Rozmiar: 32-44. Długość nogawki około 118 cm(spodnie sięgają około 8 cm powyżej linii talii). Długość ta zakłada, iż ubierzesz do nich wysokie obcasy. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Szerokość 150 cm, długość 170 cm. Na spodnie możesz wybrać dużo różnych tkanin z których szyje się damskie kostiumy. Możesz pokusić się również o len lub grubszą bawełnę. Sztruks czy jeans również zda egzamin.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny dł.30 cm do wszycia na boku.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Gorsetowym pasem możesz pięknie ukształtować swoją sywletkę. Jeśli uznasz to za koniecznie, możesz nawet wszyć fiszbiny w pionowe cięcia na całym pasie.

Kurs szycia: Przygotowany przez Anutkę.

 

Zastanawialiśmy się przez chwilkę jedynie, jakie spodnie powinniście dziś otrzymać w tym dziale. I chociaż jeden dzień ktoś nam ukradł i byliśmy pewni, że wykrój ma się  ukazać dopiero jutro, to oczywiście spodnie są do Waszej decyzji jeszcze dziś. Jest już za późno aby siadać do maszyny, ale można wydrukować, obejrzeć i do jutra zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dla Was tkaniny.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3-5 pasek przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny
  • 6-8 pasek tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny

 

Poniżej przedstawiamy przykładowy układ szablonu na tkaninie. Na niebiesko oznaczone zostały części, które należy wyciąć układając szablon napisami do tkaniny.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Tym razem aby otrzymać dodatki krawieckie, musicie udokumentować etapy powstawania jedynie szerokiego pasa, który wszywamy do spodni. Mamy już piękny przewodnik jak uszyć spodnie, w połączeniu z istrukcją szycia pasa z tego modelu każdy będzie mógł wykonać obie pary spodni. Tak więc dodatki krawieckie czekają na pierwszą skrupulatną w szyciu i fotografowaniu osobę.

16.07.2011 Pierwsza zdjęcia, wraz z instrukcją przesłała do nas eliza 09. Oczywiście prosimy o adres do przesyłki dodatków krawieckich.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
38172 wyświetlenia

Komentarze

papavero
#23 papavero 2015-11-24 08:56
Cytuję topola:
Oooo a tu była deklaracja , że będzie więcej spodni z wysokim stanem i coooooo, ile można czekać :zzz

CO było a nie jest nie pisze się w rejestr :P Moje wszelkie deklaracje zamieniliśmy na Wasze żądania w HOT18. I teraz grzecznie się słucham co tydzień. :D
-1
topola
#22 topola 2015-11-24 08:53
Oooo a tu była deklaracja , że będzie więcej spodni z wysokim stanem i coooooo, ile można czekać :zzz
zaba78
#21 zaba78 2015-05-06 19:36
Jak dodajecie zdjęcia?? Uszyłam moje pierwsze spodnie i niewiem jak je wstawić :)
grazyna1980
#20 grazyna1980 2014-10-29 10:45
ona to po mistrzowsku zrobiła
1
jola.la
#19 jola.la 2014-10-28 16:27
Cytuję grazyna1980:
jak uszyc ,mam wykroj i co dalej?

//papavero.pl/component/content/article/38-modaodkuchni/szycie-jest-proste/447-szyjemy-oowkow-spodnic-przewodnik-krok-po-kroku43 - przewodnik, który przygotowała Anutka :)
grazyna1980
#18 grazyna1980 2014-10-28 14:23
jak uszyc ,mam wykroj i co dalej?
okruszyna
#17 okruszyna 2013-07-31 06:29
Cytuję okruszyna:
" i poprosze zeby byly nieco wezsze na dole rurki albo zblizone "

wystarczy zwęzić fragment od linii kolana w dół do takiej szerokości jakiej sie chce, uwzględniając po drodze szerokość łydki
okruszyna
#16 okruszyna 2013-07-31 06:27
" i poprosze zeby byly nieco wezsze na dole rurki albo zblizone "
Ardhanari
#15 Ardhanari 2013-05-10 14:41
hm wieksze...mam na mysli 48-50 ...zreszta pasowaloby nawet calkiem nowy wykroj spodni w tym stylu lub chodziaz spodni podstawowych w wiekszym rozmiarze:)
joasiag
#14 joasiag 2013-05-09 20:21
Cytuję Ams:
Wybaczcie mi, jeśli pytam o rzecz oczywistą, ale dopiero uczę się poruszać po stronie;). Czy do każdego wykroju istnieje jakaś instrukcja szycia? Czy też musze sobie radzić sama? Proszę o wskazówki, gdzie szukać ewentualnych instrukcji.

U góry na zielonym pasku jest zakładka "szycie" a w niej "lekcje szycia", tam są instrukcje, do wszystkich rzeczy nie ma, ale do niektórych są szczegółowe poradniki.