Dostępne rozmiary:  Ten model został przygotowany  w uniwersalnym rozmiarze. Torba jest duża.

Materiał: szerokość 150 cm, długość 50cm jeansu, 50 cm imitacji skóry na podszewkę, kieszenie i ozdobne maczki.

Dodatki krawieckie: Nici,  fizelina (wkład odzieżowy). Taśma nośna na uchwyty 4m.

Torba zamiast kamizelki

Chodzę sobie z psem na spacery. I mamy taką ulubioną drogę do sklepu, która gdzieś przez jakieś 100 metrów prowadzi poza miejscowością. No i co to ma do torby? Otóż ostatnio przyłapały nas gliny, znaczy się panowie policjanci, że my w nocy bez odblasków chodzimy poza miejscowością. Przyłapali nas zanim weszliśmy w tą zakazaną strefę bez ochronnych elementów. I pytają się, jak my teraz przejdziemy bez mandatu. Cieniaki, my z piesem wybraliśmy drogę przez zabłocone pole, bo pies lubi a ja byłam uzbrojona w moje ukochane ocieplane gumowce. Ale z tą torbą, jak sobie ją przez ramię przełożę, to chyba nie przyczepią się zbytnio. No bo torba ma odblaskowe elementy przez środek uchwytów. Będę błyszczeć nawet w nocy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moja torba ma w środku wielkie kieszenie. Jedną z nich podzieliłam na pół. Ale w tej widocznej poniżej trzymam największe skarby, czyli wielki pusty coś ostatnio portfel. Też tak macie, że te portfele kupowane w polskich sklepach jakoś tak dziwnie pustoszeją? Może powinnyśmy same jakieś uszyć? Proszę zauważcie, że torba jest do pobrania w dwóch wersjach. W jednej nie dołączyłam prostokątów na kieszenie a sama torba jest tylko jako połowa elementu. Dla oszczędności kartek. Ale jeśli ktoś chce, może drukować całą torbę w rozłożeniu oraz moje kieszenie.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 torba  2 razy z pojedynczej warstwy materiału oraz z podszewki
 • 2-3 kieszeń 1 raz z pojedynczej warstwy podszewki
 • 4 kieszeń 1 raz z pojedynczej warstwy podszewki

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny, tkaniny na podszewkę.
 2. Oklej fizeliną wierzchnią warstwę torby. Wybierz bardzo sztywną fizelinę.
 3. Naszyj uchwyty na prawą stronę torby.
 4. Wykonaj kieszeń na prawej stronie torby, wszyj zamek i doszyj worek kieszeniowy wycięty z prostokąta nr 4.
 5. Naszyj ozdobne maki. Jeśli ich nie naszyjesz, będę Ci się śniła po nocach, a to przyjemne nie będzie.
 6. Przyszyj wewnętrzne kieszenie do podszewki.
 7. Zszyj boki i dno torebki, osobno w podszewce jak i tkaninie wierzchniej. W podszewce, w dnie torby, zostaw dziurę, przez którą przewrócisz na końcu torbę na prawą stronę.
 8. Zszyj podszewkę i wierzchnią warstwę, jednocześnie wszywając między warstwy długie uszy torby.
 9. Zszyj dziurę w podszewce.