Moda

Sekcja poświęcona modzie i naszej urodzie.

Jaki jest przepis na sukces? Pomidor. Jak nazywa się najdłuższa rzeka w Polsce? Pomidor. Ile lat ma babcia Krystyna? Pomidor. A jaki kolor będzie najmodniejszy w 2018 roku? Pomidor! Kto pamięta tą dziwaczną zabawę w pomidora, która w dzieciństwie była jedną z wielu naszych ulubionych? Następny rok będzie taką powtórką z rozrywki.

Zapytałam kilka z Was o to, jak sprawują się szablony na różne biusty. Dostałam kilka odpowiedzi, którymi się z Wami podzielę. Oto dwie kolejne.

Firma Pantone wybrała bardzo krótką paletę kolorów ponadczasowych. Nic więc dziwnego, że pojawił się w niej tak oczywisty kolor. Piaskowy towarzyszy nam w wielu aspektach życia. Jest pięknym tłem do zabawy, pracy czy odpoczynku.

Zapytałam kilka z Was o to, jak sprawują się szablony na różne biusty. Dostałam kilka odpowiedzi, którymi się z Wami podzielę. Pierwszą z nich jest list Sengalus, który przytaczam Wam po prostu w całości. A Tobie Sengalus z całego serca dziękuję. To dla mnie ogromna radość widzieć tak pięknie dopasowane sukienki. A gdy czytam, że wolisz szyć wybierając odpowiedni rozmiar biustu zamiast męczyć się z samodzielnym przemodelowywaniem, to jestem dumna z tego, że mogę uprościć szycie. Dziękuję bardzo.

A to za sprawą kokosowego, niesamowicie delikatnego, pięknego i modnego koloru. Przełamana biel to ulubiony klasyk firmy Pantone. Czy Wasz również?

Może tak być, że czasem najdzie Cię ochota na coś mniej dopasowanego, niż proponuje szablon. Intuicyjnie na pewno czujesz, że trzeba uszyć wtedy szerszy model. Pierwszym pomysłem może być wybór po prostu większego rozmiaru. I to byłoby właśnie tak banalnie proste, gdybym nie rozpieszczała Cię setkami rozmiarów. No dobra, dla Twojego wzrostu jest ich tylko około 60. Dlatego poniżej pokażę, jak wybrać ten odpowiedni. Jak manewrować świadomie dostępną rozmiarówką.

Za kilka godzin pojawi się u nas kolejny szablon na piękny żakiet. Będzie trzeba go jakoś zapiąć. Spójrzmy więc, jakie mamy możliwości. Obejrzyjmy chociaż kilka z nich.

Jeszcze nie skończyło nam się lato, a firma Pantone przygotowała trendy na kolejne. Oczywiście trendy obejmujące kolory, które będą nas dopadać z każdej półki sklepowej niemal każdego sklepu z odzieżą. Taka moda jest dość zabawna. Ktoś nam ustala, co mamy nosić, a my lubimy akurat te kolory. Nie do końca się z tym zgadzam, że tak być musi. Ale uważam, że warto wiedzieć, co w trawie piszczy. Dlatego warto zerknąć na to, jakie kolory przygotowali dla nas kolorowi eksperci.

Wciągnę brzuch, wcisnę biodra i się zmieszczę. Tylko co dalej. Czy za mały rozmiar może być dobry w pewnych sytuacjach?

Uwaga, ten artykuł jest dla osób o mocnych nerwach. Będą zwierzenia. Krawieckie.