Madzix

http://facebook.com/ghosthandmade

Wciągnę brzuch, wcisnę biodra i się zmieszczę. Tylko co dalej. Czy za mały rozmiar może być dobry w pewnych sytuacjach?

Dziś dwa w jednym. Czyli relacja z postępów nad pracami związanymi z Waszymi gorącymi modelami oraz malutka lekcja szycia.

Czym tak właściwie są i po co się je stosuje przy produkcji odzieży? Odpowiedź na to i na wiele innych pytań związanych z wkładami odzieżowymi znajdziecie w tej serii artykułów. Mamy nadzieję, że wiedza w nich zwawarta będzie dla Was potrzebna, interesująca oraz przydatna w szyciu.

Sukienkę powinna mieć każda kobieta. Małą czarną obowiązkowo. Wiemy, że trudno zabrać się za szycie bez cennych wskazówek, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z instrukcji, którą nadesłała Ania1975. Na pewno przyda Wam się przy kolejnym dniu z maszyną. Napiszcie nam o swoich spostrzeżeniach oraz uwagach. Jeśli będziecie mieli jeszcze jakieś problemy z sukienką z przyjemnością pomożemy.

Spodnie. Nosimy je bardzo często. Są wygodne i potrafią być naprawdę piękne... jeśli tylko wybierzemy kobiecy fason i szlachetne tkaniny. Na początek jednak musimy zacząć od tych najprostzszych. Nauka szycia powinna zostać rozpoczęta wraz z podstawowym modelem, którego wykonanie przedstawia dziś

Przedstawiamy z dumą kolejny przewodnik, który pomoże osobom początkującym w stworzeniu nowych pięknych rzeczy. Tym razem przewodnik nadesłała do nas Aga.  I muszę przyznać, że tym razem naprawdę przygotowała go rewelacyjnie... dzięki czemu zyskała jedno dodatkowe pytanie na sprawdzianie podczas kursu.

Wygoda podczas pracy jest najważniejszym czynnikiem o który powinniśmy zadbać. Krojenie również jest jego częścią, dlatego postarajmy się przygotować odpowiednie miejsce do pracy. Oczywiście krojownia w zakładach szwalniczych będzie zasadniczo różnić się od tej naszej domowej nie oznacza to jednak, że możemy pominąć jej prawidłowe przygotowanie. Oto nasze rady na ten temat.

Kto ma ochotę na koszulkę z dekoltem w kształcie litery V. Aneta tym razem wybrała właśnie taki do przedstawienia etapów szycia. Śmiało pytajcie, jeśli coś jest niejasne.

Znów raglan. Tym razem na Wasze życzenie raglan jednoczęściowy. Bardzo prosta metoda przygotowania raglanowego rękawa dla osób, które nie posiadają umiejętności przygotowania szablonów odzieżowych. Dziś raglan wykombinujemy sobie na podstawie bluzki.

Kolejny odcinek raglanowego rękawa. Tym razem zajmiemy się dekoltem oraz różnymi rękawami. Różnymi pod względem szerokości oraz ułożenia względem bluzki. Po przeczytaniu tego artykułu nic już nie będzie stało na przeszkodzie w skonstruowaniu raglanowej bluzki czy sukienki.

Kolejna część raglanowego rękawa. Po dzisiejszej lekcji otrzymacie pierwszy raglan przygotowany bardzo prostą metodą. Czy macie gotowe pomoce do pracy nad raglanowymi rękawami? Jeśli nie, należy zajrzeć do ostatniego artykułu z tego działu.

Czy macie gotowe pomoce do pracy nad raglanowymi rękawami? Jeśli nie, należy zajrzeć do ostatniego artykułu z tego działu. Jeśli tak, możemy zabrać się do dalszej pracy. Dziś kolejne kroki, które zbliżą nas do stworzenia raglanu. Nadal jest czas, aby dołączyć do pracy nad tym rękawem.

Do tej pory nauczyliście się już stopniowania odzieży z rękawem raglanowym. Dziś pójdziemy o krok dalej i przygotujemy taką bluzkę od początku. Dzisiejszy artykuł rozpoczyna cykl lekcji, które umożliwią Wam przygotowanie takiego modelu nawet, jeśli nie macie pojęcia o konstrukcji odzieży.

Kto dokładnie oglądał papaverowe szablony dobrze wie, że czasem rogi wyglądają charakterystycznie. Są pościnane albo dziwacznie wystają w jakąś stronę. Nie nie, to nie jest przejaw mojej artystycznej duszy. To zwykłe matematyczne zależności, które idealnie opisują zależności pomiędzy formą o dodatkami na szwy. Nic przypadkowego.

To taki (s)twór, który jest wśród nas cały czas. Niezależnie od tego, czy potrafimy cokolwiek skonstruować czy nie, ten drań kryje się na każdym kroku. Czai się również w domach tych, którzy o szyciu pojęcia nie mają i kupują gotowe ubrania. Taki to cudak sprytny, ale my go rozszyfrujemy dzisiaj.

Oczka kaletnicze występują w naprawdę wielu miejscach. Szyjąc odzież możemy je wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przeciągnąć sznurek na drugą stronę materiału. Wszelkiego rodzaju kaptury, paski czy po prostu ozdoby. Nabicie oczek jest naprawdę proste, warto je nabyć i używać.

Bardzo lubię napy. Widać je w wielu wykrojach do pobrania. Szczególne miejsce, w których mi się podobają, to pewna niebieska koszula. Ale dziś nie o koszuli, dziś o nabijaniu nap.

Dłuższą chwilę zastanawiałam się, do jakiej kategorii zaliczyć dzisiejszą lekcję. Ostatecznie zapisuję ją w dziale z lekcjami konstrukcji. Luz odzieżowy jest ważny nie tylko dla konstruktora ale również dla krawcowej jak i odbiorcy końcowego naszej odzieży. Niezależnie dla kogo szyjemy lub przygotowujemy formy, musimy przemyśleć luz i odpowiednio go dobrać do tkaniny lub dzianiny. Mam nadzieję, że poniższy tekst pozwoli Wam się nieco zmierzyć z tym tematem.

Spójrzmy jak szybko i jak prosto szyje się tak ładną sukienkę. Justynka bardzo ciekawie opowiada o swoich przygodach z powstawaniem odzieży. A co najważniejsze uczy się szybko i jest gotowa zarówno na pochwały jak i krytykę. A to dlatego, że lubi zarówno komplementy jak i docenia możliwość wykorzystania wiedzy innych podane poprzez wszelkie uwagi do jej pracy. Brawo za taką postawę!

Otrzymaliśmy kilkaset e-maili z prośbą o lekcję wykonania tylnych kieszeni w jeansach. Na taką ilość próśb nie możemy pozostać obojętni. Trudno odmówić, jeśli prawie tysiąc osób pragnie takiej lekcji. Szczególnie, że dziś w Polsce rozpoczął się rok szkolny i wszyscy są żądni wiedzy.