Rozmiar: 122-158. Dł.spódnicy na środku tyłu około 39 cm.  Tabela rozmiarów znajduje się na końcu artykułu. 

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 60 cm. Kontrastowa tkanina na plisę dołu: szerokość 150 cm, długość 20 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek błyskawiczny dł. 20 cm (zamek wszywamy na środku tyłu). Fizelina do usztywnienia karczka.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Pięknym młodym damom, które lubią się stroić.

Pierwsza spódniczka dla młodej papaverowiczki.  Mamy nadzieję, że powstanie w wielu egzemplarzach. Jeśli nie na okazję końca roku szkolnego to może na letni spacer z mamą. Będzie idealna na kazdy dzień.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 karczek przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny.
  • 2 karczek tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny.
  • prostokąt na dół spódnicy, 1 raz  ze złożonej tkaniny, szerokość 100 cm, długość 36 cm. Prostokąt ten należy poskładać nierównomiernymi zakładkami i wszyć do karczka

Z kontrastowej tkaniny kroimy:

  • prostokąt na listwę, 1 raz  ze złożonej tkaniny, szerokość 100 cm, długość 12 cm. Prostokąt ten należy złożyć na pół i przyszyć do dołu spódnicy jak szeroką lamówkę. W ten sposób dół spódnicy nie trzeba będzie obrzucać ściegiem owerlokowym.

UWAGA: Na niebiesko zostały oznaczone te części szablonu, które przy krojeniu należy ułożyć napisami do tkaniny.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Spódniczka została wykonana w jasnym niebieskim kolorze z ciemną listwą. Biała bluzka na koniec roku szkolnego będzie się z nią idealnie komponować.

Jeśli macie w domu taką księżniczkę to musicie uszyć ten model. Podszas jego szycia nie zapomnijcie o fotografiach dokumentujących krojenie jej z pomocą naszych szablonów. Na koniec zdjęcie małej modelki wraz z pięknym uśmiechem i dodatki do pierwszego pełnego zgłoszenia murowane.

 

Jako druga spódniczkę nadesłała do nas Mierzejka, piękna mała księżniczka.    Spódniczka dla Córki Reny

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

-1
Virgin301
#5 Virgin301 2011-06-16 10:41
no fakt juz widze :-*
ania1975
#4 ania1975 2011-06-15 20:14
Virgin jest napisane w artykule-
prostokąt na dół spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny, szerokość 100 cm, długość 36 cm. Prostokąt ten należy poskładać nierównomiernymi zakładkami i wszyć do karczka
Virgin301
#3 Virgin301 2011-06-15 20:07
hmmm czy ta spodniczka sklada sie tylko z karczka i listwy na dole??? a gdzie spodnica?? czy musze ja sama wyciac?
Gosieńka26
#2 Gosieńka26 2011-06-15 08:11
A to niespodzianka :lol:
ania1975
#1 ania1975 2011-06-15 01:45
;-) nie zgadłyśmy