Rozmiar: 36-52. Dł. bluzki na środku tyłu około 59 cm .  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 110 cm.  Delikatne tkaniny miękko układające się: szyfon, muślin, cieniutka żorżetka. Możesz wypróbować też cieniutkie lecz nieco sztywniejsze tkaniny np. batyst.

Dodatki krawieckie: Nici.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, fizelina, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Z tego modelu może skorzystać większość kobiet. Jeśli masz mały biust dodaj wokół dekoltu falbanki.

Kurs szycia. Przygotowany przez Katarzynę.

 

To nie ostatnia bluzka w tym miesiącu. Zapewne z tymi wykrojami będziecie miały ich naprawdę sporo. Jednak w tym przypadku od przybytku głowa nie boli, więc dziewczyny i chłopaki do pracy!

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line. 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 przód, 2 razy ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 3 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 4 obłożenie tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • plisę ze skosu do wykończenia pachy.  

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na naszą bluzeczkę przed przejściem do krawieckich niespodzianek.

Tym razem dodatki krawieckie otrzyma pierwsza z Was, która nadeśle zdjęcia bluzeczki oraz zdjęcie uwidaczniające krojenie z naszymi wykrojami. Tym razem jednak bardzo ważny dodatkowy warunek. Bluzka jest niesamowicie prosta do uszycia, dlatego musicie przedstawić przewodnik uszycia takiego cuda, tak aby każdy wiedział, jak poradzić sobie z tego typu dekoltem. Czekamy na zgłoszenia.

Virgin znów była pierwsza.

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

elduhan
#18 elduhan 2014-07-24 15:33
What a beautiful pattern! Thank you very much. For me it's the first time using your patterns. Is there someone who can help me with a few questions in English?
Thank you very much
Elle
anns
#17 anns 2014-01-19 10:45
mi się nie podoba linia cięcia na biuście
papavero
#16 papavero 2011-08-10 01:24
poniżej
molly
#15 molly 2011-08-10 01:05
jaki był zamiar konstruktora ,
czy to poziome cięcie ma przebiegać przez wierzchołek biustu'

czy powyżej ?
Katarzyna
#14 Katarzyna 2011-07-25 10:09
Tak też wczoraj zrobiłam :-) Dziękuję :-)
papavero
#13 papavero 2011-07-25 09:34
jeśli odstaje tylko wzdłuż dekoltu to tylko część numer 1,
admin
#12 admin 2011-07-24 16:32
raz ze złożonej tkaniny oznacza, iż otrzymamy lewą i prawą stronę tej części, nie zostało napisane, iż należy ułożyć wykrój wzdłuż złożenia tkaniny (co należy zrobić w przypadku części 1 i 2)
Katarzyna
#11 Katarzyna 2011-07-24 14:35
Papavero,po zrobieniu próbnego wykroju,dekolt odstaje od ciała,czy zmieniając wykrój, powinnam zmienić tylko ta część z dekoltem czy też zmiany powinny dotyczyć dolnej części przodu bluzki?
M
#10 M 2011-07-24 10:39
Jeśli zamek ma być na środku tyłu to n ie można skroić części tyłu raz ze złożonej tkaniny tylko w dwóch częściach, na rysunku widać że jest z 2 części a w opisie jest napisane żeby skroić ze złożonego materiału. :-?
Kora
#9 Kora 2011-07-24 10:07
Piękny fason,już się biorę do roboty,pozdrawiam