Od dziś moja książka dostępna jest w przedsprzedaży. Można ją nabyć na stronie

www.sukienka-idealna.pl

Poniżej szczegółowo opisuję każdą z trzech opcji zakupu książki oraz poszczególne gratisy.

Spis treści poniższego artykułu

Opis produktów do zakupu

Lista gratisów

Sukienka idealna - książka

Książka o konstrukcji odzieży damskiej, która przedstawia sposób przygotowania siatki konstrukcyjnej, sukienki podstawowej oraz 75 przykładów modelowania różnych fasonów. Plus cały rozdział o uszyciu sukienki podstawowej.

Cena książki to 120 zł. Książka będzie sprzedawana wyłącznie przez Papavero. Dlatego mogę Cię zapewnić, że cena tej książki nigdy nie będzie niższa. Kupując ją w przedsprzedaży zyskujesz naprawdę dużo fajnych krawieckich dodatków. Dlatego jest to dobry moment, aby nabyć ją bez kosztów przesyłki, które na terenie naszego kraju tym razem pokrywam ja. A dodatkowo będę Cię rozpieszczać gratisami w postaci pięknego opakowania. Funkcjonalnego opakowania a nie takiego, które wyrzucisz po rozpakowaniu książki. A w pierwszym kwartale przyszłego roku uzupełnię Twoją wiedzę fajnym filmem. Koniecznie przeczytaj poniżej krótkie teksty o wszystkich niespodziankach. A ja obiecuję, że mam dla Ciebie jeszcze jedną. Taką, o której przekonasz się dopiero po rozpakowaniu książki.

  Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

12 pobrań czyli pakiet cyfrowy

12 pobrań do wykorzystania na stronie papavero.pl o wartości 42 zł. Ten produkt jest doskonale znany naszym Czytelnikom. Pobrać będzie można dowolną rzecz. Pakiet cyfrowy przygotowałam z myślą o tych, którzy lubią mieć potwierdzenie tego, co zrobili. Lubią sprawdzić, skonfrontować i przeanalizować. Lub po prostu zerknąć, czy jest dobrze. W tym celu przygotowane zostały materiały do pobrania, które będą się na stronie papavero.pl pojawiać do końca 2018 roku. Będzie można pobrać siatkę konstrukcyjną, lub rękaw, albo sukienkę podstawową. Dokładnie tą, którą przygotowałam na potrzeby książki. Po co? Aby mieć obok siebie wirtualnego nauczyciela, który sprawdzi, czy na Twoim rysunku jest wszystko dobrze. Gdy zdecydujesz się narysować tą samą siatkę konstrukcyjną, z tymi samymi danymi, których użyłam na potrzeby książki, będziesz mieć możliwość samokontroli. A to jest niesamowicie ważne na początku nauki. Gdy nie masz nauczyciela obok siebie, z taką pomocą będziesz móc sprawdzić samodzielnie swoje postępy.

Nie tylko siatki będą dostępne. Pobrania będzie można wykorzystać w celu pobrania któregoś modelu opisywanego w książce. Gdy nie będziesz mieć pewności, czy Twoje ćwiczenia ida w dobrym kierunku, wydrukujesz sobie sukienkę ze strony. Porównasz ze swoim obrazkiem i wszystko stanie się jasne.

A jeśli nie będziesz potrzebować takiej pomocy, jeśli po prostu spodoba Ci się jakiś model ze strony, wykorzystasz pobrania w taki sposób, jaki będzie dla Ciebie wygodny. Nie będę tego sprawdzać ani analizować. Pobrania będą działać tak samo jak te, które już znasz. Po prostu. Ale najważniejsze jest to, że pakiet pobrań będzie ważny aż trzy miesiące.

Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

Krzywiki krawieckie

Komplet krzywików o wartości 125zł. Oto sześć krzywików krawieckich, które wchodzą w skład kompletu. Oczywiście zapakowane będą w mięciutki pokrowiec. A dodatkowo na samym końcu artykułu poznasz siódmy, który stanowi gratis jedynie w połączeniu kompletu krzywików z moją książką do konstrukcji.

