Ślimak do prac krawieckich

Na pewno nie jest zagadką to, dlaczego ten krzywik kojarzy mi się z muszlą ślimaką. Jest pięknie zakręcony. Do konstrukcji możemy wykorzystać zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną krzywiznę. A każda z nich ma zupełnie inną wielkość. To tak, jakby trzymać dwa krzywiki w ręku jednocześnie. Naprawdę przydatna sztuka.

Ślimak znany na całym świecie

Ten krzywik przedstawię Wam zupełnie inaczej. Przy wcześniejszych pokazywałam Wam dokładnie krzywizny, w których poszczególne części kompletu krzywików są przydatne lub gdzie nie należy poszczególnych używać. W przypadku tego krzywika pokażę Wam propozycje książkowe. Bo ten krzywik jest słynny na cały świat. Jak na gwiazdę przystało. Spójrzcie jak pięknie autorka jednej z książek o konstrukcji wymodelowała z jego pomocą główkę rękawa. 

Pamiętacie jakiego krzywika używałam do modelowania główki rękawa? Tak tak, tasaka. Ślimak ma nieco inny kształt, dlatego będzie pomocny wtedy, gdy tasak okaże się nieco nieadekwatny do naszych potrzeb. W takich przypadkach sięgniemy po ślimaka. Jeśli spojrzycie na główki obu rękawów, mają one nieco inny kształt. Jeden z nich jest nieco bardziej pękaty, drugi nieco bardziej smukły. I właśnie dlatego tak fajnie posiadać wszystkie niezbędne narzędzia. Zawsze mamy pod ręką kształt, którego potrzebujemy.

Wróćmy do książki, która lubi ten krzywik. Z jego pomocą wymodelowany został nie tylko dekolt, ale również paszka tyłu. Tutaj obrazek sugeruje, że ten krzywik idealnie pasuje do paszki w jednym przyłożeniu. Pamiętajcie, że nie zawsze tak będzie. To zależy od rozmiaru, modelu, fasonu. Niewątpliwie jednak krzywik ten jest pomocny przy modelowaniu paszek. I znów jego nieco inny kształt od tasaka pozwoli nam wymodelować nieco inne paszki.

A na koniec raz jeszcze obejrzyjmy pełen komplet krawieckich krzywików. Zobaczcie proszę o ile ślimak jest mniejszy od tasaka. A jak długie przy nim są dwa najdłuższe, czyli szabelka i śmigło. Komu podoba się ten zestaw? Zapraszam do kliknięcia na obrazek i nabycia własnego kompletu.

Kliknij aby powiększyć

Komentarze

papavero
#2 papavero 2019-12-04 10:41
Cytuję Grzanka:
A ja bym tego ślimaka chciała kupić, ale bez towarzystwa - bo resztę mam. I nie mogę nigdzie znaleźć. Papavero - masz może możliwość wystawienia go na Gendo?

Proszę bardzo. https://papavero.pl/auction/krzywik-krawiecki-slimak-834.html
Grzanka
#1 Grzanka 2019-12-03 19:49
A ja bym tego ślimaka chciała kupić, ale bez towarzystwa - bo resztę mam. I nie mogę nigdzie znaleźć. Papavero - masz może możliwość wystawienia go na Gendo?