Rozmiar: Dł. na środku tyłu: około 59 / 60 / 60,5 / 61,5 / 32,5 / 63 / 64 / 65 / 66 / 67,5 / 68,5 cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, iż dzisiejsza bluzka została przygotowana na wzrost 180 cm.

Materiał:  tkanina szerokość 150 cm, długość: 135 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, haftki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Oto dzisiejsza bluzka bez ozdoby, która oczywiście znajduje się na szablonie a pokazana została na poniższych zdjęciach modelu.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

Poniżej dwa zdjęcia które przedstawiają nasz dzisiejszy model. Spójrzcie jaką ozdobę należy wyczarować z dwóch prostokątów omówionych na szablonie.

Wykrój do pobrania on-line. Wykrój do pobrania on-line.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1-2 przód, 1 raz ze złożonej  tkaniny
  • 3 obłożenie przodu i tyłu, 1 raz ze złożonej  tkaniny
  • 4-5 tył, 1 raz ze złożonej  tkaniny
  • prostokąt do wykonania ozdoby, 2 razy ze złożonej  tkaniny. Szerokość 20 cm dł. 45cm
  • dwie pliski ze skosu do wykończenia pach

 

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na model. Obrazek jest jeszcze większy, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć go w większej rozdzielczości - wystarczy kliknąć na nim.

Wykrój do pobrania, kliknij na obrazek aby go powiększyć.

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Frania
#14 Frania 2016-12-22 21:29
Przód, jeśli chcesz, aby był całością, możesz od razu wykroić jako całość, nie będzie szwu łączącego części numer 1.
Sam zamek z boku nie wystarczy, bo dekolt jest bardzo dopasowany, po prostu głowa się nie zmieści, nie przejdzie. Można wszyć z boku zamek błyskawiczny i z tyłu zrobić pęknięcie z guzikiem (haftką) lub od razu z tyłu zastosować jeden dłuższy zamek błyskawiczny.
zajaczek
#13 zajaczek 2016-12-22 19:55
Pytanko ;) Tereska ma na sobie bluzkę zapiętą, na zdjęciu widzę, że te haftki mają być przyszyte z przodu stanowiąc zapięcie schowane pod ozdobą; czy jeśli zszyję ze sobą przody mojego rozmiaru a z tyłu lub z boku wszyję sobie zamek to się zmieszczę?
Pytanie może trochę dziwne ale bluzka na pani ze zdjęcia układa się w sposób, który budzi we mnie obawy ;D
papavero
#12 papavero 2012-11-03 11:00
Co racja to racja. Obwody sie zgadzają ale wysokości już nie. poprawię to.

Cytuję sroka:
A tabelka jest dla wzrostu 168, można prosić tę właściwą? Dla porównania :-)
sroka
#11 sroka 2012-11-02 21:41
A tabelka jest dla wzrostu 168, można prosić tę właściwą? Dla porównania :-)
Anna_H
#10 Anna_H 2012-05-06 17:17
Ja też dołączam się do podziękowań! :-)
pozdrawiam,
Anna
wiewcia
#9 wiewcia 2012-05-05 16:50
Cytuję Aga_Wisnia:
dzięki za modele dla wysokich.
Nie zawsze udaje mi się dopasować wykrój do mojego wzrostu (182 cm) a tym razem nie muszę już kombinować i komplecik będzie piękny. Przydałyby się jeszcze spodnie - proszę :-)

Popieram pomysł ze spodniami :) Na moje 184 cm wzrostu cięzko cokolwiek znaleźć....
sroka
#8 sroka 2012-05-05 14:46
Dziękuję Papavero za cenny wkład w znaczne ograniczenie ilości niestosownych słów używanych przeze mnie przy przerabianiu wykrojów na moje metr osiemdziesiąt :-) Ten wykrój to świetna baza do "wariacji na temat".
papavero
#7 papavero 2012-05-04 17:17
Cytuję brzoskwiniowepysia:
A czy przedluzajac tą bluzkę i zszywając po części przód wyjdzie z niej sukienka lub tunika? Myślę, że z lnu lub bawelny wyszłaby fajna :-)


Ależ oczywiście że można :) Tylko sukienkę polecam wykonać nieco szerszą w biodrach.
Aga_Wisnia
#6 Aga_Wisnia 2012-05-04 15:44
dzięki za modele dla wysokich.
Nie zawsze udaje mi się dopasować wykrój do mojego wzrostu (182 cm) a tym razem nie muszę już kombinować i komplecik będzie piękny. Przydałyby się jeszcze spodnie - proszę :-)
brzoskwiniowepysia
#5 brzoskwiniowepysia 2012-05-04 15:11
A czy przedluzajac tą bluzkę i zszywając po części przód wyjdzie z niej sukienka lub tunika? Myślę, że z lnu lub bawelny wyszłaby fajna :-)