 

Lista gratisów

Część gratisów będzie dołączana do książki. Inne do książki zakupionej z dodatkowymi produktami. Poniżej sprawdzisz czym tak naprawdę one są. A na stronie www.sukienka-idealna.pl dowiesz się, które będą do Ciebie wysłane. Wybierz więc swój pakiet i ciesz się dodatkowymi prezentami.

 

Autograf autorki

Czyli mój odręczny podpis. Jeśli zakupisz książkę już teraz, z radością podpiszę Twój egzemplarz. Będzie mi niezmiernie miło to zrobić. Na pewno podpiszę każdy egzemplarz zakupiony w przedsprzedaży.

Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

Darmowa dostawa

Wartość gratisu 12-15 zł w zależności od wybranej opcji. Niezależnie od tego, czy kupisz książkę, czy książkę wraz z innymi produktami z nią związanymi, na terenie Polski wyślemy wszystko do Ciebie za darmo. Jeśli skusisz się tylko na książkę, otrzymasz ją od nas wielkim listem polecony. Jeśli jednak zapragniesz otrzymać krzywiki krawieckie, dojdzie do Ciebie wielka paczka. Krzywiki małe nie są, spodziewaj się więc dość sporej przesyłki.

  Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

Aksamitny pokrowiec

W przedsprzedaży książkę będziemy pakować w specjalnie na tą okazję przygotowany aksamitny mięciutki pokrowiec. Oczywiście z papaverową metką, uszyty w naszej pracowni. Możecie być pewni, że w przedsprzedaży zostanie on uszyty przeze mnie. To będzie mój relaks po ciężkim roku pracy. Z przyjemnością będę kroić, zszywać i pakować książki. Tak, aby w cieplutkim milutkim opakowaniu wyruszyły w podróż. I chociaż zdjęcia nie oddają ich uroku, to musicie mi uwierzyć na słowo, że są milutkie i mięciutkie. I nawet, jeśli później nie będą używane do przechowywania książki, to na pewno przydadzą się do schowania w nich ważnych drobiazgów. Opakowanie będzie dostępne również po okresie przedsprzedaży, jego cena wyniesie 15zł.

Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

Kalkulator krawiecki

Oto coś, nad czym napracował się nasz admin. Do książki został przygotowany krawiecki kalkulator. Będzie on wyręczał w wielu rzeczach. Przede wszystkim w liczeniu. Ale będzie również pomagał w diagnozie wad postawy, które widoczne są w pobranych z sylwetki wymiarach. To ogromne ułatwienie i naprawdę pomocny program. Nie jest on niezbędny, wszystkie te informacje znajdziesz w książce. Ale kto z nas uwielbia podstawiać do wzorów dane, dokonywać wyliczeń i sprawdzać, czy nic się nie popsuło? Kalkulator załatwia wszystkie żmudne operacje w trzy ułamki chwili. Wystarczy mu podać dane pobrane z sylwetki. A on, bez mrugnięcia okiem wykona niezbędne do konstrukcji obliczenia. Kupując książkę z cyfrowym pakietem przez cały rok będziesz się cieszyć tym świetnym rozwiązaniem. Cena kalkulatora krawieckiego bez książki to 20zł.

Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

Krawieckie filmy

Oto moje plany na przyszły rok. Na papavero.pl zaczną pojawiać się filmy. Szczerze mówiąc ten etap rozwoju strony obmyślałam przez cały rok wraz z powstawaniem książki. Dlatego do książki zostaną przygotowane trzy naprawdę fajne odcinki. A Ty wybierzesz sobie jeden, dwa lub trzy do obejrzenia. W zależności od tego, jakiego dokonasz wyboru przy zakupie książki. Do samej książki dołączony zostanie bilet na jeden film. Do książki wraz z pakietem cyfrowym dwa filmy do wyboru. A do książki połączonej z pakietem cyfrowym i krzywikami krawieckimi otrzymasz wszystkie trzy filmy związane z książką. A ja poniżej spieszę donieść o czym będą te filmy. Koszt każdego filmu to 35zł.

Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

Tematyka filmów będzie związana z książką. Wszystkie trzy powstaną w pierwszym kwartale 2019 roku i wtedy będzie można je obejrzeć. Oto o czym będą  opowiadały poszczególne odcinki:

  • jeden film w całości zostanie poświęcony bardzo ważnym i trudnym aspektom omówionym w pierwszym rozdziale książki. Pokażę na nim przede wszystkim jak mierzyć sylwetkę oraz jak dokonywać analizy sylwetki na podstawie pomiarów, obserwacji sylwetki oraz danych zawartych w tabelach rozmiarów standardowych. To bardzo ważne a jednocześnie dość skomplikowane  umiejętności. Dlatego Ci, którzy będą chcieli o tym usłyszeć więcej, na pewno będą zadowoleni z tej opcji.
  • drugi film związany będzie z drugim rozdziałem książki. W nim pokażę jak na podstawie sukienki podstawowej wykonać modelowanie innego fasonu. Część ta będzie miała na celu nie tylko przedstawienie nowego modelu (to będzie model o numerze 1076, którego zdjęcia ani opisu nie zobaczysz w książce), ale przede wszystkim omawiać będę samą czynność modelowania. Pokażę Ci jak używać krzywików krawieckich, jak wygodnie i sprawnie modelować formy na papierze. Omówię różne metody, które można stosować zamiennie. Będę więc operować różnymi przyborami krawieckimi i papierniczymi, aby przedstawić je wszystkie. Po to aby pomóc Ci świadomie i swobodnie poruszać się w tej dziedzinie krawiectwa. Do tego filmu dołączony będzie szablon krawiecki, umożliwiający uszycie sukienki o numerze 1076.
  • trzeci film będzie o szyciu. W nim przedstawię, krok po kroku, etapy powstawania sukienki podstawowej. Zarówno tej tkaninowej jak i wykonanej z dzianiny. Przewodnik powstawania sukienki podstawowej, skrojonej z tkaniny, znajduje się w książce. Ale ja doskonale wiem, że niektórzy wolą po prostu film. A dodatkowo w filmie tym zawrę nieco inne metody i techniki. Pokażę też sukienkę dzianinową oraz kilka trików wykorzystywanych w naszej pracowni na co dzień. Ten film to będzie świetny początek do rozpoczęcia przygody z szyciem.

Siódmy element - krzywik

Jeżeli masz ochotę na rozpoczęcie nauki konstrukcji odzieży, to niewątpliwie będziesz potrzebować kilku sprzętów. Wśród tych najpotrzebniejszych znajdą się krzywiki krawieckie. Komplety sprzedawane z książką będą uzbrojone w jeden specjalny krzywik. Dodatkowy. Niedostępny oddzielnie, jego wartość jako gratisu to 30zł. Ten krzywik to piękna łezka, która bardzo pasuje mi do mojej książki. Przede wszystkim swoim kształtem pomaga modelować paszki. Dzięki niej, tasakowi i ślimakowi, stworzyłam komplet do zadań specjalnych. Z nimi trzema żadna paszka ani żadna główka rękawa nie będą straszne. O samej jego nazwie opowiem bardzo krótko, ona idealnie pasuje do tego, jak wyglądała moja droga pisania książki o konstrukcji sukienek. Przyznam szczerze, że zdarzało mi się przeciekać niejednokrotnie. A bo okładka jest taka piękna, a bo już poszło do druku, a bo nie wiem czy zdążę (to znacznie wcześniej).... takich chwil było dużo, i ta łezka będzie tego pamiątką. 

Jeśli spojrzysz na trzy poniższe łezki zauważysz, że są niebieskie. To zasługa folii ochronnej. Po jej zdjęciu krzywiki, zarówno te jak i wszystkie w całym komplecie, będą przeźroczyste. Ta ich własność jest ogromnym ułatwieniem podczas konstrukcji odzieży.

