Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 230 cm. Na moją bluzkę użyłam cienkiej lekko układającej się wiskozy.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy.

Luz: na wysokości  biustu 6 cm.

Moja ulubiona

UWAGA! Rzecz najważniejsza, czyli wybór tkaniny. Musi to być tkanina dwustronna. Jeden przód bluzki oraz rękaw prezentuje lewą stronę tkaniny.

Nigdy nie miałam bluzki, w której czuję się tak swobodnie jak w tej. I tak lekko jak piórko. Kopertowa bluzka od dziś będzie mi towarzyszyła często. I już marzę sobie głośno o nowej letniej odzieży i nowych bluzeczkach. Proszę mi tam głosować na coś fajnego w naszym cudownym HOT18.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Z tyłu jest dłuższa, z przodu kopertowa. To już mówiłam. Ale czy wspominałam o tym, że wykończona została pliską ze skosu? A czy zdążyłam się podzielić z Wami tym, że wcale nie trzeba jej nigdzie zaszywać, dekolt ani trochę się nie rozjeżdża, nawet gdy się schylam do przodu. No cud, miód i orzeszki. A wraz z bluzką wystąpiły legginsy. Nowe śliczne granatowe legginsy domowe. Kto pamięta, który to szablon sprawił, że mam na sobie te portaski?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz uwaga, gratka dla Ciekawskich. Kto na tym zdjęciu się dopatrzy, jakie ja mam cudne zimowe pantofelki? Tak Was wszystkich lubię, że muszę się z Wami nimi podzielić. No kto widzi? Przyznać się i to już!

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0580-S.jpg

Świetna kopertowa bluzka damska

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Biust
Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • 2 tył 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
  • 3 stójka 4razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • 4 mankiet 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • prostokąt  na wykończenie dekoltu z przodu lamówką ze skosu.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Zszyj zaszewki.
  3. Zszyj boki oraz ramiona wraz z rękawami.
  4. Przymierz.
  5. Wykończ dekolt lamówką ze skosu.
  6. Przyszyj stójkę.
  7. Podwiń dół rękawów oraz dół bluzki (z tyłu)

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Hanna Olejnik
#55 Hanna Olejnik 2017-11-26 20:53
@admin sto lat!
papavero
#54 papavero 2017-06-20 16:08
Muszę przyznać, że jest to moja ulubiona bluzka. Polecam ją gorąco. :-)
papavero
#53 papavero 2017-06-20 12:41
Poprawiam ją. Na różne wzrosty i biusty. :-) Tak tylko ostrzegam lojalnie.
Bastet
#52 Bastet 2016-07-07 18:34
Cytuję papavero:
Cytuję Bastet:
Czy mozna sie jakos pozbyc tych zaszewek z przodu??? Chcialabym ja uszyc z ciekiej lejacej sie dzianiny z minimalna iloscia szwow

Jeśli chcesz, przygotuję piękną pomoc naukową. Tak na poniedziałek. Może być?

jak najbardziej !!!!
dziekuje z gory
papavero
#51 papavero 2016-07-06 22:24
Cytuję Bastet:
Czy mozna sie jakos pozbyc tych zaszewek z przodu??? Chcialabym ja uszyc z ciekiej lejacej sie dzianiny z minimalna iloscia szwow

Jeśli chcesz, przygotuję piękną pomoc naukową. Tak na poniedziałek. Może być?
Bastet
#50 Bastet 2016-07-06 19:47
Czy mozna sie jakos pozbyc tych zaszewek z przodu??? Chcialabym ja uszyc z ciekiej lejacej sie dzianiny z minimalna iloscia szwow
FF
#49 FF 2016-06-16 14:26
Cytuję papavero:
[quote name="FF"]
FF, kot się wyspał? Bluzka uszyta?

Smutek wielki mnie ogarnia, jak patrzę na maszyny, które zbierają kurz, bo nie mogę odejść od kompa i dać im roboty. Czekam na wakacje jak na zbawienie, może część klientów wreszcie gdzieś wyjedzie ;-)
Ale. Wybrałam dzianinę (cienką wiskozową, niezbyt rozciągliwą) i kombinowałam jeszcze ze zwężeniem rękawa po całości, bo nie chcę takiego szerokiego z mankietem, żeby nie powiększać górnej części sylwetki.
Wiem, że to brzmi jak słabe wymówki, ale co zrobić :-( W końcu uszyję tę bluzkę.
papavero
#48 papavero 2016-06-15 11:06
Cytuję FF:

FF, kot się wyspał? Bluzka uszyta?
FF
#47 FF 2016-05-09 17:28
kamma
#46 kamma 2016-05-07 09:54
Dziękuję za odpowiedź, też tak chciałam zrobić, ale bałam się że coś będzie nie tak.
Szyję z próbnego materiału, ale jak szyć to na 100%.