? Wykrój wydrukowałam, powycinałam i brakuje mi tego elementu...

Trzeba ją wykroić na podstawie spodniej części wierzchu. Możesz ją jedynie nieco poszerzyć.
mewama
#70 mewama 2017-06-30 00:03
A co ze spodnią częścią rękawa z podszewki? Wykrój wydrukowałam, powycinałam i brakuje mi tego elementu...
huncwot84
#69 huncwot84 2015-01-09 16:25
Cytuję huncwot84:


huncwot84
#68 huncwot84 2015-01-09 16:23
megpoz
#67 megpoz 2014-08-08 10:12
O widzisz, super rada - pociachać zwykły rękaw :-) Coś na zasadzie, jak pokazywałaś, jak poszatkować prostą spódnicę. Dzięki!
papavero
#66 papavero 2014-08-08 09:55
Cytuję megpoz:
Dzięki, Papavero! :-) Czyli po prostu jak zwykłe zaszewki w spódnicy, tak? A jak będzie z ruchomością? Swoboda ruchu zostanie zachowana?

Tutaj te zaszewki zostały dodane do rękawa. Ich zaszycie nie zmieni niczego.

Takie zabawy z rękawem, jak zaszycie tych zaszewek mogą być wykonane. ALe jak chcesz mieć po prostu fajne przeszycia na rękawie a nie takie zakładki, to warto pokusić się o model bez takich ozdób. Wybierz np. ten żakiet //papavero.pl/wykroje-do-pobrania/1123-1123

Na wydrukowanym rękawie narysuj sobie gdzie chcesz mieć takie ozdobne cięcia. Rozetnij rękaw w tych miejscach i rozsuń taki wachlarz. Dodaj mniej niż tutaj, do ozdobnych przeszyć wystarczy 1 cm, maks 2. Tu jest dużo więcej, nie potrzebujesz takiego nadmiaru. A ten poskładać jest trochę gorzej, bo nie wiesz jak dokładnie go przemodelowałam.