Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach GN-4 do GN+4

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru GN+4: 180 cm, ściągacz długość dla rozmiaru GN+4: 20cm

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Zamek rozdzielczy dł. 65cm.

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości klatki piersiowej. 

Musiałaś wszyć takie beznadziejne żółte wstawki?

Tym pytaniem podniósł mi ciśnienie tak, że o mało nie wysadziło mi dużego palca w bucie. W myślach policzyłam do trzech i powiedziałam, że to żółte znaki nawigacyjne, które mu pomogą zlokalizować przód, tak aby się nie zgubił. Najęczał się, że nie będzie miał z czym tego nosić, bo on nie ma niczego żółtego... no jasne,  z pięć żółtych T-shirtów, które mu osobiście uszyłam to jest niby nic? Nad długością rękawów zastanawiał się tylko chwilę, za każdym razem polecając mi jego skrócenie o tyci kłaczek. W rezultacie tych instrukcji odpruwałam i przyszywałam mankiet kilka razy. Czego się nie robi dla kogoś, kto dba o techniczną stronę papavero.pl.  

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kieszenie, na wniosek zainteresowanego, znów w postaci, którą już kiedyś widzieliście tutaj. Podobno są wygodne.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć 

Kołnierz i mankiety zostały wykonane ze ściągacza. Admin jest zachwycony takim rozwiązaniem. Zaznaczył, że chce jeszcze jedną bluzę, w której wszyję mu taki kołnierz. Ciśnienie mi opadło, więc bez problemu uszyję mu kolejną.

 Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć
 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-3  przód, 1 raz ze złożonego materiału
 •   rękaw, 1 raz ze złożonego materiału
 •   tył, 1 raz ze złożonego materiału

Ze ściągacza kroimy:

 • 5  mankiet, 1 raz ze złożonego materiału
 • 7   kołnierz, 1 raz ze złożonego materiału

 Kliknij aby powiększyć

  

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Oklej fizeliną szeroki zapas na podłożenie w kieszeni. Zapobiegnie to rozciąganiu się wlotu kieszeni. Zaprasuj ten brzeg i przyszyj go kieszeni. Naszyj kieszeń na bluzę.
 3. Przyszyj ozdobne trójkąty do przodu bluzy. Możesz wyciąć je w kontrastowym lub takim samym kolorze, co bluza. Pamiętaj, przy tym oraz następnych szwach, aby po ich wykonaniu rozprasować je ładnie.
 4. Przyszyj tył do przodów.
 5. Przyszyj rękawy do podkroju pachy. Zszyj szew łączący boki oraz od razu,  szew łączący rękawy.
 6. Przyszyj zamek do bluzy. Przymierz, sprawdź czy wszystko leży dobrze. Nanieś niezbędne poprawki.
 7. Przyszyj kołnierz i mankiety.
 8. Podwiń bluzę.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (3 głosy)
13576 wyświetleń

Komentarze

IRE
#17 IRE 2015-09-23 19:35
a jakby bluzę z kapturem poproszę!! albo przepis jak doszyć kaptur:))
dajana
#16 dajana 2015-07-13 22:59
Bluza wyszła fajna, nawet mój mąż się przekonał do tych wstawek, jednak miałam mały problem z wykończeniem stójki przy zamku, poćwiczę to przy następnej bluzie :)
papavero
#15 papavero 2015-05-30 11:56
Cytuję Frania:
Papavero,
Króciutko, bo pewnie zabiegana jesteś - dobrą tabelkę we właściwej bluzie podlinkowałam? Można według niej wybrać rozmiar "Bluzy z nawigacją"?

:)Frania

Tak tak, bardzo dobrą.
Frania
#14 Frania 2015-05-30 11:18
Papavero,
Króciutko, bo pewnie zabiegana jesteś - dobrą tabelkę we właściwej bluzie podlinkowałam? Można według niej wybrać rozmiar "Bluzy z nawigacją"?

:)Frania
papavero
#13 papavero 2015-05-30 10:07
Nie ma tabeli na razie. Pracuję nad nią. Niby to tyko tabelka, ale spędza mi sen z powiek jak dokładnie ją ułożyć, i dlatego musicie mi chwilowy brak wybaczyć.
Frania
#12 Frania 2015-05-29 22:48
Cytuję Aga:
Nie ma tabeli rozmiarów czy mam cd zaburzeń widzenia?


Aga, wzrok masz wspaniały.

Tabelę rozmiarów męskich, dla potrzebujących jej już w tej chwili, można znaleźć w opisie tej bluzy ---> //www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/1262-1262
Aga
#11 Aga 2015-05-29 22:22
Nie ma tabeli rozmiarów czy mam cd zaburzeń widzenia?
Fajna bluza, nie umiem takich szyć, ten zamek i ściągacz...
papavero
#10 papavero 2015-05-29 20:15
Cytuję joasiag:

Uwierzę jak zobaczę,

I tak nie uwierzysz, znam Cię :-)
joasiag
#9 joasiag 2015-05-29 18:26
Cytuję admin:
Cytuję Niteczka82:
Oj Adminie Admine, za tydzień będziesz miał żółte spodnie :D ;)
Do poniedziałku to będziecie miały nową stronę

Uwierzę jak zobaczę, bo na razie to tylko obietnice słychać, że już zaraz, za chwileczkę :P A kochanego ciałka nigdy za wiele, no prawie nigdy, ale adminowi jeszcze do takiego stanu daaaaleko że ho ho :lol:
papavero
#8 papavero 2015-05-29 15:29
Cytuję projektantwnetrz:
Nasz przeuroczy Admin chyba nabrał troszkę ciałka


Taka odwaga to nawet mnie nie ponosi w kierunku takich komentarzy hahaha... ale tak, rozpieszczam, donoszę pączki, lody i kanapeczki :P