justa319

Poprawki szablonów są nieuniknione. Nie każdy z nas pasuje, a raczej większość z nas nie pasuje wprost do tabel rozmiarów standardowych i coś trzeba niestety poprawiać. A nawet, jeśli pasujemy, to czasem po prostu chcemy uszyć coś inaczej, niż proponuje gotowy szablon. Tym razem zerknijmy na paszkę w najprostszym T-shircie.

To już ostatnia część dzianinowych sukienek. Ostatnia część o wyborze luzu do dzianiny. Mam nadzieję, że cała ta seria pomoże Ci nauczyć się tej wcale nie oczywistej umiejętności. Nie obiecuję, że po przeczytaniu tych artykułów nigdy się nie pomylisz. Obiecuję jednak, że po przeczytaniu i zrozumieniu tych artykułów nauczysz się dobierać luz do dzianiny korzystając z kilku swoich wpadek. Bo one są potrzebne tak samo bardzo, jak zrozumienie jak to działa.

Wydawać się może, że szycie z dzianiny jest najprostsze. Dzianina wybacza trochę braków umiejętności w szyciu. Ale tak naprawdę dzianina jest znacznie trudniejsza jako materiał do szycia. Wymaga naprawdę sporego wyczucia w doborze luzów i jest znacznie trudniejsza do opanowania na maszynie. Dlatego warto nieco się z nią pomęczyć, poćwiczyć i poczytać artykuły z tej serii. One naprawdę sporo pomogą.

Jeśli pragniesz rozpocząć przygodę z szyciem wspólnie z nami, musisz poznać papaverowe szablony. Koniecznie zerknij na to, co się na nich znajduje. A informacji jest wiele. Są przejrzyste i zawsze pod ręką. Wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać.

Wciągnę brzuch, wcisnę biodra i się zmieszczę. Tylko co dalej. Czy za mały rozmiar może być dobry w pewnych sytuacjach?

Spodnie to część garderoby, która towarzyszy nam przez całe życie. Zaczynamy od słodkich portków dla maluchów. W dorosłym życiu nosimy wiele różnych odmian tej części naszej odzieży. Zarówno kobiety jak i mężczyźni kochają wygodę, którą dają spodnie. Tym razem przeczytamy słów kilka o ich konstrukcji.

Szyjąc odzież musimy wybrać dobry rozmiar. Dobry rozmiar, to nie tylko porównanie naszych wymiarów z tabelą rozmiarów. Na wybór rozmiaru wpływa również materiał, z jakiego pragniemu uszyć nową rzecz. Dlatego warto przemyśleć sprawę, zanim zabierzemy się za krojenie.

Zacznę od pokazania pewnej sztuczki, na którą nabiera się większość z nas. Przez całe życie. Pokażę to na moim ulubionym przykładzie. Zacznę od pytania z zakresu statystyki matematycznej (brzmi trudno?) a potem przełożę to na przesunięcia, wektory i ich zwroty stosowane przy stopniowaniu odzieży (to też brzmi zawile?). No to do dzieła.

Rok szkolny rozpoczniemy od przypomnienia oraz sprawdzenia kartkówki. Kartkówka była niejawna. Czytałam przez całe wakacje różne komentarze w różnych krawieckich miejscach. I powiem szczerze, że osobiście nigdy bym nie wpadła na to, o czym dziś Wam opowiem. A dokładnie opowiem o pewnym oszustwie, które powinno być ścigane z urzędu i surowo karane.

Górna część przodu sukienki została pocięta w dość specyficzny sposób. Cięcia przypominają szlify w diamentach. Układają się w piękny geometryczny wzór. Dlatego ta sukienka otrzymuje imię Diamentowej Doroty. Z takimi cięciami Wasze sukienki będą wyglądały bardzo interesująco.

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

To będzie modelowanie przestrzenne oraz opowieść o luzach w tym modelu. Polubiliście te zakładki? Na ich przykładzie pokażę Wam, że często podczas szycia dokonujecie modelowania przestrzennego. Nawet tego nie wiedząc. Dlatego zajrzyjmy za kulisy powstawania modelu 0738 i drobnego modelowania przestrzennego, którego dokonaliśmy w naszej pracowni.

Oczka kaletnicze występują w naprawdę wielu miejscach. Szyjąc odzież możemy je wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przeciągnąć sznurek na drugą stronę materiału. Wszelkiego rodzaju kaptury, paski czy po prostu ozdoby. Nabicie oczek jest naprawdę proste, warto je nabyć i używać.

Ta instrukcja, którą przygotowała KasiaF, pokaże Ci krok po kroku jak wydrukować i posklejać wykroje papavero.

Jeśli masz ochotę na szycie razem z nami, to naprawdę jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Lubimy dzielić się wiedzą i umiejętnościami i chcielibyśmy, aby wszystkie pomoce były dla Ciebie jak najbardziej pomocne. Dlatego dziś przedstawimy dokładną instrukcję dotyczącą naszych wykrojów do pobrania. W tym miejscu znajdziesz również wszystkie wskazówki i wyjaśnienia dotyczące oznaczeń, które znajdują się na wykrojach.