ewaszymanska

Tulipan to fason, który wraca do łask bardzo często. Tak razem jest i tej wiosny. Warto go uszyć z czegoś nieoczywistego. Cienkiego denimu, kolorowego lnu lub pięknej pastelowej tkaniny.

Iza jest po prostu łatwa. Nie ma się co oszukiwać, może ją uszyć każdy, nawet początkujący adept krawiectwa. Ale jest nie tylko prosta do uszycia, jest też nieco "odjechana". To Ty uznasz, czy w pozytywny sposób.

Prosta do uszycia. Wygodna i uniwersalna. Idealna do uszycia na już, na teraz i na szybko. Do pokochania na zawsze.

Ta sukienka przypomina mi wykroje retro, na których modelki były narysowane i pokolorowane ludzką ręką. Takie, które przeżyły już wiele czasu i nadal zachwycają swoją prostą formą. Kobiece i bardzo proste do uszycia. Z założenia uniwersalne. I właśnie dlatego ten model otrzymuje przydomek retro. A Wera? To imię, a nie zdrobnienie, wydaje mi się takie niedzisiejsze. Gdzieś właśnie sentymentalnie pasujące do tamtych czasów.

Proste bluzki są zawsze na czasie. Te właśnie takie będą. Szybko się je szyje, przyjemnie nosi. Dwie z nich mają kokardy, ale jeśli tylko się znudzą, można je po prostu obciąć. Fajnie, prawda?.

Oto kilka kolejnych hiszpanek. I to już raczej wszystkie tego lata. Ich ilość zapewni szycia na długi okres. A uszyć warto, bo nosi się je naprawdę wyśmienicie.

Sukienki to coś, co kobiety powinny nosić często. W końcu jesteśmy tą piękniejszą częścią społeczeństwa. Należy nam się sukienka jak nikomu innemu. A sukienka z kieszeniami tym bardziej. Liliowa, czarna albo nawet zielona. Na zimę z ciepłej dzianiny, koniecznie.

Lub jak kto woli trzy fajne bluzki. Najważniejsze, że fajne, wygodne i miłe w użytkowaniu. Bluzkowe puzzle, które dają kilka możliwości. Więcej, niż trzy. Zawsze przecież można zrobić model, który na jednym ramieniu ma zakładki a na drugim nie, czyż nie?

Na pewno zauważyliście, że w tygodniu mamy dwa szablony do pobrania. Ja bym wolała, aby tych szablonów było przynajmniej siedem, Wy na pewno bylibyście zachwyceni przynajmniej jakąś dwudziestką. Ale niestety, nie da się. Ja po prostu jestem za leniwa i te 7 godzin na dobę wyleguję się w sypialni. Robię tak tylko dlatego, że podobno po dwóch dobach bez snu, cukier zamienia się w tłuszcz zamiast energię. Gdyby to było tak, że po 48 godzinach bez snu, tłuszcz zamienia się w energię a cukier jest obojętny, to ja bym nie spała i robiła Wam szablony jeden za drugim. Oczywiście zagryzając gorzką czekoladą na zmianę z kanapkami posmarowanymi miodem. A tak, no cóż, mamy tylko ten jeden gratisowy piątkowy szablon.

Zdjęcia płaszczyka  udało mi się zrobić chwilę przed zachodem słońca... w niedzielę. Spieszyłam się jak mogłam, aby zdążyć w tym tygodniu. Chociaż raz chciałabym dotrzymać obiecanego słowa. Jednak do tego brakuje mi jeszcze najważniejszego - wykrojów w postaci pdf'ów. Ufff...

Wstyd by mi było przed całym narodem krawieckim, gdyby el presidente musiał osobiście się fatygować i dzwonić z prośbą o odkodowanie tego ważnego odcinka. Dlatego, szanując Urząd Prezydenta RP i kochając naszą Ojczyznę odkodowuję niniejszy szablon dla niezalogowanych oraz tych, którzy abonamentu nie opłacili lub z opłatą się spóźnili. Taką mam władzę to z niej korzystam, po co mam potem  wstydzić się przed Ryśkiem, że mój Prezydent błaga mnie o kieckę dla narodu. Do takiej sytuacji doprowadzić nie mogę, bo darzę szacunkiem mojego Prezydenta, chociaż na niego nie głosowałam i w następnych wyborach pewnie też nie będzie moim faworytem.