Moda

Sekcja poświęcona modzie i naszej urodzie.

W tym artykule pokażę Wam, jak ważna potrafi być konstruktorska interwencja. Jak drobne zmiany wpływają na wygląd modelu i dlaczego próbne przeszycie jest tak ważne. I nie tylko przy tworzeniu szablonu ale również przy szyciu gotowej odzieży.

Chili Oil to ziemistobrązowa czerwień, która dodaje smakowitej definicji wiosną 2018 roku. Oto definicja koloru przedstawiona przez firmę Pantone.

Arkadia i zielone lasy kojarzą mi się z zupełnie innym kolorem. Trudno mi uwierzyć w to, że akurat ten odcień zieleni był przeważającym w Arkadii. A jeśli tak, czy swój raj możemy pokolorować zupełnie inaczej?

Ten kolor to taki zastrzyk energii i dobrego nastroju w jednym. Nie każdemu pasuje. Powiem więcej, pasuje małej ilości dorosłych osób. Ale miło się na niego patrzy.

Trudno mi powiedzieć, czy zaćwierka czy zaświergocze. Nie znam się na ptakach. Podobno ten ptaszek ma modny brzuszek. A przynajmniej zapoczątkował modę na pewien charakterystyczny żółty kolor.

W dzisiejszych czasach nie ma jasnego fioletu, jest niemalże fiołkowy. Obejrzyjmy więc ten kolor.

Oto najpiękniejszy kolor na świecie. Czekoladowy. I jest bardzo modny, więc korzystajmy z tego dziewczyny.

Ostatnimi czasy bardzo polubiłam róż. Ten lawendowy jest naprawdę piękny. I chociaż ciężko zakupić materiał dokładnie w tym kolorze, to próbuję. Dzięki tym próbom mam już kilka różowych rzeczy. Sweter, kilka koszulek i bluzę. Dziewczynki po prostu lubią róż.

To już ostatnia część dzianinowych sukienek. Ostatnia część o wyborze luzu do dzianiny. Mam nadzieję, że cała ta seria pomoże Ci nauczyć się tej wcale nie oczywistej umiejętności. Nie obiecuję, że po przeczytaniu tych artykułów nigdy się nie pomylisz. Obiecuję jednak, że po przeczytaniu i zrozumieniu tych artykułów nauczysz się dobierać luz do dzianiny korzystając z kilku swoich wpadek. Bo one są potrzebne tak samo bardzo, jak zrozumienie jak to działa.

Firma Pantone zawsze zaskakuje mnie nazwami kolorów. Tak samo, jak producenci farb i wszelakich innych kolorowych rzeczy, które z jakiegoś powodu trzeba nazwać. Najlepiej porywającym tłumy krótkim sloganem. Dlatego czytając po raz pierwszy nazwę tego koloru zaświtała mi myśl, co to jest ten niebieski chłopiec. Spróbujemy rozwinąć tą moją, niekoniecznie prawdziwą, pierwszą myśl.

Podkategorie