BeteabondieuBeteabondieu

Proszę bardzo, oto pomoc, o którą prosiłyście w komentarzach. Przyszycie tej stójki wcale takie trudne nie jest. Przekonajcie się. I dajcie znać, jak Wam się podoba ten instruktaż.

Aneta podzieliła się z nami swoim sposobem na wykończenie dekoltu w dzianinowej bluzce. Warto obejrzeć. I warto zadawać pytania. Na pewno się pojawią. Czy wiecie, co znaczy wycieniować? Jeśli tak, to macie ode mnie plusa. Jeśli nie, to proszę sie nie krępować i pytać o to i o wszystko inne. Po to tu jesteśmy, aby wspólnie rozmawiać o szyciu.

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

„Gośkowy żakiet” uszyłam z szarej wełnianej tkaniny w delikatną jodełkę. Jest zapinany na zamek i ma kieszonki schowane w szwie. Wykończony podszewką z wszytą bordową wypustką.

Dzisiaj szybciutki przewodnik, który powstał ze specjalną dedykacją dla Katkosi oraz innych papaverowiczów spragnionych tajników krawiectwa. Naszywana kieszeń ze szwami schowanymi w środku.

Katkos wykonała poduszki. Oczywiście nie takie zwykłe poduszki, gdyż mowa o samodzielnie wykonanych wkładach barkowych. A odpowiadając na pytanie Joanny205 informuję, że o innych poduszkach poczytamy i pooglądamy niebawem.

Papavero zaproponowało abym podzieliła się z Wami moją drugą pasją po szyciu czyli farbowaniem.  Dzięki farbowaniu można odnowić stary ciuszek, zmienić nie lubiany lub znudzony kolor albo po prostu uszyć nowy i zafarbować wedle własnego uznania. Z domowym farbowaniem mam już spore doświadczenie jednak non stop czytam i powiększam swoją wiedzę, staram się obmyślić coś nowego, łatwiejszego albo ciekawszego.

Wieczorna lekcja konstrukcji. Wszystko przez ciężki tydzień, który wczoraj zakończył się fantastycznymi zajęciami z fajną grupą. Grupa fajna, ale po raz pierwszy taka, która nie potrzebuje ani jednej przerwy w ciągu dnia. Zamęczyli mnie (w pozytywnym sensie) na tyle, że dziś dopiero po dzienniku wydusiłam z siebie odrobinę energii. I właśnie, aby więcej nie przynudzać, nieco sobie przymarszczymy formę.

Ten tydzień będzie poświęcony bardzo prostym modelom. Znacznie prostszym od tego ze zdjęcia. Opowiem Wam o kilku rzeczach znalezionych w wielkim jak damska torebka Internecie. Pokażę, jak się je przygotowuje, szyje a nawet podzielę się jakąś formą. Będzie ciekawie i szybko. Bo to będą naprawdę proste i szybkie modele. I bardzo wdzięczne.

Lubię proste modele. A gdy mogą zostać uszyte z jednego kawałka, to już pełnia szczęścia. Ta sukienka jest na dodatek bardzo efektownym modelem. Dziś pokażę Wam, jak samodzielnie ją przygotować.

No o tym już było... ale to jest tak niesamowicie proste, że muszę Was zmusić do działania. Zmusić albo zachęcić, ale wolałabym to pierwsze, a co!

Czy Wszyscy wiedzą co to jest karczek? Na pewno tak. A jeśli nie to przypomnę, że karczek to taka mała fantazja na temat paska. Zazwyczaj jest on szerszy od paska oraz może przybrać bardziej fantazyjny kształt.

Całkiem niedawno, w zaokrągleniu kilka dni temu, rozpoczęliśmy przygotowania do stworzenia szablonu spódnicy. Dziś wykonamy piękny pasek z podkroju.

Tym razem długi i dokładny opis szycia płaszcza. Zima wcale nie chce odejść, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie czegoś ciepłego na te straszne mrozy. Szczególnie, gdy z pomocą przychodzi ktoś, kto się już ze swoim płaszczykiem uporał i zechciał cały proces sfotografować.

Dziś bardzo proste stopniowanie prostej bluzki. Zaszewka tym razem biegnie od pachy do biustu. Stopniujemy według wzrostów, oglądamy bluzkę, delektujemy się tym, iż jest prosto. W następnym odcinku zajmiemy się stopniowaniem według obwodów. A jeśli ktoś pamięta, że stopniowanie zaszewki piersiowej według wzrostów było nieco skomplikowane, to wie, że ta zaszewka według obwodów również będzie ciekawa.

Niezależnie od tego, czy jesteście niskie czy wysokie niewątpliwie bluzki są Wam potrzebne. Nie wystarczy tylko je przedłużyć lub skrócić aby pozbyć się problemu brakujących rozmiarów dostosowanych do naszego wzrostu. Na szczęście stopniowanie według wzrostów dzisiejszej bluzki jest banalnie proste.