Rozmiar: Rozmiar 32-44. Dł. sukienki na środku tyłu: 98,5 / 100 / 101 / 102,5 / 103,5 / 105 / 106,5. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 160 cm. Ilośc tkaniny nie uwzględnia opcji dodatkowych (np. rękawy czy stójka z kołnierzem)

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, Guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Komu polecamy ten model? Sukienka idealna dla wszystkich Pań. Jeśli masz duży biust lub krótką szyję wybierz model B, jeśli masz mały biust, polecamy model A. W przypadku wąskich bioder proponujemy naszyć na ich wysokości kieszenie.

Na początek model naszej sukienki. W ten sposób możecie obejrzeć jak dokładnie przebiegają cięcia i zaszewki w naszej dzisiejszej sukience. Ich ilość zapewni Wam dużo miejsc do dopasowania jej do własnej sylwetki.

Wykrój do pobrania

Oto sukienka, która powstała w naszej pracowni na bazie dzisiejszego szablonu. Ozdobiliśmy ją koronką wzdłuż zapięcia oraz stójki. Otrzymała również rękawy, których wykrój możesz pobrać w tym miejscu. Jeśli masz ochotę na stójkę i kołnierzyk, polecamy nasz szablon. Pamiętaj, aby kołnierzyk i stójkę wybrać dopiero po przymiarce sukienki.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 środek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 2 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 3 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • środek tyłu,   1 raz  ze złożonego materiału
  • 5 pasek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 6 pasek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 7  przód,  1 raz  ze złożonego materiału
  • 8 tył,  1 raz  ze złożonego materiału

 

UWAGA: nasz wykrój zawiera model A oraz model B. Na szablonach zostało dokładnie opisane, które części należy skroić, aby otrzymać wybrany model. Pasek należy wyciąć w każdym przypadku.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

 

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek uzyskania dodatków krawieckich, to przedstawienie przewodnika, który ukazuje jak wykonać kryte zapięcie i to nie koniecznie na przykładzie tej sukienki. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę.  Pamiętaj, iż musisz dołączyć zdjęcie ukazujące krojenie z widocznymi papaverowymi wykrojami.

Virgin301 uszyła sukienkę w ekspresowym tempie i wrzuciła ją na naszą stronę jako pierwsza.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#20 papavero 2013-07-27 20:44
Cytuję donerica:
Where do I find the sleeves for this dress ? Thanks !

//papavero.pl/wykroje-do-pobrania/412-gotowy-wykroj-rkawy-cz-i.html
donerica
#19 donerica 2013-07-27 20:12
Where do I find the sleeves for this dress ? Thanks !
projektantwnetrz
#18 projektantwnetrz 2012-02-16 10:05
Dziękuję za pomoc :)
papavero
#17 papavero 2012-02-16 09:08
To ja jeszczę wrzucę pomocny link //www.papavero.pl/szycie-jest-proste/368-tkaninowy-niezbdnik-czii.html
joasiag
#16 joasiag 2012-02-16 09:04
Cytuję projektantwnetrz:
Drogie papaverowiczkii :) jestem mocno początkująca i chciałabym uszyć sobie szmizjerkę, ale mam problem z wyborem materiału. Chciałabym aby nie był za gruby ale też nie cieniutki. Co polecacie? Ile materiału należy nabyć więcej aby wystarczyło na stójkę i krótki rękawek? :)

Co do materiału to przejdz się do sklepu i pomacaj jaki najbardziej ci odpowiada, a ilość zależy również od rozmiaru, najlepiej wydrukuj wykrój i ułóż go na podłodze tak jakbyś układała na materiale, i zmierz ile dokładnie ci potrzeba :-)
projektantwnetrz
#15 projektantwnetrz 2012-02-16 08:49
Drogie papaverowiczkii :) jestem mocno początkująca i chciałabym uszyć sobie szmizjerkę, ale mam problem z wyborem materiału. Chciałabym aby nie był za gruby ale też nie cieniutki. Co polecacie? Ile materiału należy nabyć więcej aby wystarczyło na stójkę i krótki rękawek? :)
nagatan
#14 nagatan 2011-12-30 19:42
Co myślicie o tym, aby uszyć górę białą z długim rękawem jak do koszuli, dół ciemny, koroneczka szarości lub jakiś odważniejszy kolor. Potrzebuję coś "galowego" do pracy. Czy mogę pobrać wzór rękawa? Jeśli tak z którego wykroju?
Virgin301
#13 Virgin301 2011-08-09 16:47
wrsja C to szmizjerka nr 2, tak mi sie wydawalo ze nie ma kolnierza do dekoltu ale.............. moze ktos cos wymysli kiedys... :D
rowniz zaluje ze mnie nie bedzie i licze ze za rok bedzie na takich samych zasadach i ze dam rade :P
papavero
#12 papavero 2011-08-09 16:43
acha, i chciałam powiedzieć, że właśnie zajmuję się listą kursantek na sierpień, i jest mi przykro, że Cię na niej nie ma...
papavero
#11 papavero 2011-08-09 16:42
ja nic z tego nie rozumiem, jaka wersja C i jak kołnierz do głębokiego dekoltu... Virgin przestań pić :P hahaha