Zacznę od rzeczy najważniejszej, czyli tego, że wyszukiwarka jest gotowa, jednak nie wszystkie artykuły zostały skatalogowane. Tutaj prace nad nową organizacją trwają, na razie dwa dni spędziłam nad rozpisaniem artykułów z wykrojami do pobrania. Prawie 500 artykułów, każdy musiałam uzbroić w nowe informacje ręcznie... uff... zasypiałam nad tym, naprawdę. Brakuje jeszcze męskich, ale to też zostanie naprawione. Proszę się nie dziwić, że czegoś wyszukiwarka nie znajduje jeszcze, to moja wina, że to tyle trwa. Ale kupiłam nowy zapas kawy, dam radę to przeklikać.

Przejdźmy do tego co już jest i jak działa. Oto nowa wyszukiwarka na stronie głównej. Jeden niepozorny prostokąt, który zabrał naszemu adminowi cały styczeń. Ale jest dokładnie tak, jak sobie wymarzyłam i jak wymarudziłam u sił informatycznych.  

Nowa wyszukiwarka

W wyszukiwarce można wpisać coś, czego szukamy, ale nie trzeba. Można po prostu kliknąć na lupę po prawej stronie, aby przejść do dużego okna wyszukiwania widocznego poniżej. Po lewej stronie pojawia się mapa papaverowych artykułów - KATEGORIE. Jak już wspomniałam wcześniej mapa ta jest w trakcie aktualizacji. Poniżej kategorii widzimy PARAMETRY, czyli coś, co ręcznie dzielnie dopisuję do wszystkich artykułów na stronie. Zaraz zerkniemy na to dokładniej, ale na początek inna drobna funkcjonalność. Na obrazku poniżej w wynikach wyszukiwania widzimy zdjęcie oraz początek tekstu każdego artykułu.

zmiany 73

Wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę aby zmienić układ wyników. Zaznaczyłam to miejsce zielonym koślawym kółkiem.  Tutaj poniżej widzimy tylko duże zdjęcia z tytułem. Jak komu wygodniej, tak będzie sobie wyszukiwał.

Nowa wyszukiwarka

 Wracamy do PARAMETRÓW. Wyszukiwanie dzięki nim będzie o wiele wygodniejsze niż...hmmm... poprzedni brak wyszukiwania. Mam nadzieję, że będzie naprawdę wygodnie. To, że wybieramy sobie w KATEGORIACH odzież męską, damską czy dziecięcą powinno być oczywistą oczywistością. W PARAMETRACH natomiast możemy, ale nie musimy, uszczegółowić nasze poszukiwania. I tak dla przykładu, mogę poszukać wszystkie sukienki damskie, które mają długi rękaw i zostały przygotowane w rozmiarze 40 lub 42 oraz dla wzrostu 174. Oto wynik takiego wyszukiwania.

Kliknij aby powiększyć

W każdej chwili można usunąć wszystkie zaznaczone parametry klikając opcję USUŃ PARAMETRY, lub odznaczając pojedyncze parametry poprzez ich kliknięcie. Resztę opcji proszę pooglądać samodzielnie. W przypadku pytań i niejasności chętnie pomogę i wyjaśnię.

Słów kilka wymagają jeszcze dwie sprawy.

  • Pierwsza to zdjęcia, które ukazują się w wynikach wyszukiwania. Zostały przygotowane automatycznie przez admina, w nowej wersji strony zostaną zmienione na takie, które od razu pokazują cały model. W tej wersji strony admin zabronił mi tak ingerować. Grzecznie czekam na nową wersję w tym zakresie.
  • Parametry. Rozmiar czy wzrost nie wymagają wyjaśnień. Mamy stopień dopasowania, który z grubsza określa nam, czy coś jest obcisłe, dopasowane czy luźne. Mamy też materiał, z którego proponuję uszyć dany model ale zawężony do trzech rodzajów, to również taka sugestia z grubsza. Mamy biust, gdzie STANDARD oznacza rozmiarówkę standardową a x, xy, xyz oznacza coraz większy biust zgodnie z poniższą tabelką.

