Rozmiar: Rozmiar 36. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. A już niedługo propozycje sylwestrowe w pozostałych rozmiarach.

Tkanina: Szerokość 150cm, długość 220cm. Podszewka, szerokość 150 cm długość 220 cm.  Sukienka pokazana na zdjęciach składa się aż z trzech warstw: podszewki, różowej satyny oraz czarnego szyfonu. Możesz jednak wybrać inne tkaniny, wystarczy podszewka oraz satyna.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina,.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Na początek obejrzyjmy sobie sukienkę, do której będziemy dążyć z pomocą naszych wykrojów. Zauważ, iż ozdobiliśmy ją na ramieniu kilkoma falbankami. Wykrój falbany również odnajdziesz w dzisiejszym artykule, jest to jednak element opcjonalny, który możesz zmienić na inny a ograniczać będzie Cię wyłącznie Twoja fantazja i poczucie piękna.

Długa suknia na sylwestra bez pleców, wykrój do pobrania od Papavero.Długa suknia na sylwestra bez pleców, wykrój do pobrania od Papavero.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Miniatura naszego wykroju, wytnij go w proporcji 1:1 oraz ułóż według tego schematu

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części:

UWAGA: Jeśli nie jesteś doświadczoną krawcową krojenie części ze skosu może sprawić Ci nieco trudności. Warto w takich przypadkach wydrukować nasz wykrój dwukrotnie i kroić naszą sukienkę tak jak pokazano na rysunku poniżej, z pojedyńczej warstwy materiału. Niebieskie kontury oznaczają elementy wycięte z wykroju ułożonego do tkaniny "do góry nogami", czyli napisami do dołu. W ten sposób łatwiej ułożyć wykrój na tkaninie bez obaw, iż wytniesz coś w złym miejscu a następnie braknie tkaniny na inne elementy.

  • 1 środek przodu dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału
  • 2 boczek przodu dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału
  • 3 ramię tyłu dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału
  • 4 pasek tyłu dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału
  • 5 przód 1 raz, jednak pamietaj iż wyciąć go należy z podwójnie złożonego materiału lub przy pomocy podwójnie wyciętego wykroju z papieru.
  • 6 tył dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału.
  • 7 Jeśli zamierzasz przygotować falbany, którymi my ozdobiliśmy dzisiejszą sukienkę, wytnij ich tyle, ile uznasz za stosowne. My wycięliśmy aż 6 takich kształtów. Wykrój tej ozdoby umieszczony został w osobnym pliku, nie zapomnij o nim!

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. 

I po raz ostatni przyjrzyjmy się naszej dzisiejszej bohaterce. Mam nadzieję, że już nie możecie doczekać się sylwestra w tej sukni.

Długa suknia na sylwestra bez pleców, wykrój do pobrania od Papavero.Długa suknia na sylwestra bez pleców, wykrój do pobrania od Papavero.

Długa suknia na sylwestra bez pleców, wykrój do pobrania od Papavero.

Pierwsza, prawie po stu latach,zieloną sukienką pochwaliła się śliczna dziewczyna

sjp11 6

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
36606 wyświetleń

Komentarze

papavero
#38 papavero 2018-02-14 20:41
Cytuję GosiaSobczyk:
może głupie pytanie, allleeeee :) Czy sukienka trzyma biust na miejscu? Czy będę potrzebować czegoś dodatkowego co go ogarnie żeby mi oczy nie wybił? :D

Sukienka sama w sobie nie trzyma biustu.
GosiaSobczyk
#37 GosiaSobczyk 2018-02-14 18:46
może głupie pytanie, allleeeee :) Czy sukienka trzyma biust na miejscu? Czy będę potrzebować czegoś dodatkowego co go ogarnie żeby mi oczy nie wybił? :D
regina16
#36 regina16 2016-09-05 00:17
Cytuję maria.magdalena:
Witam, gdzie sa wszystkie rozmiary? Dlaczego wykrój tylko rozmiar 36? Poprosze o wykrój rozmiaru 42. Pozdrawiam

Już niedługo będzie można kupić.
maria.magdalena
#35 maria.magdalena 2016-09-04 23:39
Witam, gdzie sa wszystkie rozmiary? Dlaczego wykrój tylko rozmiar 36? Poprosze o wykrój rozmiaru 42. Pozdrawiam
papavero
#34 papavero 2015-08-14 12:23
Cytuję Mazur:

Bo ta spódnica jest krojona celowo ze skosu
Mazur
#33 Mazur 2015-03-09 17:33
Mazur
#32 Mazur 2015-03-09 17:31
Dlaczego nitka prosta jest tak dziwnie zaznaczona na tej sukience (chodzi mi o dół) ??

Ja zawsze inaczej kroiłam spódnice (może błędnie), wstawiam nieudolny rysunek :)
papavero
#31 papavero 2014-07-31 19:16
Cytuję wytyczne:
Czy muślin będzie odpowiedni do uszycia takiej pięknej kreacji ?

Może być muślin. Czemu nie.
wytyczne
#30 wytyczne 2014-07-31 16:27
Czy muślin będzie odpowiedni do uszycia takiej pięknej kreacji ?
asdfghk
#29 asdfghk 2014-01-03 21:58
dzięki za odpowiedz! :) zwykle macam jak trafiam do jakiegoś sklepu. ale w mojej okolicy nie ma ich za wiele ;)
chciałam coś w necie kupić. jakaś mieszanka wiskozy z elastanem jest dobrym pomysłem czy szukać czegoś innego?