Rozmiar: Dł. spódnicy na środku tyłu: 60 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość:140  cm. Podszewka szerokość 150 cm, długość: 50  cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina.Zamek kryty dł. 30cm

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Od razu przechodzimy do naszej spódniczki. A było to tak. Pani H. marudziła o jakiś model, i już prawie prawie jej odmówiono, aż tu nagle, pstryk, trzask i plask i pojawiły się w głowie takie oto cięcia.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód karczek,  2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny, przy czym szablon należy ułożyć tak jak na rysunku, niebieskie kontury oznaczają szablon napisami skierowanymi do tkaniny.
  • 2 boczek przodu karczek,  2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny,
  • karczek boczek tyłu, 2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny, przy czym szablon należy ułożyć tak jak na rysunku, niebieskie kontury oznaczają szablon napisami skierowanymi do tkaniny.
  • 4 karczek środek tył, 2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny,
  • 5-7 przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny,
  • 8-11 tył,  1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny,

Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 2 tył,  1 raz  ze złożonej tkaniny

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Jeszcze jedno spojrzenie na nasz model przed wykonaniem własnego. No i brak dołu do niebieskiej bluzki załatwiony. Brakuje jeszcze bluzeczki do pewnej zielonej spódniczki do biegania. Ale jeszcze nie natchnęliście mnie wystarczająco!

Wykrój do pobrania


Realizacje naszych zdolnych papaverowych czytelniczek i czytelników:

altaltaltaltaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Mimbla13
#47 Mimbla13 2016-07-06 09:50
Tył tej spódnicy zawsze kojarzył mi się ze stalówką pióra :D
papavero
#46 papavero 2016-07-06 09:20
Cytuję didinel80:
I made a black and grey skirt in minimatt from the original pattern and then thought that I would modify the pattern into a floor length flare skirt and made that in black and brown stretch fabric.

Długa spódnica wygląda bardzo ciekawie. :-)
didinel80
#45 didinel80 2016-07-06 08:47
I made a black and grey skirt in minimatt from the original pattern and then thought that I would modify the pattern into a floor length flare skirt and made that in black and brown stretch fabric.
papavero
#44 papavero 2015-10-12 21:18
Dziękuję za pomoc. :-)
sengalus
#43 sengalus 2015-10-12 21:16
Cytuję salvijka_:
Cytuję papavero:
Dziewczyny, czy możecie sprawdzić pobieranie linków w tej spódnicy? Bo u mnie działa, ale mam zgłoszenie, że coś nie u wszystkich.

U mnie wszystkie linki działają.

U mnie też.
salvijka_
#42 salvijka_ 2015-10-12 21:15
Cytuję papavero:
Dziewczyny, czy możecie sprawdzić pobieranie linków w tej spódnicy? Bo u mnie działa, ale mam zgłoszenie, że coś nie u wszystkich.

U mnie wszystkie linki działają.
papavero
#41 papavero 2015-10-12 21:12
Dziewczyny, czy możecie sprawdzić pobieranie linków w tej spódnicy? Bo u mnie działa, ale mam zgłoszenie, że coś nie u wszystkich.
polacca
#40 polacca 2014-02-12 16:44
Dziś się za nią biorę. Niestety moja figura nie mieści się w papaverowych kanonach (68/100), więc będę musiała pobawić się w stopniowanie :)
W bioderkach dodać a w talii ująć ;)
madzikdek
#39 madzikdek 2012-07-03 16:01
o, nie mam materiału 158cm na 91cm w życie niestarczy
Liliana
#38 Liliana 2012-03-27 17:34