jotta

Wygoda podczas pracy jest najważniejszym czynnikiem o który powinniśmy zadbać. Krojenie również jest jego częścią, dlatego postarajmy się przygotować odpowiednie miejsce do pracy. Oczywiście krojownia w zakładach szwalniczych będzie zasadniczo różnić się od tej naszej domowej nie oznacza to jednak, że możemy pominąć jej prawidłowe przygotowanie. Oto nasze rady na ten temat.

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

„Gośkowy żakiet” uszyłam z szarej wełnianej tkaniny w delikatną jodełkę. Jest zapinany na zamek i ma kieszonki schowane w szwie. Wykończony podszewką z wszytą bordową wypustką.

Dziś pokażę Wam, jak należy przygotować się do szycia skomplikowanych modeli. Obejrzymy od podszewki tą część procesu powstawania sukienki, która jest najważniejsza i wpływa pozytywnie na szytą odzież jak i zdrowie psychiczne szyjącej osoby.

Iwona zdradziła Papavero na rzecz nie powiem kogo. I uszyła na podstawie ich formy, nie powiem kim oni są, biały żakiet. Żakiet jest bardzo ładny, dlatego pokażę Wam go dziś wraz całą dokumentacją przebiegu szycia. Za karę przypominam Iwonie, że nie popuszczę i nauczę ją robienia konstrukcji żakietu. Niech no się tylko Iwona zjawi w Sokołowsku!

Ta krata od początku nie przypadła mi do gustu, ale na sukienkę głosowałam ze względu na jej krój. W mojej głowie od początku widziałam sukienkę w kropeczki lub grochy. W dzisiejszej relacji pokażę kolejne kroki, które doprowadziły do powstania innej wersji tej sukienki. Skupię się na kołnierzyku, którego wszycie może być kłopotliwe (Zwłaszcza jeśli tak jak ja zdecydowaliście się pominąć podszewkę i obłożenie).

Kto dokładnie oglądał papaverowe szablony dobrze wie, że czasem rogi wyglądają charakterystycznie. Są pościnane albo dziwacznie wystają w jakąś stronę. Nie nie, to nie jest przejaw mojej artystycznej duszy. To zwykłe matematyczne zależności, które idealnie opisują zależności pomiędzy formą o dodatkami na szwy. Nic przypadkowego.

Dziś pokażę Wam specjalistyczne narzędzia, które na pewno macie w domu. Za ich pomocą będziecie mogli dodać dodatki na szwy i podłożenia.

Tym razem długi i dokładny opis szycia płaszcza. Zima wcale nie chce odejść, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie czegoś ciepłego na te straszne mrozy. Szczególnie, gdy z pomocą przychodzi ktoś, kto się już ze swoim płaszczykiem uporał i zechciał cały proces sfotografować.

Dziś nauczymy się jak przyszyć obłożenia. To czynność, która sprawia Wam chyba najwięcej problemów jednak dzięki Katarzynie troszkę Wam to dziś ułatwimy. Spróbujcie wykonać to zgodnie z jej poradnikiem i powiedzcie nam jak poszło. A może ktoś zna inny sposób na obłożenie pach i dekoltu? Jeśli tak to zachęcamy do podzielenia się wiedzą z resztą papaverowiczek.

Anutka i kolejny przewodnik szycia. Taki przewodnik z pytaniami o rady  na przyszłość. Przeczytajcie więc artykuł i powiedzcie co zrobilibyście lepiej a co inaczej. A jeśli staniecie po raz pierwszy przed próbą szycia żakietu zapoznajcie się z przygodą krawiecką opisaną poniżej oraz ze wszelkimi komentarzami papaverowiczów.

Trochę zmodyfikowana, ale w bardzo piękny sposób, nasza bluzka z wodą. Liczymy na duuuużo takich inspiracji naszymy szablonami. Dziś przedstawiamy bluzkę Gojami, która wykonała kawał dobrej pracy i uszyła piękną bluzke z pomocą naszego szablonu.

Wszywamy zamek kryty. Bardzo przejrzysty przewodnik przygotowany przez Anię 1975. Krok po kroku pokazane zostały wszystkie czynności, które należy wykonać, aby móc rozpinać bluzeczkę lub spódnicę za pomocą zamka krytego. Z tym artykułem wszywanie zamka  będzie łatwe i przyjemne. Na koniec dodaliśmy nasze drobne uwagi, które również warto przeczytać.