Rozmiar: Rozmiar 34-46. Dł. sukienki na środku tyłu: 93,5 / 94,5 / 95,5 / 96,5/ 97,5 / 98,5 / 99,5. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 150 cm. Podszewka, szerokość 150 cm, długość 150cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek dł. 40 cm do wszycia na środku tyłu.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Komu polecamy ten model? Każdej kobiecie, przyda się bowiem jesienią. W zależności od sylwetki dobierz odpowiednie kolory i ozdoby (np. falbanki lub żabot dla małobiuściastych Pań).

Kolory na schemacie to wpływ mody sprzed ponad 30-stu lat. Jednak jeśli będziecie miały na nie ochotę nic nie stoi na przeszkodzie. Dzisiejsza moda jest na tyle leniwa, iż nie stawia przed Wami konkretnych wzorców i pozwala sięgać niemal do wszystkiego co już było. Dlaczego więc nie miałybyście sprawić sobie sukienki w kształcie litery A z odrobiną szaleństwa w postaci charakterystycznego koloru.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny/podszewki:

 • 1 środek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału,
 • 2 przód,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 3 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 4 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 5 środek tyłu, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 6 dekolt  tyłu, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 7 przód, 1 raz  ze złożonego materiału, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
 • 8 przód, 1 raz  ze złożonego materiału,
 • 9 przód, 1 raz  ze złożonego materiału,
 • 10 tył, 1 raz  ze złożonego materiału, 
 • 11 tył, 1 raz  ze złożonego materiału,
 • 12 tył, 1 raz  ze złożonego materiału,

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

Wykrój do pobrania

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki oraz przewodnik  dokumentujący krok po kroku wykonania krytego zapięcia.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

1
Andzia65
#3 Andzia65 2011-09-06 09:20
Fajna.... :-)
ania1975
#2 ania1975 2011-09-06 08:13
ciekawa.......... :-)
Susanna
#1 Susanna 2011-09-06 07:32
Sympatyczna kreacja :)