Rozmiar: Rozmiar 32-44. Dł. sukienki: około 86 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 130 cm. Podszewka, szerokość 140 cm, długość: 130 cm. Dodatkowo należy zakupić materiał na ozdobienie dołu sukienki o długości około 3m. Jeśli tkanina będzie delikatniejsza, możesz potrzebować go więcej.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty w kolorze tkaniny, dł 55cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany. Ta sukienka jest odpowiednim strojem dla dziewczyn o wąskich biodrach i ramionach.

Oto projekt sukienki naszkicowany przez LaLę. Sukienka ta została nagrodzona w jednym z naszych konkursów. Uszyty model powędrował, wbrew prośbom fotografów, do autorki.

Wykrój do pobrania, projekt sukienki LaLa

A oto jak sukienka zaprezentowała się podczas jednej z sesji z jej udziałem.

Wykrój do pobrania, projekt sukienki LaLa

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

 • 1 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 2 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 3 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 4 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 5 przód, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 6 tył 1 raz  ze złożonego materiału
 • paski tkaniny o szerokości około 12 cm, z pasków tych ułożysz piękne wzory na dolnej części sukienki. W zależności od tego, jak dużo ozdób zechcesz mieć na dole sukienki będziesz potrzebować więcej lub mniej takich pasków. My zużyliśmy w tym celu 3 metry bieżące cienkiego batysty.

Z podszewki tkaniny kroimy:

 • 1 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 2 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 3 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 4 tył,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 5 przód, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 6 tył 1 raz  ze złożonego materiału

UWAGA: Spójrz na części oznaczone numerami 1 oraz 4. Na ramionach dodatek na szew został uwzględniony w dość nietypowym rozmiarze 3 cm. Zrobiliśmy tak tylko i wyłącznie po to, abyście mogli w tym miejscu dopasować sukienkę do swojej sylwetki. Zbędny nadmiar należy odciąć. W zależności od szerokości ramion będzie go mniej lub więcej.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. Jeśli masz ochotę zbierać punkty, przesłanie zdjęcia będzie również dobrym krokiem w tym celu. Poniżej raz jeszcze nasza sukienka.

Wykrój do pobrania, projekt sukienki LaLa Wykrój do pobrania, projekt sukienki LaLa

Tym razem pierwsza i najszybsza w uszyciu sukienki postanowiła być Virgin301

altaltalt

 

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
35248 wyświetleń

Komentarze

mmartynkaa
#27 mmartynkaa 2013-10-12 11:47
jak należy przerobić wykrój żeby ramiączka nie były wąskie, ale takie jak na rysunku i w oryginalnej sukience?
Evi
#26 Evi 2012-06-05 10:45
Również myślałam że ramiączka będą szersze a nie wąskie, ale tak była zrobiona forma odzieżowa i dlatego wyszły ramiączka wąskie.Jeśli będziecie chciały szersze ramiączka po prostu dajcie duży zapas a potem w trakcie szycia można to uformować.
lubiacaszyc
#25 lubiacaszyc 2012-03-20 15:15
Cytuję May:
Uszyta sukienka nijak się ma do projektu. Co się stalo z tym fantastycznym rozwiązaniem rękawa z rysunku? Konstruktor nie patrzy na projekt? Ej, coś tu jest nie tak.

Właśnie,na rysunku są ładne szersze te "rękawki" a uszyta sukienka na zdjęciu nie ma takich tak samo jak i ta,którą uszyłam lalce,też nie wyszły takie szersze tylko wąskie.
May
#24 May 2012-03-20 14:43
Uszyta sukienka nijak się ma do projektu. Co się stalo z tym fantastycznym rozwiązaniem rękawa z rysunku? Konstruktor nie patrzy na projekt? Ej, coś tu jest nie tak.
lubiacaszyc
#23 lubiacaszyc 2012-03-19 22:49
Uszyłam tę sukienkę lalce.Chcę ją jeszcze u dołu ozdobić kwiatami.
Martana
#22 Martana 2012-01-11 23:02
Jednak tkanina ,kolor mogą wyróżnić dany model albo go zepsuć.
mjal
#21 mjal 2011-12-11 22:32
spróbuję z innego materiału, muszę mieć tę sukienkę :D
papavero
#20 papavero 2011-12-11 16:59
dekolt z założenia miał być wysoko, a sztywna tkanina pewnie spotęgowała efekt
mjal
#19 mjal 2011-12-10 15:45
dekolt z przodu źle się układał, podszedł mi prawie pod brodę i wtedy sobie przypomniałam, że kiedyś szyłam żakiet z taką zakładka z tyłu więc stwierdziłam, że musiałam coś pomylić i zamieniłam tył z przodem, zszyłam tak i wyszło ok, nawet pasuje wszystko :P ale to chyba wina materiału - był zbyt sztywny - i braku umiejętności krawieckich :/
-1
papavero
#18 papavero 2011-12-09 20:53
Trzeba uciąć dłuuuuuuuugie prostokąty, przeszyć wzdłuż przez środek luźnym ściegiem lub fastrygą i zmarszczyć tkaninę na nitce. Ułożyć na dole sukienki tyle takich ozdób, ile nam się podoba i przyszyć... i gotowe!