  Książka do konstrukcji odzieży, szycie, papavero.pl Agnieszka Tylak

100% (3 głosy)
2727 wyświetleń

Komentarze

papavero
#88 papavero 2018-11-19 09:57
Moje drogie. Książka miała ważyć około kilograma. Z szacunku na podstawie innych książek tego wymiaru, drukarnia ustaliła odrobinę nieco ponad kilogram. W środę odbieramy ją z drukarni, mam nadzieję, że się uda. Wtedy ją dokładnie zważę. Bo dziś dostałam info, że cały ładunek waży odrobinę mniej niż 1kg na sztukę. Jesteśmy na granicy, więc jeśli się uda to może te przesyłki będą nieco tańsze. Ale o tym dopiero w środę, jak już będę miała książkę w rękach. :-)
ana1802
#87 ana1802 2018-11-14 19:40
Ja deklarowałam że zapłacę za przesyłkę do Irlandii i nadal myślę że tak powinno być. Materiały też zamawiam z Polski i płacę za przesyłki.
KamilaKasz
#86 KamilaKasz 2018-11-14 16:08
Cytuję papavero:
Cytuję KamilaKasz:
Cytuję papavero:
Koszty przesyłek zagranicznych. Moje drogie, generalnie koszty przesyłek oscylują w okolicach 70 zł za granicę. Do różnych krajów troszkę mniej lub więcej. Spędziłam sporo czasu na tym, aby znaleźć coś tańszego. Ale niestety nie widzę. Jeśli ktoś z Was korzysta z jakiejś firmy, to ja chętnie to obejrzę. Ale nie stronę tylko konkretną ofertę. Bo naprawdę podajecie mi linki tutaj lub w wiadomościach prywatnych, ja to rozgrzebuję i sytuacja okazuje się identyczna. np.
-worek na poczcie za 31 zł netto to zwykła nierejestrowana przesyłka, rejestrowana to już też koszt bliżej 70 (66, ja do kosztów przesyłki muszę doliczyć VAT).
-wysyłki kurierem najtańsze są do Niemiec, i to też w granicach 60 zł.

Chciałabym Wam to dostarczyć za jak najmniej, ale na chwilę obecną trzeba się liczyć z kosztem około 70 zł. Chyba, że trafi się jakaś dobra dusza i pokaże takiej sierocie jak ja, lepszą tańszą opcję. To będzie super :-)

No coz mowi sie trudno, nie zapomnij odjac darmowej przesylki na terenie Polski, coby fair bylo :-D

O tym oczywiście będę pamiętać. Mówię tutaj o cenach rzeczywistych. Bo naprawdę liczę na to, że ktoś podsunie jakąś fajniejszą ofertę.

@papavero trza bylo pisac ksiazke do 1kg wagi :-D
papavero
#85 papavero 2018-11-14 15:31
Cytuję KamilaKasz:
Cytuję papavero:
Koszty przesyłek zagranicznych. Moje drogie, generalnie koszty przesyłek oscylują w okolicach 70 zł za granicę. Do różnych krajów troszkę mniej lub więcej. Spędziłam sporo czasu na tym, aby znaleźć coś tańszego. Ale niestety nie widzę. Jeśli ktoś z Was korzysta z jakiejś firmy, to ja chętnie to obejrzę. Ale nie stronę tylko konkretną ofertę. Bo naprawdę podajecie mi linki tutaj lub w wiadomościach prywatnych, ja to rozgrzebuję i sytuacja okazuje się identyczna. np.
-worek na poczcie za 31 zł netto to zwykła nierejestrowana przesyłka, rejestrowana to już też koszt bliżej 70 (66, ja do kosztów przesyłki muszę doliczyć VAT).
-wysyłki kurierem najtańsze są do Niemiec, i to też w granicach 60 zł.

