Dostępne rozmiary:  92-146. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 146: 85 cm

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, gotowa lamówka ze skosu długość dla poszczególnych rozmiarów: 3m / 3,1m / 3,2m / 3,3m / 3,4m / 3,5m / 3,6m / 3,8m / 3,9m / 4m

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości biustu. Fartuszek jest dość luźny.

Szycie jest proste!

Nowa strona jest prosta w obsłudze, dlatego pierwszy szablon na nowej stronie musi być banalnie prosty. Do jego uszycia potrzebujemy maksymalnie przerwy na reklamy w Polsacie. Tyle czasu wystarczy. Kawałek bawełny i Wasze dziecko już nigdy nie usmaruje się świecowymi kredkami czy innymi niebezpiecznymi kolorami. Oto piękny nowiutki fartuszek zapinany na napy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Tył fartuszka zakładany jest na krzyż. Również z  tyłu fartuszek otrzymał papaverową metkę. A z przodu kieszonkę, w której mieści się całe papavero.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Dla ciekawskich dodatkowy widok fartuszka z boku oraz mniej więcej z góry, tak jak to będzie widział nasz maluch. Prawda, że pięknie będzie uroczej małej modelce w takim fartuszku? Modelowi również, gdyż jest to fartuszek uniwersalny, dla chłopców i dla dziewcząt. Wystarczy dobrać odpowiednie tkaniny. Dodam tylko, że nasza bezgłowa Sasza jest dwa rozmiary większa niż przygotowany fartuszek. Dziewczynka, która go otrzyma ma tylko 98 cm wzrostu. Dlatego fartuszek może się wydawać dość obcisly. Ale to tylko wina manekina Saszy, że już urósł znacznie więcej.

   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć
 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • przód + tył, 1 raz ze złożonego materiału
  •   kieszeń, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału

   Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Oklej fizeliną niezbędne miejsca. Górny brzeg kieszonki oraz miejsca przyszycia guzika lub zamocowania zatrzasków/nap.
  3. Przygotuj kieszonkę. Zaprasuj pod spód dodatki na szwy.
  4. Przyszyj kieszonkę do fartuszka.
  5. Przyszyj ozdobną lamówkę dookoła części numer 1.
  6. Nabij napy lub przyszyj guziki i wykonaj dziurki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
10843 wyświetlenia

Komentarze

renia_p59
#19 renia_p59 2016-08-04 14:11
Kociaczek jak dawno nic nie oglądaliśmy w twoim wykonaniu a fartuszek jak zwykle piekny
papavero
#18 papavero 2016-08-04 11:04
A jaki słodki w kropki i z falbanką, no cudeńko #18
Precelek
#17 Precelek 2015-12-29 14:02
Może zrobię debilną rzecz ale trudno - czy dałoby radę wybłagać wykrój na 170 i uwaga 186 cm wzrostu? Tylko się nie śmiejcie... Z ukochanym chcemy wspólnie uszyć fartuszki do naszej kuchni, takie tylko nasze, jedno z miłości do drugiego i w ogóle. Takie których nie da się kupić, sami ozdobić i w ogóle... Jak ładnie poproszę to da się zrobić takie duże? proooooszęęęęęęęęęęę
papavero
#16 papavero 2015-06-12 21:26
Cytuję Lalusia:
Ja zapraszam na obejrzenie mojego fartuszka do mnie na profil Lalusia, gdyz nie potrafie inaczej wstawic zdjec :(

Dodałam powyżej :-)
Lalusia
#15 Lalusia 2015-06-12 20:32
Ja zapraszam na obejrzenie mojego fartuszka do mnie na profil Lalusia, gdyz nie potrafie inaczej wstawic zdjec :(
punktyodniesienia
#14 punktyodniesienia 2015-06-09 06:33
wspaniały :) ostatnio myślałam, żeby sprezentować fartuszek pewnej małej damie i już mam inspirację :)
kasiacar
#13 kasiacar 2015-06-05 23:20
dziękuję pięknie :) teraz zostaje tylko upolować odpowiedni materiał i pochwalić się dziełem ;)
papavero
#12 papavero 2015-06-04 10:29
Cytuję kasiacar:
fartuszek rewelacja :) moja artystka wzrostu 152 bardzo się zasmuciła, że dla niej już nie ma wykroju

Proszę bardzo :-) Tyle, że dochodzi kolejna kartka A4 i będzie to wyglądało już tak.
kasiacar
#11 kasiacar 2015-06-04 09:33
fartuszek rewelacja :) moja artystka wzrostu 152 bardzo się zasmuciła, że dla niej już nie ma wykroju
Myza83
#10 Myza83 2015-06-03 18:55
Mi się marzy taki a'la oversize,trochę pupę zakryje. Do biegania i na spotkania można nosić. Rękawy takie 7/8. Mam fajną białą dzianinkę w granatowe paski i taki model t- shirta za mną już od miesiąca " łazi "