kae

Ogrom spódnic wymaga od nas przygotowania do nich bluzek. Oto pierwsze z nich. I nie ostatnie, następne już gotowe i sfotografowane czekają na grudzień. W listopadzie nie zmieści nam się ani jedna więcej. Ale za to te poniżej są po prostu niezbędne w każdej szafie.

Naprawdę duża falbana oraz piękne wiązanie przy szyi. To dwa elementy charakterystyczne dla tego modelu. Oto model stworzony do tego, aby każdy mógł pokochać falbany. A jeśli myślisz, że Ty nigdy się na nie nie skusisz, przeczytaj artykuł do samego końca.

Zacznę od tego, dlaczego jest ona niesforna. Ta sukienka nie chciała ze mną współpracować na sesji zdjęciowej. Na początek uszyłam ją z czerwonego pięknego materiału. I ten błyszczał się w studio jak nie powiem co. Byłam na nią zła i wściekła. Musiałam ją uszyć raz jeszcze. Te cięcia bardzo mi się podobały. I nie mogłam sobie pozwolić na to, aby się tutaj nie pojawiły. Uszyłam ją ponownie, i teraz byłam już zadowolona. A dopiero przy przeglądaniu zdjęć zauważyłam... no właśnie, co zauważyłam. Co wylazło spod sukienki? Nie będę tego retuszować, nie będę ukrywać. Pozostawię to tutaj specjalnie. Tak sentymentalnie wrócę kiedyś sobie do niesfornej Xymeny i powiem jej: "Moja droga, i tak mi się podobasz!"

Oliwia jest skomplikowana tylko na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę szyje się ją przyjemnie. Nie ma trudnych momentów. Po prostu dokładasz kolejne kawałeczki układanki. Ale za to efekt końcowy robi wrażenie. Dlatego warto sobie uszyć jedną a nawet dwie. Z rękawami lub bez.

Ta sukienka czekała chwilę na realizację. Cięcia musiały nabrać mocy urzędowej, zanim zostały Wam przedstawione. O tej sukience i o jej powstawaniu opowiemy niebawem w artykule ukazującym drogę do stworzenia szablonu. A teraz zapraszamy do uszycia własnej wersji.

Joanna205 prezentuje sposób, w jaki można uszyć fajną bluzkę. Z tym przewodnikiem na pewno dacie radę stworzyć kolejne piękne wersje tego modelu.

Sukienka idealna na imprezę w ostatni dzień roku. Sylwester będzie idealną okazją. Zarówno taki, na którym spotykamy się z grupą przyjaciół, jak i taki, na którym trzeba wyglądać bardzo poważnie. Wystarczy wybrać odpowiednią tkaninę i zabawić się dodatkową szarfą. Model A jest błyskawiczny do uszycia, model B ekspresowo zamienia się w poważną dystyngowaną sukienkę. No to którą Paulinę zabierzecie na bal?

Dziś najfajniejsza zapowiedź szablonu, jaką Wam kiedykolwiek przedstawiłam. Świetny przepis szycia przygotowany przez Olę z 123szyjeszty.pl. Mam nadzieję, że spodoba Wam się tak samo jak mi współpraca ze świetnymi dziewczynami prowadzącymi tego bloga.

Oto polecenie, które pojawia się w większości krótkich opisów szycia modeli. Podwiń dół odzieży. Co to znaczy? Gdy sytuacja jest banalna to trzeba tylko i wyłącznie zagiąć dolny brzeg i przymocować. Ale sprawy potrafią się skomplikować. Dlatego tym razem pokażę coś, co spotka początkującą osobę w niemal każdym projekcie. Podwinięcie brzegów odzieży.

Oto bardzo prosta bluzka. Taka, która przyda się zarówno latem jak i zimą. Latem będzie ubierana w roli głównej, zimą pod sweter lub bluzę. Takich bluzek nigdy za wiele. Warto jednak wybrać takie, które pasują do naszej sylwetki.

Ćwiczenia czynią mistrza. Jedną taką pozytywnie nawiedzoną namawiającą do ćwiczeń, wszyscy znamy. Ewa jej na imię a podskakuje z nią pół Polski. Ja nie, ja wolę zupełnie inne ćwiczenia. Te fizyczne ze sztangą i ławeczką ale też nie o nich mowa. Tym razem mowa o ćwiczeniach dotyczących spodni. Już Wam o nich mówiłam. Przeszywam dla Was różne spodnie, popsute na dziesiątki sposobów. Ale żebyście zobaczyli różnicę, muszą też powstać takie dobre. Dlatego tym razem dostaniecie dobre. Na dwie różne sylwetki. Na standardową i na fajnie pochyloną. Tym razem tylko obrazkowo opiszę Wam nową powykręcaną modelkę. Przyjdzie czas na głębszą analizę. Dziś obejrzymy na niej zagubioną Ewkę, gdyż takie właśnie imię otrzymują spodnie. Dlaczego są one zagubione? Zaraz o tym opowiem.

Wybór wkładu odzieżowego jest bardzo ważny. Doskonale wiem, że spora część z Was nie przywiązuje do tego większej wagi. A takie podejście do sprawy mści się w gotowej odzieży. Zerknijmy na trzy przykładowe wkłady, które pokażą nam, dlaczego warto wybrać odpowiedni wkład. Idzie jesień, a Wy na pewno będziecie szyć ciepłe płaszcze. Postaram się przekonać Was do użycia odpowiednich wkładów.

Trzy różne dekolty, jeden szeroki, drugi wąski a trzeci asymetryczny. Wszystko po to, abyśmy mogły wykorzystać wiedzę o modelowaniu sylwetek. To od Was zależy jak pięknie będziecie wyglądać. Poważnie w wersji A lub B czy swobodnie w C.

Dzisiaj stało się jasne, że zamówiony prezent na dzień ojca nie dojdzie na czas i dziecko (mimo, że już duże) było niepocieszone. Na szczęście jest w domu taka jedna co szyje i może w razie czego sytuację poratować szyjąc na przykład ekspresowo koszulkę.

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

Pewne modele dojrzewają w naszej głowie długimi miesiącami. Tak właśnie było w tym przypadku. Poznaliśmy już model, który był przekręcony na dole przodu. Były takie nawet dwa modele. Jeden z zaszewką drugi bez. Ale przyszedł czas na ten, który jest nieco trudniejszy. Tym razem staniemy przed wyzwaniem wszycia rękawów i wykonaniem pięknych mankietów. Czas podnieść poprzeczkę, dlatego tym razem bluzka otrzymuje imię bogini sztuki i rzemiosła.