Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 270 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, lamówka ze skosu do wykończenia paszek i dekoltu. Gumka do wszycia w talii.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Czarny koń na lato

Wszystko przez Admina. Chodził i chodził i mówił, to swoje ulubione słówko związane z tym szablonem. I tak zapadło mi w pamięci, że inaczej być nie może. Nawet plik nazwany został koniem. Ten model to nic innego jak w_KON_15_01. No więc koń jak nic. No przecież widać, że to koń. A teraz pytanie, czy to zdjęcie modelu Wam wystarczy? Czy jednak wrzucić fotki bardziej dokładne i szczegółowe niż ten poglądowy koń. Oczywiście wrzucę zdjęcia, jeśli tylko będziecie chciały... i jeśli rozwiążecie zagadkę, czyli odpowiecie na pytanie następujące: Co to za model?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Raz jeszcze spoglądamy na dekolt naszego końbinezonu. I do dzieła dziewczęta, bo lato się już KOŃczy.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 3 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 4-6 tył 1 raz ze złożonego materiału
Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Zszyj ze sobą element numer 1 i 2.
 3. Połącz elementy numer 4 i 5.
 4. Zszyj ramiona szwem francuskim.
 5. Zszyj boki.
 6. Przymocuj zakładki na przedniej nogawce. Zszyj ze sobą nogawki a następnie połącz szew siedzeniowy.
 7. Połącz górę z dołem, w talii wszyj gumę.
 8. Przymierz kombinezon.
 9. Wykończ dekolt i paszki lamówką ze skosu. Z tyłu pozostaw dłuższe końce lamówki do zawiązania kokardki. Możesz też wykonać pętelkę i przyszyć guziczek do zapięcia bluzki na górze.
 10. Podwiń nogawki i gotowe.