Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 170 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek kryty do wszycia na środku tyłu, dł. 55cm.

Luz: luz na wysokości  biustu 6cm

Czerwona sukieneczka

Taka zabawna sukieneczka z krótką bluzką. Ale każda krawcowa wie, że ta bluzka jest jednocześnie obłożeniem dekoltu oraz paszek. Dlatego na szablonie nie znajdziecie nic więcej oprócz przodu, tyłu i bluzki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Bluzka jest dużo szersza w talii niż sukienka. Z przodu jest też krótsza. Mam nadzieję, że model przypadnie Wam do gustu i uszyjecie go sobie, swoim koleżankom, córkom lub nawet wnuczkom.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć


Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu  materiału,
 • 2 tył 1 raz ze złożonego materiału,
 • 3 przód + tył  1 raz układając na złożeniu  materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej fizeliną miejsce wszycia zamka krytego, wzmocnij także dekolt oraz paszki na prawej stronie materiału w elementach numer 1 i 2.
 3. Zszyj zaszewki na tyle sukienki.
 4. Zszyj cięcia na przodzie. Poniżej cięcia ułóż i zablokuj kontrafałdę.
 5. Zszyj boki sukienki oraz ramiona.
 6. Zszyj ramiona obłożenia i podwiń jego dół.
 7. Przyszyj obłożenie (element numer 3) sukienki (pamiętaj, aby przyszyć je układając lewą stroną sukienki do prawej strony obłożeń, czyli wierzchniej bluzki).
 8. Wszyj zamek kryty na środku tyłu.
 9. Zszyj szew poniżej zamka krytego.
 10. Podwiń dół sukienki.