Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 46 do 60, przy czym rozmiar oznacza obwód głowy.

Dodatki krawieckie: Nici, cieniutka gumka. Kulka silikonowa do wypełnienia rogów i uszek. Stopery do sznurków.  Materiał, szerokość 150 cm. Długość podana w centymetrach. W tabeli widzimy długości dla poszczególnych dzianin w kolejności polar/ściągacz/futro, x oznacza, że ten materiał nie był wykorzystany dla danego modelu.

 46-5051-5657-60
Model A  155/45/x  160/45/x  165/45/x
Model B  75/x/x  80/x/x  90/x/x
Model C  35/40/35  35/45/35  40/45/40

Trzy kaptury, trzy szaliki i opaska

Model A. To jedyny model, który pasuje nam tylko do kobiet. Chociaż może któryś mężczyzna będzie go chciał wykorzystać jako sprytny szalik. Kaptur ma jednak kobiecy charakter i niech taki pozostanie. To jest najprostszy kaptur do uszycia. Nie ma w nim niczego, co mogłoby powstrzymać nawet osobę, która nigdy nie miała igły w rękach. Do szerokiego szala doszyty został wysoki ściągacz, który ociepli szyję i w razie potrzeby także nasze nosy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model C. Dziecięcy. Kaptur z uszami i rogami diabełka. A że w każdym z nas tkwi zarówno małe dziecko jak i kawałek niegrzecznego diabełka, kaptur został przygotowany na te małe dziecięce głowy jak i wielkie o obwodzie aż 60 cm. Może cała rodzina diabełków Wam się uszyje. A może zmienicie uszka, pozbędziecie się rogów i wyjdzie słodki kotek. Kaptur od spodu uszyty został z czarnego polaru. Kaptur na szwach bocznych oraz z tyłu został przymocowany do bardzo wysokiego golfa. Dzięki temu czapka trzyma się na głowie bez konieczności jej zawiązywania na dole. Kaptur zawsze można zdjąć i tak jak nasza Dajana nosić go z tyłu na plecach w razie nagłego ocieplenia. To super rozwiązanie dla małych i dużych. Szczególnie, że golf w tym przypadku również można zaciągnąć aż na nos.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Na koniec model proponowany panom. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać nieco mniejszy rozmiar dla Pań lub ten najmniejszy dla dzieci. W końcu każdy pragnie mieć ciepłe uszy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

W uszyciu modelu pomagały

Nici Amanda Arena 120 znalazły się na igłach. Amanda Atena 120, czyli delikatna przędza poliestrowa na chwytaczach. Dzięki Atenie szwy stały się płaski i miękkie. Do tego sznurek oraz stopery. A wszystko uszyte z pomocą igieł specjalnych do dzianin. Z takimi pomocnikami szyje się błyskawicznie i przyjemnie.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0700.jpg

Trzy kaptury dla całej rodziny. każdy ze zgrabnym szalikiem.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 kaptur 2 razy z pojedynczej warstwy polaru. Model A.
  • 2 golf 1 raz z pojedynczej warstwy ściągacza. Model A.
  • 3 opaska 1 raz z pojedynczej warstwy ściągacza. Model A.
  • 4-5 kaptur 2 razy z pojedynczej warstwy polaru. Model B.
  • 6 kaptur 4 razy z pojedynczej warstwy polaru. Model B.
  • 7 golf 1 raz z pojedynczej warstwy ściągacza. Model C.
  • 8-9 kaptur 2 razy z pojedynczej warstwy polaru oraz 2 razy z pojedynczej warstwy sztucznego futra. Model C.
  • 10-11 rogi i uszy 4 razy z pojedynczej warstwy polaru. Model C.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
6176 wyświetleń

Komentarze

ser_duszka
#33 ser_duszka 2019-08-29 14:15
nie ma przepisu szycia :(
destiny
#32 destiny 2017-08-25 20:11
@papavero, sto lat ! :3
sengalus
#31 sengalus 2017-02-26 21:54
Cytuję Frania:
Spokojnie pobrałam :D

Ja też :-)
Frania
#30 Frania 2017-02-25 19:50
Spokojnie pobrałam :D
papavero
#29 papavero 2017-02-25 19:42
Już poprawione. Można spokojnie pobrać.
Frania
#28 Frania 2017-02-25 19:37
Tak samo jest u mnie.
sengalus
#27 sengalus 2017-02-25 19:34
Cytuję admin:
Cytuję Frania:
Cytuję sengalus:
@papavero Nie generują się pliki w nowym module, a właściwie to się generują, ale w środku jest jedna pusta strona :sad:

U mnie tak samo. Się nawybierałam, pobrałam i mam w pdfy z jedną ładną pustą stroną.

Czy ta jedna pusta strona nie wynika czasem z kształtu elementu, który się znajduje na pozostałych?

Niestety nie. Oprócz tej pustej strony nie ma w środku nic więcej.
admin
#26 admin 2017-02-25 19:30
Cytuję Frania:
Cytuję sengalus:
@papavero Nie generują się pliki w nowym module, a właściwie to się generują, ale w środku jest jedna pusta strona :sad:

U mnie tak samo. Się nawybierałam, pobrałam i mam w pdfy z jedną ładną pustą stroną.

Czy ta jedna pusta strona nie wynika czasem z kształtu elementu, który się znajduje na pozostałych?
Frania
#25 Frania 2017-02-25 16:08
Cytuję sengalus:
@papavero Nie generują się pliki w nowym module, a właściwie to się generują, ale w środku jest jedna pusta strona :sad:

U mnie tak samo. Się nawybierałam, pobrałam i mam w pdfy z jedną ładną pustą stroną.
Frania
#24 Frania 2017-02-25 16:08
Cytuję papavero:
Czapki i szaliki w nowym module, można sobie wybrać którą wydrukować. Specjalnie dla @Frania :-)
Dziękuję :3 :3 :3