Moda

Sekcja poświęcona modzie i naszej urodzie.

Czy wiecie, że na drodze, poza terenem zabudowanym, warto mieć na sobie kamizelkę odblaskową. Przepisy są słuszne, warto abyśmy byli widoczni. Ale kamizelka odblaskowa jest taka straszna. Nie mam pojęcia, gdzie mogłabym ja nosić. Zawsze pod ręką w torebce, na wszelki wypadek, gdybym chciała zrobić dwa kroki za znak miejscowości? Wydaje się to nieco trudne. Szczególnie ze straszną sklerozą, która dotyka nie tylko moją osobę. Dlatego dziś pokażę Wam mój sposób na bycie widocznym na drodze. I to znacznie ładniejszy, niż potwornie potworna kamizelka, jaką noszą robotnicy.

Żakiet zawdzięczamy Coco Chanel. To właśnie ona pozwoliła nam cieszyć się nim każdego dnia. Spójrzmy, jak piękne żakiety możemy sobie uszyć oraz jak powstają w pracowni Chanel do dnia dzisiejszego.

Pudrowy róż to naprawdę piękny i kobiecy kolor. Bluzki w tym kolorze będą pasowały nam zarówno do codziennych jak i oficjalnych strojów. Pod warunkiem, że będą miały klasyczny krój i naprawdę spokojny pudrowy odcień.

Nazwa tego koloru jest zupełnie inna. Związana jest z zieloną włoską kapustą, jarmużem. Ale dla mnie ten kolor jest po prostu ponadczasowy i uniwersalny. Kojarzy mi się z militarnym stylem, który powraca jak bumerang. I jest to odcień, który lubię najbardziej w szafie.

Kolory, które będą popularne tego roku, przeminą wraz z kolejnymi zachodami słońca. Tak po prostu o nich zapomnimy. Niezależnie od tego, pisząc te artykuły zerkam na opinie innych ludzi o modnych kolorach. Niektórzy podchodzą do tego tematu tak poważnie, jak do budowy mostu przez ocean. Osobiście wolę zerknąć i wiedzieć, ale nie pozwalam się im opętać. Dlatego dziś po prostu obejrzymy zielony. Zielony, który według niektórych jest symbolem całego ruchu eko.

Czy widziałyście już wiosnę? Kwitnące pierwiosnki, żonkile a nawet przebiśniegi. Czy rosną już w Waszych ogrodach?

Najbliższy czas opanowany został przez niebieski kolor. Na początek był lapis lazuli, potem Niagara a teraz Paradise Island. Kto lubi niebieski, ten z przyjemnością będzie modny tego lata.

Tak wiemy, że już jest marzec. Ale dziś opowiem Wam o jednym z moich noworocznych postanowień. A raczej krawieckich marzeń. Od jakiegoś czasu chodzi za mną uszycie pięknej sukni. Takiej, nad którą trzeba będzie spędzić wiele godzin z igłą i nitką w ręku. Takiej, która będzie zachwycała i cieszyła oko. Niezależnie od tego, czy znajdzie się okazja, na którą będzie ją można założyć. Może się znajdzie, to się okaże. Może to małe krawieckie marzenie uda się spełnić w tym roku. Dlatego dziś pokażę Wam, jakie obrazy kojarzą mi się z tym noworocznym postanowieniem.

Niagara to nazwa jednego z kolorów najmodniejszych tego roku. Firma Pantone wybrała dla nas kilka odcieni niebieskiego, ale ten jest naprawdę piękny.

Krwawnik różowy to symbol nowego modnego koloru. Czy Wy lubicie to brzydkie kaczątko tak samo, jak obecny trend kolorystyczny?