Frania

Inaczej tego tworu nazwać nie mogę. Zaczęło się od tego, że w pewną sobotę w przypadkowym sklepie kupiłam tkaninę płaszczopodobną. Droga nie była ale niestety najurokliwsza również nie. Założyłam, że na moje szyciowe próby będzie idealna. Szyło ją się dobrze, ale jej wygląd mnie nie zadowala. Jednak tyle razy pisałam na stronie, że na początek polecam tanie tkaniny, że chociaż raz musiałam skorzystać z tej rady. Zła to rada nie jest, ale następny płaszczyk uszyję sobie z czegoś, co chociaż przez próg sobie rękę z kaszmirem podawało. A co!

Proszę bardzo, oto pomoc, o którą prosiłyście w komentarzach. Przyszycie tej stójki wcale takie trudne nie jest. Przekonajcie się. I dajcie znać, jak Wam się podoba ten instruktaż.

Pytanie o gotowy rozmiar pojawiło się w komentarzach. Chciałabym jednak pozostawić odpowiedź dostępną w łatwy sposób dla Wszystkich. Bo odpowiedź ta dotyczy nie tylko legginsów. Dotyczy WSZYSTKICH form i szablonów. Zawsze możecie samodzielnie przygotować dodatkowy rozmiar lub dwa, jeśli nie mieścicie się w rozmiarówce. I to niezależnie od tego, skąd wziął się szablon.

Bluza męska, która powstawała chyba z wieczność od zamówienia. Ale w końcu doczekała się swoich pięciu minut. Mam nadzieję, że uszyjecie ją również dla swoich mężczyzn.

Bardzo zaległy i bardzo spóźniony. Płaszcz z charakterystycznymi rękawami. Ale specjalnie dla tych, którym takie rękawy nie pasują, ułatwienie w pozbyciu się tych marszczeń. Polecam szycie, potrafi nie tylko odprężyć, ale czasem też zirytować do granic możliwości. Dla każdego coś odpowiedniego, czyli obniżenie lub podwyższenie ciśnienia.

Kupiłam tkaninę w ptaszki rok temu. Schowałam sobie ostatni kawałeczek i trochę skrawków. Ledwo ledwo ale zmieściłam bluzkę. I to już koniec ptaszków, a tak je polubiłam i pokochałam. Chciałam uszyć sobie z nich sukienkę, ale niestety ptaszki się rozpierzchły w kierunku innych kobiet i dla mnie już nie wystarczyło na więcej.

Pokażę Wam to na przykładzie ostatniej spódnicy, w której wykonaliśmy asymetryczny karczek. Nie oznacza to jedna, że takie usuwanie zaszewki za pomocą oszustwa, możemy przeprowadzić tylko w tym przypadku. Przy modelowaniu nowych modeli taki moment może nam się przytrafić w wielu miejscach. Dlatego warto spojrzeć, jak się za takie cudo zabrać, czyli jak przenieść zaszewkę przy modelowaniu formy.

Ten kolor i dwa rzędy guzików kojarzy mi się ze szkolnym mundurkiem. Stąd nazwa dzisiejszego modelu.

Pierwsze męskie spodenki miały pojawić się jeszcze podczas lata. I chociaż kalendarzowe lato kończy się dopiero we wrześniu, to na koniec wakacji jeden model musiał się pojawić. Tak w ostatniej chwili, niemal minutę przed wrześniem, męskie spodenki z pięknego lnu .

Zaczynając przygodę z konstrukcją odzieży nie miałam zielnego pojęcia skąd biorą się wektory do stopniowania odzieży. Dotarłam do polskich norm i po prostu z nich korzystałam. Podane na tacy funkcjonowały w mojej pracy przez chwilę. Jeśli macie na nie ochotę, zapraszam do działu z lekcjami konstrukcji, gdzie stopniowanie odzieży damskiej  zostało dość szczegółowo przybliżone.

Każda zdolna papaverowiczka przedłuży sobie ten model, aby zakryć i ogrzać więcej ciała. Mi wystarczy taki krótki model. Tylko na tyle zostało mi czerwonego materiału. Następne płaszczyki będą dłuższe.

Cięcia francuskie są bardzo wdzięcznym detalem. Dzięki nim możesz pięknie dopasować odzież do sylwetki. Nie zemszczą się tak jak zaszewki sterczącymi rogami w przypadku dużego biustu. Nie są też trudne w uszyciu a ułatwiają dopasowanie. Polecamy się z nimi zmierzyć jak najszybciej.