Rozmiar: 34-46. Dł. sukienki na środku tyłu około 130 cm.  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 240 cm. Szerokość podszewki 140 cm, długość, 240 cm. Szyjemy tylko i wyłącznie z miękko układających się tkanin.

Dodatki krawieckie: Nici.Zamek kryty dł. 45 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Sukienka ma bardzo kobiecy kształt. Spódnica z klinów może zostać pięknie dopasowana, przez co nie poszerzy bioder.

 

No i przyszedł czas na przyznanie się do wpadek. Sukienka została przygotowana dla przyjemności, bez wcześniejszego jej zamówienia. Tak więc miała zostać uszyta w rozmiarze 42. Została skrojona z pięknego jedwabiu, uszyta, wyprasowana... i okazało się, że po drodze skurczyła się około 3 rozmiarów. No cóż, zapomniało się po prostu komuś :) o zdekatyzowaniu tkaniny. Pracy było przy poprawkach dużo, gdyż podszewka postanowiła nie poddawać się siłom natury, które dopadły jedwab i pozostała w rozmiarze pierwotnym. Pamiętajcie, iż warto czasem pokusić się o przygotowanie tkaniny do krojenia. Oszczędzi Wam to takich nieprzyjemnych wpadek.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

 • 1 środek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 2 boczek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 3 boczek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 4 środek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 5 środek przodu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości.
 • 6 boczek przodu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 7 boczek tyłu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 8 środek tyłu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny

Z  podszewki kroimy:

 • 1 środek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 2 boczek przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 3 boczek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 4 środek tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 5 środek przodu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 6 boczek przodu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 7 boczek tyłu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny
 • 8 środek tyłu spódnicy, 1 raz ze złożonej tkaniny

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Zdjęcia naszej sukienki na manekinie już dwano poznaliśmy. Przy okazji przedstawiam Wam fotografie wykonane we Wrocławskim parku.

Kto pierwszy ten lepszy? Znów dodatki krawieckie za pierwsze zdjęcia sukienki, bez dodatkowych obowiązków tym razem :)

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

M.Elena
#28 M.Elena 2017-05-05 15:59
Cytuję Joanna205:
@M.Elena piekna sukienka )))

Спасибо!
Joanna205
#27 Joanna205 2017-05-04 10:06
@M.Elena piekna sukienka )))
Katarzyna
#26 Katarzyna 2013-05-26 09:06
Myślę że żorżeta nadaje sie na ten model :-)
apriel
#25 apriel 2013-05-26 00:10
Witam,
Jestem nowa na Papavero, jednakże szycie nie jest mi zupełnie obce. Specjalizuję się głównie w szyciu firan i zasłon, ale teraz mnie naszła ochota na uszycie czegoś dla siebie i ta sukienka wyjątkowo mi przypadła do gustu. Mam jednak pytanie: czy żorżeta jest odpowiednia do uszycia tego modelu? nie znam się na rodzajach materiałów, więc proszę o pomoc.
Pozdrawiam
nagatan
#24 nagatan 2012-06-06 14:13
nagatan
#23 nagatan 2012-06-06 14:12
W stylu lat 70-tych
papavero
#22 papavero 2011-07-05 20:16
nasza miała na guziczki, chociaż klientki i tak mierzyły ją nie rozpinając guzików, jesli dekolt zrobisz głęboki, to głowa spokojnie przejdzie, jednak na guziki jest wygodniej, bo zawsze można je troszkę przesunąć jakby co
Gosieńka26
#21 Gosieńka26 2011-07-05 20:10
Ta sukienka szelkę ma zakładaną przez głowę czy zapinaną na guziczki?
Gosieńka26
#20 Gosieńka26 2011-06-27 19:07
To fajnie, że z takiego materiału też może być bo w przeciwnym razie maiłabym kilka ubrań z tego samego materiału :D

Nic się nie dzieje, przecież zawsze można pytanie powtórzyć 8)
papavero
#19 papavero 2011-06-27 18:50
Jeśli nie jest lejący musisz wszystkimi cięciami pięknie wymodelować sukienkę. Jeśli jest bardzo sztywny dół sukienki, który jest dość szeroki, może być nieco "sterczący", bedziesz musiała wtedy go zwęzić lub chodzić często na bale ;)

jakoś mi umknęło pytanie :)