Hafciarki

W sklepach znajdziecie takie elektroniczne. Wkłada się wtyczkę do kontaktu, wybiera wzór i w chwil kilka mamy ozdobioną odzież. Ale nie każdego stać jest na to, aby wydać kilka tysięcy złotych na kolejną maszynę. Do tego trzeba znaleźć jej jeszcze miejsce w domu a potem miejsce na pudła z nowymi nitkami, tkaninami i odpowiednimi wkładami. Mniej skomplikowana jest po prostu igła ręczna. A do igły cały ogrom cierpliwości. Oto hafciarki, które już macie w swoich domach. Wystarczy zerknąć w lusterka. Może model jest nieco inny, ale funkcjonalność niemal identyczna. Trzeba tylko trochę, a raczej całą masę cierpliwości, aby robić to tak wprawnie jak Panie poniżej.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Technik ozdabiania odzieży igłą jest naprawdę sporo. Spójrzcie tylko poniżej. Na pierwszym zdjęciu widzimy metodę, dzięki której możemy wykonać ozdoby na gotowym sweterku. Na kolejnym mamy już do czynienia z bardziej mozolną pracą, dzięki której powstały piękne kolorowe kwiaty. A na trzecim? Czy widzicie te cudne kwiaty, listki i łodyżki wykonane z tasiemek? Igła daje nam ogrom możliwości, na które powinnyśmy się otworzyć, aby nasza odzież była piękna i niepowtarzalna.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Nie tylko w zaciszu domowym możemy pokusić się o takie ozdoby. Wielkie domy mody wykorzystują prace ludzkich rąk do wykonywania przecudnych modeli. To oczywiste, że nad jedną suknią przy wyszywaniu koralikami, niteczkami, cekinami czy piórkami spędza swój czas więcej osób. W pojedynkę ciężko jest uszyć w przerwie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem suknię tak ozdobioną. Ale jeśli zaplanujemy sobie suknię na następną odległą okazję, możemy chociaż kołnierzyk lub mankiety ozdobić taką misterną pracą. A dla tych, którzy efekty swojej pracy chcieliby widzieć każdego dnia, polecam wykonanie ozdób do domu. Czy dobrze myślę, że ta Pani dzierga piękną firankę do mojego salonu? Nie lubię gotowych firan, w moim salonie w oknie wisi sobie cieniutki tiul. Ale bez chwili namysłu zamieniłabym go na taką oto firankę.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Haftem możemy ozdobić odzież. Możemy wykonać piękne użyteczne rzeczy do domu. Haftowane ozdoby możemy również nabyć. Maszynowy haft jest naprawdę popularny i niezbyt drogi. Ale czy nie warto spróbować własnych sił? Odrobina czasu każdego dnia pozwoli nam przygotować coś naprawdę niepowtarzalnego. A takie rzeczy naprawdę fajnie posiadać.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

I tym optymistyczno-krawieckim sposobem chciałabym Wam życzyć wszystkiego najlepszego w nowym roku. Niech Wam sprzyja ilość wolnego czasu w nadchodzącym roku. Wykorzystajcie go do szycia. A na koniec haft krzyżykowy, który osobiście wykorzystam do jakiegoś pięknego ciuszka w nadchodzącym roku.

Kliknij aby powiększyć

Komentarze

Lady Alice
#7 Lady Alice 2016-06-03 09:12
Z tego co widzę, hinduska na drugim zdjęciu nie haftuje, tylko robi koronkę klockową. Te zaokrąglone drewniane "cusie" to właśnie klocki. A swoją drogą, koronka klockowa zasługuje na osobny artykuł.
femke
#6 femke 2016-01-09 21:42
Cytuję wirus43:
Haftowanie ? Czyżby wracało niewolnictwo ..........Efekty piękne ale praca ......


Dlaczego niewolnictwo? Czy to jest przymusowe?
wirus43
#5 wirus43 2016-01-09 21:07
Haftowanie ? Czyżby wracało niewolnictwo ..........Efekty piękne ale praca ......
1
madzia_c_w
#4 madzia_c_w 2016-01-01 22:38
Swego czasu haft bardzo polubiłam - do tego stopnia, że nie sposób było mnie spotkać w nie-haftowanych spodniach. Jeszcze przed pierwszym założeniem stawały się wyjątkowe. Na zdjęciach spodnie, których już dawno nie mam, ale zanim się ich pozbyłam musiałam uwiecznić efekt mojej pracy... Na pierwszym zdjęciu dół lewej nogawki, na drugim bok prawej na wysokości uda.

Mimbla13
#3 Mimbla13 2015-12-30 10:58
Ostatni akapit wymiata :lol:
omikrona
#2 omikrona 2015-12-30 10:21
Papavero, chochlik Ci namieszał w artykule ;-)
Renata1
#1 Renata1 2015-12-30 09:53
Dla całego zespołu Papavero i wszystkich Papaverowiczów życzę wszystkiego najlepszego w 2016roku.
Dziękuję za wspaniałe wykroje i wiem, że w 2016 nie zabraknie pomysłów na nowe :lol: