Rozmiar: Dł. na środku tyłu: od talii 102 cm, dł. na środku przodu od talii 51 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Materiał:  tkanina szerokość 150 cm, długość: 240  cm. Polecamy szyfony lub mniej przeźroczyste żorżety.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina zamek kryty dł 45cm. Elastyczna lamówka do dekoltu oraz gumka do wszycia w talii.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Kolor również nie jest przypadkowy. Czasem należy ulec wszechobecnym trendom kreowanym przez przemysł a nie sztukę i zrobić coś, co wszyscy. Pamiętajcie o gumce w talii oraz elastycznej lamówce do wykończenia dekoltu.

Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 2 przód, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 3 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny
  • 4 tył, 1 raz  ze złożonej tkaniny

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Obrazek jest jeszcze większy, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go w większej rozdzielczości.

Wykrój do pobrania

 


I Wasze przecudne realizacje:

altaltaltalt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
108927 wyświetleń

Komentarze

akasha88
#102 akasha88 2018-07-27 17:26
Chciałabym uszyć tą sukienkę z jerseyu. Czy gumkę w pasie mogę sobie podarować, czy bez niej będzie worek w talii? Nie chcę mieć gumki w talii :(
papavero
#101 papavero 2017-06-24 12:31
Cytuję nadine.hautevelle:
merci beaucoup

Proszę bardzo :-)
nadine.hautevelle
#100 nadine.hautevelle 2017-06-24 10:42
merci beaucoup
wallflower
#99 wallflower 2017-04-30 16:29
@Papavero jaki jest luz w tym modelu? Do szycia z tkaniny można bez obaw wybrać swój rozmiar wg tabeli?
Ewinka14
#98 Ewinka14 2017-04-11 22:35
@lefcio dziękuję bardzo
lefcio
#97 lefcio 2017-04-11 22:21
Zszywacz zaszewke na elementach 1.Elementy 1 składasz kopertowe. Doszywasz w ich bokach elementy tyłu 3. Zszywacz elementy dolne sukienki czyli 2 i 4 i doszywasz je do góry można też zszyć na początek dolną część elementów 1 i doszyć do nich dół przodu, potem zszyć elementy góry i dołu tyłu a potem zszyć przodu tył. Tu model ma przewidziany z tyłu zamek. Przy dzianiniwych może okazać się niekoniecznie, ale to stwierdzisz sama podczas szycia.
Ewinka14
#96 Ewinka14 2017-04-11 22:05
Cytuję lefcio:
Kopertowe dzianinowe sukienki są bardzo wygodne do karmienia,dzianina nie musi być mocno rozciągliwa, bo zbyt rozciągliwa może przy użytkowaniu zrobić się workowata. Najlepiej sprawdź w sklepie na żywo, czy dzianina jest chociaż trochę uciagliwa. Ewentualnie brzegi obszyc lamówka elastyczną.

A mogę spytać co jak i z czym szyć? To moje pierwsze takie "wielkie szycie" a nie mogę znaleźć instrukcji. Moja wersja testowa jest z dresówki pętelki.
lefcio
#95 lefcio 2017-04-11 21:59
Kopertowe dzianinowe sukienki są bardzo wygodne do karmienia,dzianina nie musi być mocno rozciągliwa, bo zbyt rozciągliwa może przy użytkowaniu zrobić się workowata. Najlepiej sprawdź w sklepie na żywo, czy dzianina jest chociaż trochę uciagliwa. Ewentualnie brzegi obszyc lamówka elastyczną.
Aga
#94 Aga 2017-04-11 21:50
Cytuję Ewinka14:
A jaki materiał byłby najlepszy? Chodzi mi o dokładną nazwę? Najlepiej tak, żeby dało się w miarę łatwo pierś do karmienia wyjąć :roll:

W miarę rozciągliwa dzianina byłaby dobra.
Ewinka14
#93 Ewinka14 2017-04-11 21:44
A jaki materiał byłby najlepszy? Chodzi mi o dokładną nazwę? Najlepiej tak, żeby dało się w miarę łatwo pierś do karmienia wyjąć :roll: