urs_urs

No to zaczynamy! Od prostego, krótkiego przewodnika, który pokazuje jak uszyć najprostszy na świecie raglan. Tylko pamiętajcie, to jedynie początek. To od Was zależy, jak potoczy się ta historia.

Model tej sukienki nie posiada wielu cieć, czy ozdobników. Dzięki czemu jest najlepszą bazą pod przeróżne stylizacje. I aby Ci to pokazać, sukienka jest uszyta w aż czterech wersjach, plus jedna tunika.

Oto najpiękniejsza sukienka w tym roku. Przecudowne rękawy w połączeniu z kołem lub fasonem o kształcie litery A. Możliwości jest tak dużo, iż musisz je po prostu samodzielnie obejrzeć.

Akcja jest bardzo ale to bardzo prosta. Ja uczę Was szyć raglan a potem wybieram osoby, które starały się jak najwięcej wyciągnąć z przygotowanych materiałów, lekcji i szablonów. Nagrody to tylko dodatek do wiedzy i odwagi, którą wypracujecie wraz ze mną.

Piękna suknia nieprzypadkowo otrzymała taki numer. I chociaż ja nie wierzę w numerologie i kosmiczne znaki na niebie, to jakoś tak miło mi się patrzy na tą okrąglutką liczbę podobnież dość szczęśliwą. Mam nadzieję, że naszej Justynie, która już dawno zawojowała serca szyjących osób poniższą sukienką, ta liczba również się spodoba i przyniesie, jeśli nie szczęście, to chociaż uśmiech.

Trzy spódnice zbudowane z klinów. Spódnice mogą być na pasku, a mogą mieć jedynie obłożenie. Różnią się również długością jak i szerokością na dole. Do wyboru do koloru.

Ta sukienka czekała chwilę na realizację. Cięcia musiały nabrać mocy urzędowej, zanim zostały Wam przedstawione. O tej sukience i o jej powstawaniu opowiemy niebawem w artykule ukazującym drogę do stworzenia szablonu. A teraz zapraszamy do uszycia własnej wersji.

Dwie bluzki z ozdobnymi plisami przy dekolcie. Jedna ze stójką a druga z odzobnym fikuśnie przekręconym elementem ozdobnym. Obie zapinane na springi, obie z długimi rękawami. Obie uszyte z cienkich, ale znacznie innych materiałów.

Ta spódnica to połowa pewnego zamówienia. Połowa projektu z HOT18. Druga połowa niebawem. A całość puzzli sprawi, że będziemy mogli uszyć dużo różnych sukienek, łącząc wybrany dół i wymarzoną górę. Wszystko będzie do siebie pasowało w talii. A dlaczego Tekla? Trzeba wrócić do pierwszych komentarzy pod artykułem.

Imię tej sukienki po prostu nie mogło zostać wybrane inaczej. Oto sukienka, w której Kopciuszek biegnie na bal.

Monika to świetna towarzyszka na lato. Z uroczymi falbankami. Uszyta z odpowiednich tkanin stanie się słodką towarzyszką Carmen lub samotną imprezowiczką. To od Was zależy, jaka będzie Monika.

Chcę Wam pokazać, moim zdaniem, najprostszy sposób wszycia kołnierza na stójce. Sposobu tego nauczyłam się wiele lat temu w czasie pracy w szwalni. Wszywaliśmy takie kołnierze zamykając stójkę na prawej lub lewej stronie bluzki. W przygotowaniu takiej stójki nie ma dużej różnicy, wybieramy sposób, który nam bardziej odpowiada.

Zachciało Wam się ubierać spódniczki do pracy, szkoły i na spacer? No to macie. A jak ma być wygodna w chodzeniu, to będzie też wygodna w szyciu. Jeden element plus pasek i godet. Niczego więcej nie dostaniecie. Nie ma tak łatwo. Jest nawet coś, co Wam odbiorę. Odbiorę, bo mogę, kto mi zabroni?

Uszyłam dla Was trzy czarne sukienki. Każda, również ta, została wykonana dokładnie z tej samej tkaniny. Każda z nich jest zupełnie inna. Dziś obejrzymy szablon i fason. A już niedługo, postaramy się wspólnie pogadać o tych trzech czarnych.

To już czwarta odsłona papaverowej strony. Pierwszej zapewne nikt nie pamięta. Drugą może ktoś widzi jak przez mgłę. Trzecia służyła nam przez ostatnie lata i prawdę mówiąc była najmniej udana. Czwarta służyć nam będzie od dziś aż do piątej wersji. Kiedyś pewnie będzie piąta, dziś zachwycamy się czwartą, o której nieco Wam dzisiaj opowiem.

Pisałam Wam już o niej. Sukienka z jedną kontrafałdą na przodzie. Ta została uszyta z nieco grubszej dzianiny, więc jest idealna na nieco chłodniejsze dni. Do wiosny jeszcze daleko, wiosną zaproponuję Wam w tym roku piękne wiosenno-letnie sukienki. Kwieciste i kobiece... a teraz jeszcze grzejemy się ciepłymi dzianinami.

Sukienka zdobyła drugie miejsce w sondzie, ale dlaczego niby nie miałaby tutaj skończyć. Szczególnie, że ma ciekawsze cięcia niż inspiracja. A wszystko dlatego, że lubicie takie układanki. A skąd taka sukienkowa wstawka przed żakietem? A stąd, że mogę dla Was zrobić wszystko, więc robię. Żakiet również się pojawi.

Tym razem długi i dokładny opis szycia płaszcza. Zima wcale nie chce odejść, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie czegoś ciepłego na te straszne mrozy. Szczególnie, gdy z pomocą przychodzi ktoś, kto się już ze swoim płaszczykiem uporał i zechciał cały proces sfotografować.

Czy w szkole nadal istnieje podział na maluchów i starszaków? Tak było za moich czasów, wszystkie dzieci czekały na to, aby zaliczać się już do starszaków i rządzić na przerwie... lub przynajmniej patrzeć z góry na maluchów.

W zależności od tego jakie dodatki dodamy do prostej koszuli otrzymamy zupełnie inne modele. Przedstawimy Wam więc listę, wraz z wykrojami różnych ozdobników. Będą kołnierze, stójki, mankiety, żaboty, różne rękawy i rozmaite kieszenie. Od dziś dział z wykrojami powiększamy o nowy rozdział, w którym prezentować będziemy wykroje różnych detali.