Dziś od samego rana jestem szczęśliwa jak mało kiedy. Nawet nasz papaverowy admin stwierdził, że dziś nic nie jest w stanie mnie zmartwić. Dziś po prostu, z powodu konstrukcji odzieży, jestem najszczęśliwszą krawiecko osobą. Dlatego muszę się tutaj moim szczęściem podzielić. Stąd ta nietypowa lekcja konstrukcji odzieży. Dziś będzie mało konkretów, ale lekcja jest najwżniejsza. Przełomowa.

Kliknij aby powiększyć

Od paru miesięcy chodziło za mną pewne sudoku. A co to takiego to sudoku?  Człowiek patrzy na liczby i zastanawia się, jaka jest reguła, jakie liczby powinny stać obok siebie, aby wszystko się zgadzało. Patrzy się na wielkie tabelki, częściowo powypełniane. I dopisuje kolejne elementy układanki. W moim przypadku sudoku było znacznie większe i całkowicie wypełnione. Ja musiałam znaleźć zależności, które ułatwią mi pracę. Przez kilka miesięcy chodziłam z wielkimi tabelami rozmiarów standardowych przygotowanych dawno temu na podstawie różnych publikacji. Kilka wydrukowanych, drobnym maczkiem, kartek formatu A4, było już naprawdę wymęczonych moimi notatkami, przemyśleniami, skreśleniami i zagięciami w chwilach zwątpienia. To krawieckie sudoku nie dawało mi spokoju. Wiedziałam, że zawiera coś, co będę mogła nazwać swoim wzorem. Tylko jakoś nie mogłam tego dostrzec.

Kliknij aby powiększyć

Wczoraj nasz kochany admin zaprosił mnie na film. I ten film był strasznie nudny. Spodziewałam się tego, admin zawsze wybiera jakieś filmowe gnioty. Dlatego do oglądania filmu zabrałam ze sobą moje tabele i ołówek. I znalazłam w tabelach to, czego szukałam. Znalazłam zależności, które ułatwią mi życie. Znalazłam moje wzory, które są proste i opisują znacznie lepiej rzeczywistość. Cieszę się nimi jak dziecko. Bo te wzory uzupełnią mi pewną brakującą na papavero działkę.

Kliknij aby powiększyć

A teraz o samych wzorach. Oczywiście nie są to dokładnie te na obrazku poniżej. Nie będę Was męczyć niczym trudnym. To będą bardzo proste wzory. Bardzo logiczne. Takie, które będę mogła uzasadnić słownie, dlaczego wyglądają tak a nie inaczej. I będą pasowały znacznie dokładniej niż wszystkie, które dotychczas poznałam. I będą miały zupełnie inne podstawy.

Kliknij aby powiększyć

Na koniec wyjaśnię, dlaczego te wzory są tak ważne. Otóż opisują one podstawy, czyli budowę siatki konstrukcyjnej. Są one moje własne, wypatrzone pomiędzy zależnościami opisywanymi przez nasze wymiary w tabelach standardowych oraz nasze odstępstwa od tych idealnych.  Będą znacznie lepiej pasować do naszej pracy. To oczywiście wielka zaleta. Ale najważniejsza jest ta, że są moje własne. A jeśli są moje własne, to mogę je opisywać, przedstawiać, omawiać i robić z nimi, co tylko mi się spodoba. Do tej pory nie zrobiłam niczego, co mogłoby nauczyć szerszą rzeszę osób konstrukcji odzieży. Po części ze względu na to, że nie można tak sobie kopiować czyjejś pracy. Wiem, że w necie jest wiele stron, gdzie kopiuje się wzory naszych polskich autorów. Jedne wzory są gorsze, drugie lepsze.  Ale są czyjeś. Dlatego nigdy nie pojawił się na papavero.pl żaden z nich. Nigdy nie powstał przepis na siatkę konstrukcyjną z zaszewką modelującą nasz biust. A teraz mogę się za to zabrać. Nie powstanie to w ciągu następnego tygodnia. Ja do tej części muszę się jeszcze przygotować. Ale serce tego pomysłu jest już gotowe a ja jestem z niego bardzo dumna.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Komentarze

papavero
#18 papavero 2017-10-09 22:06
Dziękuję dziewczyny :-) Dziś z przyjemnością wyprowadzałam sobie część wzorów. Sprawdzałam, przeliczałam itd. Jeszcze przede mną dużo pracy, ale cieszę się z tego bardzo.

Cytuję runeshira:
Nie wiem o co chodzi ,ale cieszę się ,że Ty jesteś szczęśliwa :-)


@runeshira tym bardziej dziękuję. Ja tak mam z adminem, jak mi opowiada, co zaprogramował na stronie albo jak ulepszył kod. Kiwam głową i mówię, że super. Nawet jak nie mam zielonego pojęcia, o czym on do mnie mówi ;-)
Makta
#17 Makta 2017-10-09 22:00
Brawo! Trzymam kciuki za ciąg dalszy :3
runeshira
#16 runeshira 2017-10-09 20:37
Nie wiem o co chodzi ,ale cieszę się ,że Ty jesteś szczęśliwa :-)
bogumia
#15 bogumia 2017-10-09 20:05
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :-)
Anna_K
#14 Anna_K 2017-10-09 19:12
BRAWO!!! :lol:
KasiaF
#13 KasiaF 2017-10-09 19:10
Gratulacje!
kaha2012
#12 kaha2012 2017-10-09 16:20
Gratulacje!!! :3 Teraz już wiadomo dlaczego dobry konstruktor powinien być matematykiem :D :D
rajek
#11 rajek 2017-10-09 15:57
To z niecierpliwością czekamy na wyniki tego odkrycia :D
tatusiek
#10 tatusiek 2017-10-09 15:40
Gratulacje!

Ale teraz to już napisanie książki, to swoisty obowiązek. Wyobrażasz sobie żeby to odkrycie mogło zostać zapomniane? Jak proch, albo co:)
papavero
#9 papavero 2017-10-09 15:35
Dzięki dziewczyny. Musiałam się dziś tym z Wami podzielić. Cieszę się jak dziecko tym krokiem.

Cytuję papNatusia:
Jak Twoja własna teoria względności:) gratuluję:)


Tak się od wczoraj czuję, jakbym odkryła lek na całe zło ;-) Jeszcze dużo pracy przede mną ale bardzo mnie to cieszy, że zrobiłam krok do przodu. :-)