Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 92-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 120 cm, ściągacz 20 cm

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka, 6-8 guzików.

Luz: 9 cm na wysokości klatki piersiowej.

Grzeczne przedszkolaki

A jak już z przedszkola wyrosną, to zamianiają się w małe potworki. Ale takie słodkie potworki. Dlatego należy im się odpowiedni strój do szkoły. Może to być bluza w kolorze granatowym. A może być w zupełnie innych barwach. Ważne, że ma kieszenie i jest cieplutka.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Gdy moją bluze ubrała modelka, wiedziałam co jest nie tak. Uszyłam ją za krótką. Aby Was nie spotkała ta niespodzianka, na szablonie zostala wydłużona dokładnie o 8 centymetrów. Tak aby nie wiało w plecki. A moja modelka pewnie dostanie jeszcze jedną, dłuższą, nieco inną. Na pewno Wam również pokażę. A dziś szyjemy taką oto, gdzie stójka i kieszenie zostały wykonane ze ściągacza.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 4-5 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 6 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kroimy następujące części ze ściągacza:

 • 2 przód kieszeń, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3 przód + tył kołnierz, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Wzmocnij fizeliną (wkładem odzieżowym) górną krawędź kieszeni. Oczywiście przyklejamy na lewej stronie kieszonki.
 3. Zaprasuj dodatki na szew kieszonki pod spód. Naszyj kieszonkę na przód bluzy.
 4. Zszyj ramiona.
 5. Wszyj rękawy.
 6. Zszyj boki i szwy łączące rękaw.
 7. Wszyj kołnierz.
 8. Zaprasuj obłożenie przodu pod spód, wzdłuż narysowanej na szablonie pionowej linii. Przyszyj obłożenie tyłu do ramion obłożenia przodu.
 9. Wszyj kołnierz. Przyszyj obłożenie do dekoltu.
 10. Podwiń dół bluzy i dół rękawów.
 11. Rękawy są za długie, pozwoli to na wykonanie ozdobnego podwinięcia rękawów. Możesz je jednak dowolnie skrócić.
 12. Przymierz bluzę. Wykonaj dziurki, przyszyj guziki.