Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 150 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, guziki, fizelina

Luz: na wysokości  biustu 6 cm.

Piękne detale

Kiedyś zobaczyłam w necie taki rękaw, o którym nie mogłam zapomnieć. Nigdy przenigdy nie wypadłaby mi z głowy ta kokardka. Zapewne ktoś z Was też ją zna, może nawet wie, z jakiej bluzki pochodzi. Za mną chodziła jedynie ona, reszty bluzki nie pamiętam. Nawet nie wiem, czy widziałam ją w całości. I musiałam się z Wami podzielić podobną. Szczególnie, że wybrałyście taką prostą bluzkę do realizacji. No to macie kokardkę za karę, lub w nagrodę, jak kto woli.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Sama bluzka jest bardzo prosta. Zaszewka piersiowa to jedyne miejsce modelujące ten fason. Nieco zebrana bokiem, ale to wszystko. Cały urok w rękawie i tkaninie, którą wybierzecie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0572.jpg

Bluzka z kokardą na rękawie.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 3 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 4 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 5 stójka 4 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • pliska ze skosu 2 razy z pojedynczej warstwy materiału, do wykończenia dołu rękawa.

  Kliknij aby powiększyć

  Przepis szycia.

  Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Wzmocnij fizeliną stójkę oraz listwę zapięcia.
  3. Przyszyj listwę zapięcia do przodu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, polecamy przewodnik napisany przez Joannę205
  4. Zszyj ramiona bluzki oraz środek tyłu.
  5. Przyszyj stójkę.
  6. Zszyj boki bluzki.
  7. Zszyj zaszewkę na dole rękawa.
  8. Dół rękawa wykończ pliską ze skosu lub podwiń dwukrotnie bardzo wąsko.
  9. Zszyj szew łączący rękaw. W tym miejsu wykonaj ścieg francuski. Wszystko dlatego, że na prawej stronie będzie widoczny kawałek lewej strony bluzki. A musi być pięknie, nieprawdaż?
  10. Wszyj rękawy do bluzki.
  11. Podwiń dół bluzki.
  12. Przyszyj guziki, zrób dziurki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Zobacz artykuły powiązane z bieżącym

100% (2 głosy)
48449 wyświetleń