W chwili obecnej mamy jeszcze trochę błędnie przypisanych artykułów. Z rozpędu do spódnic i spodni admin mi dopisał rozmiar biustu, tak z rozpędu do wszystkich kategorii damskich, stąd ta ciekawostka, której się pozbędziemy. Pewnie jest więcej takich ciekawostek, ale proszę o cierpliwość, w tej kwestii będziemy czekać na zgłoszenia po ukończeniu pracy przeze mnie... oj trochę to jeszcze potrwa.

w_ska_14_16 czyli wyszukiwanie po nazwie modelu. Admin powiedział, że zastanowi się nad tym, ale już w nowej wersji całego portalu. Nowa wersja jest przygotowana w nowszej wersji systemu CMS i dla informatyków poprawianie tego tutaj byłoby dodatkową niepotrzebną pracą. Do tego czasu poradzimy sobie dzięki PARAMETROM.  Pamiętacie co oznaczają te nazwy? Jeśli nie, to trzeba to rozszyfrować ponownie. Proszę bardzo, oto szyfr.

w_ska_14_16 literka w oznacza wykrój, w domyśle damski. Jeśli tutaj pojawi się wd, oznacza to wykrój dziecięcy. Wm oznaczać będzie wykrój męski. To już pozwala nam zawężyć wyszukiwanie w naszej nowiutkiej pięknej wyszukiwarce do odzieży damskiej.

w_ska_14_16 trzy literki oznaczają rodzaj odzieży, tutaj jest to SUKIENKA, i właśnie w taki sposób tworzę te skróty, pierwsza i dwie ostatnie litery słowa. Inne to KAMIZELKA, SPODNIE CZY SPODNICA. Za  pomocą PARAMETRÓW zawęzić możemy nasze wyszukiwanie do sukienek.

w_ska_14_16  Pierwsze dwie cyfry oznaczają rok powstania szablonu, w tym przypadku 2014. Znów korzystamy z PARAMETRÓW w wyszukiwarce. 

w_ska_14_16 Ostatnie cyfry oznaczają numer porządkowy modelu w danym roku. Wyszukanych sukienek mamy w 2014 roku tylko kilkanaście. Najnowsze są na górze wyników wyszukiwania, więc najpradopodobniej, jest to któraś z ostatnich sukienek. Niestety trzeba przeszukać to ręcznie, ale tylko kilka a nie cały portal w poszukiwaniu zagubionych elementów.

Komentarze

Justagel
#15 Justagel 2015-11-18 13:27
Cytuję papavero:
Cytuję Justagel:
Czy parametry zaginęły? niestety przy wyszukiwaniu nie wyświetlają się.

Może wybrałaś kategorię, w której nie ma parametrów?


Nie zaznaczyłam wykroje do pobrania, wyskoczyły parametry i były puste to mnie zmyliło. Klikając dalej na wykroje do pobrania, damskie to już jest ok. Wszystko działa poprawnie.
papavero
#14 papavero 2015-11-18 13:12
Cytuję Justagel:
Czy parametry zaginęły? niestety przy wyszukiwaniu nie wyświetlają się.

Może wybrałaś kategorię, w której nie ma parametrów?
Justagel
#13 Justagel 2015-11-18 12:37
Czy parametry zaginęły? niestety przy wyszukiwaniu nie wyświetlają się.
papavero
#12 papavero 2015-02-19 12:07
Cytuję Ankhe:
Super, brakowało tego. Mam jeszcze nieśmiałe pytanie: czy coś wiadomo o programie do konstrukcji??

Admin pracuje teraz ostro nad całą nową stroną. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Postępy są, ale nie na tyle, aby je zaprezentować.
Ankhe
#11 Ankhe 2015-02-19 11:51
Super, brakowało tego. Mam jeszcze nieśmiałe pytanie: czy coś wiadomo o programie do konstrukcji??
papavero
#10 papavero 2015-02-02 20:52
Cytuję krystina:
Papavero, dziękuję za te wypite hektolitry kawy. Nie poszły na marne, dzięki nowej wyszukiwarce znalazłam dwa ciekawe wykroje.

Proszę bardzo, polecam się na przyszłość ;-)
krystina
#9 krystina 2015-02-02 20:44
Papavero, dziękuję za te wypite hektolitry kawy. Nie poszły na marne, dzięki nowej wyszukiwarce znalazłam dwa ciekawe wykroje.
szpuleczka
#8 szpuleczka 2015-01-29 10:40
Witajcie!
Super porządeczek będzie panował, nawet po ciemku znajdziemy :-) Jak czegoś przybywa, to trzeba to uszanować i pięknie poukładać. Papavero realizuje tą zasadę z powodzeniem. Tylko tej kawy, żeby nie za dużo .... nie za dużo. Powoli a do celu, będzie pieknie i super!
JOANNA2424
#7 JOANNA2424 2015-01-29 08:45
wykrojów jest już tak dużo , że taka wyszukiwarka jest super
Chuchułka
#6 Chuchułka 2015-01-29 08:27
Świetna przeglądarka, bardzo ułatwi znalezienie wykroju, dziękuje :)