Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 160 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Różowe szaleństwo

I wcale nie w sensie, że zaszalałam z kolorem. Ta bluzka niemal nie doprowadziła mnie do białej gorączki. A dokładniej tkanina. Za każdym razem, gdy ją prasowałam, ona była bardziej wygnieciona. Porzucam ją na chwilę i wrócę do niej, gdy zejdzie ze mnie ciśnienie i złość na te wszystkie zagniecenia. Albo wtedy, gdy się z nimi pogodzę. A poniżej detale, czyli zakładka na rękawie i stójka. Stójka zarówno na mnie jak i na Dajanie, abyście wiedzieli jak dokładnie wygląda.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Bluzkę musicie obejrzeć na wychudzonej Dajanie. Bluzka jest dopasowana, niech Was nie zwiedzie ten zagłodzony egzemplarz.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-3 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 4 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • 5 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 6-7 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej fizeliną obłożenia.
 3. Zszyj elementy obłożenia.
 4. Zszyj zaszewki z tyłu oraz połącz oba tyły.
 5. Zszyj ramiona bluzki.
 6. Przyszyj obłożenia do bluzki.
 7. Przyszyj boczki przodu.
 8. Zszyj boki.
 9. Zszyj zaszewkę na rękawie lub wykonaj z niej ozdobną zakładkę.
 10. Zszyj szwy łączące rękawy.
 11. Wszyj rękawy do bluzki. 
 12. Podwiń dół bluzki i rękawy.