Moda

Sekcja poświęcona modzie i naszej urodzie.

Czy do Twojej sylwetki pasuje koszulka na ramiączkach? To pytanie wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Wszystko zależy od tego, jak została uszyta koszulka. Jaki ma rozstaw, szerokość oraz kolor ramiączek. Tym razem przyjrzymy się jednemu z bardzo ważnych aspektów. I to Wy zadecydujecie, która koszulka najlepiej pasuje do naszej modelki oraz do Was.

W oczekiwaniu na trzeci szablon w tym tygodniu... tak tak, to będzie trzeci... zajrzyjmy za kulisy pracy nad nim.

Mówi się, że kwiecień plecień bo przeplata... a my będziemy mieli taki sierpień. Gorąco jest jak w piecu. Dlatego na papavero pojawi się kilka letnich rzeczy. Ale zbliża się jesień i na nią również rozpoczniemy przygotowania.

W oczekiwaniu na kolejny szablon mamy dla Was piękną niespodziankę. Nie będziemy jej przedstawiać dłużej, sami ją zobaczcie. Poznajcie Niesforne Szmatki i ogromną krawiecką pasję, o której opowie Wam samodzielnie.

Pewien konstruktor odzieży wpadł na szalony pomysł, aby szablonów na papavero pojawiało się więcej. To więcej, to będą szablony dziecięce. Dlatego dziś słów o nich kilka. Z prośbą do wszystkich mamuś, tatusiów, ciotek i babć szyjących. I do całej reszty również. Potrzebna pomoc przedkonstrukcyjna.

Wakacje to czas, w którym nauka wcale tak szybko nie idzie. Człowiek myśli wolniej, przyswaja trzy razy mniej. I to nie dlatego, że nie potrafi ogarnąć więcej. Po prostu wakacje to czas lenistwa. Dlatego dziś, na rozpoczęcie wakacji, lekcja idealnie prosta i przyjemna. I pożyteczna.

Czy wiecie, że na drodze, poza terenem zabudowanym, warto mieć na sobie kamizelkę odblaskową. Przepisy są słuszne, warto abyśmy byli widoczni. Ale kamizelka odblaskowa jest taka straszna. Nie mam pojęcia, gdzie mogłabym ja nosić. Zawsze pod ręką w torebce, na wszelki wypadek, gdybym chciała zrobić dwa kroki za znak miejscowości? Wydaje się to nieco trudne. Szczególnie ze straszną sklerozą, która dotyka nie tylko moją osobę. Dlatego dziś pokażę Wam mój sposób na bycie widocznym na drodze. I to znacznie ładniejszy, niż potwornie potworna kamizelka, jaką noszą robotnicy.

Żakiet zawdzięczamy Coco Chanel. To właśnie ona pozwoliła nam cieszyć się nim każdego dnia. Spójrzmy, jak piękne żakiety możemy sobie uszyć oraz jak powstają w pracowni Chanel do dnia dzisiejszego.

Pudrowy róż to naprawdę piękny i kobiecy kolor. Bluzki w tym kolorze będą pasowały nam zarówno do codziennych jak i oficjalnych strojów. Pod warunkiem, że będą miały klasyczny krój i naprawdę spokojny pudrowy odcień.

Nazwa tego koloru jest zupełnie inna. Związana jest z zieloną włoską kapustą, jarmużem. Ale dla mnie ten kolor jest po prostu ponadczasowy i uniwersalny. Kojarzy mi się z militarnym stylem, który powraca jak bumerang. I jest to odcień, który lubię najbardziej w szafie.