Rozmiar: Rozmiar 38. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. A już niedługo propozycje sylwestrowe w pozostałych rozmiarach.

Tkanina: Szerokość 150cm, długość 300cm. Podszewka, szerokość 150 cm długość 270 cm.  Sukienka pokazana na zdjęciach składa się z dwóch warstw - jedwabnej cieniutkiej jednak nieco sztywnej tkaniny oraz podszewki. Do jej uszycia możesz użyć innych przeźroczystych tkanin lub nawet zwykłej cieniutkiej bawełny w wystrzałowym kolorze. Jest prosta więc możesz zaszaleć z fakturą lub wzorem na tkaninie.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Na początek obejrzyjmy sobie sukienkę, do której będziemy dążyć z pomocą naszych wykrojów. Spójrz na jej rękawy. Na koniec artykułu pokażemy Ci, jak z tego samego wykroju wyczarować całkiem inaczej wyglądające rękawki, ale to zobaczysz na ostatnim zdjęciu.

Długa sylwestrowa sukienka od Papavero, wykrój do pobrania on-line.Długa sylwestrowa sukienka od Papavero, wykrój do pobrania on-line.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Długa sylwestrowa sukienka od Papavero, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części:

UWAGA: Jeśli nie jesteś doświadczoną krawcową krojenie części ze skosu może sprawić Ci nieco trudności. Warto w takich przypadkach wydrukować nasz wykrój dwukrotnie i kroić naszą sukienkę tak jak pokazano na rysunku poniżej, z pojedyńczej warstwy materiału. Niebieskie kontury oznaczają elementy wycięte z wykroju ułożonego do tkaniny "do góry nogami", czyli napisami do dołu. W ten sposób łatwiej ułożyć wykrój na tkaninie bez obaw, iż wytniesz coś w złym miejscu a następnie braknie tkaniny na inne elementy.

  • 1 przód 1 raz, jednak pamietaj iż wyciąć go należy z podwójnie złożonego materiału lub przy pomocy podwójnie wyciętego wykroju z papieru.
  • 2 tył dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału
  • 3 przód dolnej częsci sukienki 1 raz, jednak pamietaj iż wyciąć go należy z podwójnie złożonego materiału lub przy pomocy podwójnie wyciętego wykroju z papieru.
  • 4 tył dolnej częsci sukienki 1 raz, jednak pamietaj iż wyciąć go należy z podwójnie złożonego materiału lub przy pomocy podwójnie wyciętego wykroju z papieru.
  • 5 rękaw dwa razy z pojedyńczej warstwy materiału
  • 6 przód podszewki (różni się on bowiem od przodu z właściwej tkaniny)

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. 

I po raz ostatni przyjrzyjmy się naszej dzisiejszej bohaterce. Mam nadzieję, że już nie możecie doczekać się sylwestra w tej sukni. Prawda, iż pięknie zostały upięte długie fikuśne rękawy? Spróbuj pobawić się tą sukienką na manekinie, zaraz po jej uszyciu.

Długa sylwestrowa sukienka od Papavero, wykrój do pobrania on-line.

A jak przygotować PASEK do tej sukienki? Nic prostszego nie powinno Wam przyjść do głowy, jak skorzystanie z naszego przepisu na pasek (który znajduje się TUTAJ). Mam nadzieję, że stworzycie z tej pary piękną sylwestrowo-karnawałową kompozycję i pokażecia nam niezwłocznie.

01.05.2011 Gosieńka26 jako pierwsza nadesłała zdjęcie wykonanej sukienki, dlatego punkt i dodatki dla Ciebie Gosiu!

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
39626 wyświetleń

Komentarze

gojami
#17 gojami 2015-09-16 08:12
Jest i sukienka.
katkos123
#16 katkos123 2015-09-06 22:20
Sukienki jak nie ma, tak nie ma - ale jest kolejna bluzka....
papavero
#15 papavero 2015-08-18 22:03
Cytuję katkos123:
sukienka moze i bedzie, ale poki co sa bluzki

I to zgrabne bluzki :-)
1
katkos123
#14 katkos123 2015-08-18 21:21
sukienka moze i bedzie, ale poki co sa bluzki
itineriss
#13 itineriss 2013-01-12 00:42
Dziękuję pięknie, popatrzę na spokojnie rano :)
Liliana
#12 Liliana 2013-01-12 00:27
Cytuję itineriss:
Jestem całkowicie początkująca, ale strasznie uparta by uszyć tę suknię.
W jaki sposób zmniejszyć rozmiary tej cudownej sukienki do 34 i biust 32 ale w taki sposób by utrzymać efekt dekoltu "wody" ? Bardzo proszę o poradę, to niezwykle ważne! Dziękuję z góry!

Tu masz bluzkę z dekoltem wodą tyle że na plecach i jest rozm.32 www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/774-774.html można z tym pokombinować
itineriss
#11 itineriss 2013-01-11 23:41
Jestem całkowicie początkująca, ale strasznie uparta by uszyć tę suknię.
W jaki sposób zmniejszyć rozmiary tej cudownej sukienki do 34 i biust 32 ale w taki sposób by utrzymać efekt dekoltu "wody" ? Bardzo proszę o poradę, to niezwykle ważne! Dziękuję z góry!
gosiap
#10 gosiap 2011-04-27 13:22
szkoda że jest tylko rozmiar 38. ja potrzebuję 52. da się coś z tym zrobić?
gosiap
#9 gosiap 2011-04-27 13:21
szkoda że jest tylko rozmiar 38. ja pootrzebuję 52. da się coś z tym zrobić?
Aga
#8 Aga 2011-03-12 17:20
Dzięki za odpowiedź.