Rozmiar: 36-44. Dł. tyłu około 57 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość 140 cm. Cienki batyst lub tkanina koszulowa.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Bufki poszerzą Twoje wąskie ramiona a kokardy zamaskują mały biust.

 

Nasza kokardowa koszula została wykonana w dwóch różnych kolorach. Bladoróżowym i ciemno szarym. Obie prezentują się bardzo elegancko.

 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny oraz podszewki:

  • 1 środek przodu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału. W tej częsci prostokąty dodane na środku przodu służą do wykonania krytego zapięcia natomiast nacinek na środku jednego z prostokątów wyznacza środek symetrii człowieka, czyli środek gotowej listwy po złożeniu.
  • 2 boczek  przodu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału.
  • 3 boczek  tyłu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału.
  • 4 środek tyłu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału.
  • 5 rękaw, 1 raz z podwójnie złożonego materiału.
  • 6 stójka, 2 razy z podwójnie złożonego materiału. Przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • 7 kołnierzyk, 2 razy z podwójnie złożonego materiału. Przy czym układamy szablon przy linii zgięcia, tak aby wyciąć część w całości.
  • dwa prostokąty do wykonania kokard, 100 cm x 13 cm, oraz dwa mniejsze prostokąty na mankiety.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

 

Raz jeszcze nasza różowa koszula. Kokardy są w niej naprawdę duże, co bardzo przyciąga wzrok. Pudrowy kolor jest idealny dla dorosłej kobiety, która wyrosła z jego ostrych odcieni. 

Aby otrzymać nasze dodatki krawieckie za ten model, musisz jak zwykle nadesłać zdjęcie jako pierwsza. Tradycyjnie już poprosimy fotkę, która ukazuje jak kroisz tkaninę z wykorzystaniem naszego szablonu. Ozdób koszulę kokardami i pokaż nam się w niej!

Tym razem pierwsza była Rena. Piękna bluzka na świąteczne śniadanie.

22.04.2011 Bluzka uszyta przez Renę.   22.04.2011 Bluzka uszyta przez Renę.    

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Monia1237
#38 Monia1237 2014-05-13 10:35
Czy można prosić o rozmiar 48?
lamika
#37 lamika 2011-07-17 18:45
Bardzo dziękuję:-) Niedługo zabiorę się za jej uszycie:-)
papavero
#36 papavero 2011-07-17 13:34
proszę bardzo, 34 i 46 dorzucone :)
lamika
#35 lamika 2011-07-07 15:12
dobrze nie chowam... :lol:
papavero
#34 papavero 2011-07-07 14:31
nie chowaj tkaniny!
lamika
#33 lamika 2011-07-07 13:50
Oj moja cierpliwość jest wystawiana na ogromną próbę... Właśnie listonosz przyniósł mi piękny materiał, który miał być na tą bluzeczkę... chyba go głęboko w szafę schowam co by nie kusił za bardzo...:-D
lamika
#32 lamika 2011-07-05 16:09
To ja cierpliwie czekam aż rozmiar się pojawi :-) Ale będę się upominać od czasu do czasu... :D
papavero
#31 papavero 2011-07-04 14:08
rozgrzeszam :) no to na obronę powinna ta koszula powstać raczej :D więc rozmiar musi być
lamika
#30 lamika 2011-07-04 12:14
Najuprzejmiej proszę o wybaczenie...;-) Wczoraj to ja pracę magisterską męczyłam a dzisiaj zaczęłam szukać wzorku na elegancką koszulę żeby uszyć no i nie ma mojego rozmiaru w żadnej... Ale cierpliwie poczekam... Materiał i tak dopiero jutro pewnie zostanie wysłany... :lol:
papavero
#29 papavero 2011-07-04 09:52
a jak wczoraj pisałam, że mam duuużo energi do uzupełniania staroci i prosiłam o przypomnienie czego jeszcze brakuje to gdzie się podziewałaś ? ;) teraz biorę się za czarną listę, ale później, jak moja skleroza pozwoli pamiętać ;) to przygotuję ten rozmiar