Rozmiar: Dł.  na środku tyłu: 56 / 56,5 / 57 / 57,5 / 58 / 58,5 / 59 / 60 / 60,5 / 61 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość:100  cm. Polecamy przeźroczysta tkaniny. Jak najbardziej naturalne. Na stanik możecie również wykorzystać ozdobną koronkę. Na ten model polecamy tkaniny z elastanem.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Zamek kryty dł. 25 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

W przeźroczystej krótkiej i zwiewnej koszulce nocnej nie oprze Wam się żaden facet. Uszyjcie ją więc koniecznie dla siebie. No chyba, że nosicie męskie imię, to stanowczo zabraniam. Bartek powinien ją uszyć dla jakiejś koleżanki :) Oto Tereska w piżamce. Dziewczyna jest bardzo odważna, raz bez bluzki, raz bez spodni a dziś w przeźroczystych szyfonach. Na koniec pokażemy ją raz jeszcze w tym stroju z innej tkaniny.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód,  2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny,
  • 2 przód,  1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny,
  • 3 tył, 2 razy  ze złożonej tkaniny tkaniny,
  • 4 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny tkaniny.

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Wykrój do pobrania on-line.

 

Spójrzcie na szkic powyżej. Na zielono zostały zaznaczone odcinki, które należy przymarszczyć. Na środku przodu w części stanika musicie zmarszczyć tak bardzo, aby dopasować tę część do własnej sylwetki. Powodzenia!

Wykrój do pobrania


I Wasze śliczne realizacje:

altaltaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Dorotkas
#40 Dorotkas 2017-11-01 18:52
Piękna ;-)
Tula4
#39 Tula4 2017-02-09 13:25
Jak zmarszczyć górę ? Wszyć gumeczkę ,czy normalnie nitką ,a potem to przeszyć po wierzchu ?
Tula4
#38 Tula4 2017-02-09 13:25
Jak zmarszczyć górę ? Wszyć gumeczkę ,czy normalnie nitką ,a potem to przeszyć po wierzchu ?
Nataleczka
#37 Nataleczka 2015-01-27 17:55


Tak wygląda moja wersja groszków z koronką ;)
papavero
#36 papavero 2013-10-08 20:15
Cytuję bielizna:
czy mają państwo wykroje biustonoszy ,jeśli tak to czy mogłabym prosić o zezwolenie do użytku handlowego

Witaj, takie zapytania proszę kierować bezpośrednio na nasz e-mail.
bielizna
#35 bielizna 2013-10-08 20:06
czy mają państwo wykroje biustonoszy ,jeśli tak to czy mogłabym prosić o zezwolenie do użytku handlowego
bielizna
#34 bielizna 2013-10-08 20:04
czy mogłabym dostać od państwa zezwolenie do użytku handlowego?
Aga
#33 Aga 2013-06-03 16:56
Cytuję mieciu:
Mam problem, wydrukowałam formy z roz 48, ale kiedy mierze cm na formie w obrębie biustu to nie daje mi tego rozmiaru co jest w ogólnej tabelce czyli 110 cm - mnie wychodzi 103 cm. Niewiem moze źle mierze. Boje się że jak skroję materiał to faktycznie mi braknie w biuście cm, prosze o porade i pomoc

Mi wychodzi ok. 110. Czy kwadrat kontrolny miał dokładnie 5x5 cm? Czy może 4,7x4,7, jak się zdarza?
Po drugie, mały luz tu jest, potrzebna tkanina z lycrą, jak w opisie podano.
mieciu
#32 mieciu 2013-06-03 16:38
Mam problem, wydrukowałam formy z roz 48, ale kiedy mierze cm na formie w obrębie biustu to nie daje mi tego rozmiaru co jest w ogólnej tabelce czyli 110 cm - mnie wychodzi 103 cm. Niewiem moze źle mierze. Boje się że jak skroję materiał to faktycznie mi braknie w biuście cm, prosze o porade i pomoc
rojo
#31 rojo 2013-04-24 19:26
Może ktoś napisać jak to poprawnie uszyć? I jeszcze najważniejsze... gdzie wszyć zamek i czy jest on konieczny? Proszę pomóżcie.