urs_urs

No to zaczynamy! Od prostego, krótkiego przewodnika, który pokazuje jak uszyć najprostszy na świecie raglan. Tylko pamiętajcie, to jedynie początek. To od Was zależy, jak potoczy się ta historia.

Model tej sukienki nie posiada wielu cieć, czy ozdobników. Dzięki czemu jest najlepszą bazą pod przeróżne stylizacje. I aby Ci to pokazać, sukienka jest uszyta w aż czterech wersjach, plus jedna tunika.

Akcja jest bardzo ale to bardzo prosta. Ja uczę Was szyć raglan a potem wybieram osoby, które starały się jak najwięcej wyciągnąć z przygotowanych materiałów, lekcji i szablonów. Nagrody to tylko dodatek do wiedzy i odwagi, którą wypracujecie wraz ze mną.

Chcę Wam pokazać, moim zdaniem, najprostszy sposób wszycia kołnierza na stójce. Sposobu tego nauczyłam się wiele lat temu w czasie pracy w szwalni. Wszywaliśmy takie kołnierze zamykając stójkę na prawej lub lewej stronie bluzki. W przygotowaniu takiej stójki nie ma dużej różnicy, wybieramy sposób, który nam bardziej odpowiada.

To już czwarta odsłona papaverowej strony. Pierwszej zapewne nikt nie pamięta. Drugą może ktoś widzi jak przez mgłę. Trzecia służyła nam przez ostatnie lata i prawdę mówiąc była najmniej udana. Czwarta służyć nam będzie od dziś aż do piątej wersji. Kiedyś pewnie będzie piąta, dziś zachwycamy się czwartą, o której nieco Wam dzisiaj opowiem.

Tym razem długi i dokładny opis szycia płaszcza. Zima wcale nie chce odejść, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie czegoś ciepłego na te straszne mrozy. Szczególnie, gdy z pomocą przychodzi ktoś, kto się już ze swoim płaszczykiem uporał i zechciał cały proces sfotografować.

Czy w szkole nadal istnieje podział na maluchów i starszaków? Tak było za moich czasów, wszystkie dzieci czekały na to, aby zaliczać się już do starszaków i rządzić na przerwie... lub przynajmniej patrzeć z góry na maluchów.