Chciałabym Wam to dostarczyć za jak najmniej, ale na chwilę obecną trzeba się liczyć z kosztem około 70 zł. Chyba, że trafi się jakaś dobra dusza i pokaże takiej sierocie jak ja, lepszą tańszą opcję. To będzie super :-)

No coz mowi sie trudno, nie zapomnij odjac darmowej przesylki na terenie Polski, coby fair bylo :-D

O tym oczywiście będę pamiętać. Mówię tutaj o cenach rzeczywistych. Bo naprawdę liczę na to, że ktoś podsunie jakąś fajniejszą ofertę.
-1
KamilaKasz
#84 KamilaKasz 2018-11-14 15:14
Cytuję papavero:
Koszty przesyłek zagranicznych. Moje drogie, generalnie koszty przesyłek oscylują w okolicach 70 zł za granicę. Do różnych krajów troszkę mniej lub więcej. Spędziłam sporo czasu na tym, aby znaleźć coś tańszego. Ale niestety nie widzę. Jeśli ktoś z Was korzysta z jakiejś firmy, to ja chętnie to obejrzę. Ale nie stronę tylko konkretną ofertę. Bo naprawdę podajecie mi linki tutaj lub w wiadomościach prywatnych, ja to rozgrzebuję i sytuacja okazuje się identyczna. np.
-worek na poczcie za 31 zł netto to zwykła nierejestrowana przesyłka, rejestrowana to już też koszt bliżej 70 (66, ja do kosztów przesyłki muszę doliczyć VAT).
-wysyłki kurierem najtańsze są do Niemiec, i to też w granicach 60 zł.

Chciałabym Wam to dostarczyć za jak najmniej, ale na chwilę obecną trzeba się liczyć z kosztem około 70 zł. Chyba, że trafi się jakaś dobra dusza i pokaże takiej sierocie jak ja, lepszą tańszą opcję. To będzie super :-)

No coz mowi sie trudno, nie zapomnij odjac darmowej przesylki na terenie Polski, coby fair bylo :-D
papavero
#83 papavero 2018-11-14 14:53
Koszty przesyłek zagranicznych. Moje drogie, generalnie koszty przesyłek oscylują w okolicach 70 zł za granicę. Do różnych krajów troszkę mniej lub więcej. Spędziłam sporo czasu na tym, aby znaleźć coś tańszego. Ale niestety nie widzę. Jeśli ktoś z Was korzysta z jakiejś firmy, to ja chętnie to obejrzę. Ale nie stronę tylko konkretną ofertę. Bo naprawdę podajecie mi linki tutaj lub w wiadomościach prywatnych, ja to rozgrzebuję i sytuacja okazuje się identyczna. np.
-worek na poczcie za 31 zł netto to zwykła nierejestrowana przesyłka, rejestrowana to już też koszt bliżej 70 (66, ja do kosztów przesyłki muszę doliczyć VAT).
-wysyłki kurierem najtańsze są do Niemiec, i to też w granicach 60 zł.

Chciałabym Wam to dostarczyć za jak najmniej, ale na chwilę obecną trzeba się liczyć z kosztem około 70 zł. Chyba, że trafi się jakaś dobra dusza i pokaże takiej sierocie jak ja, lepszą tańszą opcję. To będzie super :-)
papavero
#82 papavero 2018-11-14 08:32
Cytuję regina16:
@papavero, dlaczego moje pobieranie nie jest aktywne ?

Pobrania zostaną włączone wraz z wysyłką książek. Ważne będą do końca marca 2019, tak aby każdy miał trzy miesiące na pobranie wszelkich dodatkowych materiałów technicznych, które będą wrzucane na stronie w grudniu :-)
regina16
#81 regina16 2018-11-14 01:52
@papavero, dlaczego moje pobieranie nie jest aktywne ?
sznurek
#80 sznurek 2018-11-13 21:29
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Książka przyjdzie pocztą, prawda, nie kurierem? Czy można jakoś zmienić adres do wysyłki już po zakupie?

W tej chwili zakładam pocztę. Ale dziś nadal przeglądam oferty zagraniczne i przy okazji sprawdzam, jak wyglądają przesyłki u kurierów. Nie mam podpisanej umowy z kurierem, więc chwilę mi to zajmie :) Ale jeśli z jakiegoś powodu wolisz pocztę, to nie ma sprawy. Co do zmiany adresu, to oczywiście uwzględnię to. Tylko proszę napisz e-mail na papavero@papavero.pl. Będzie nam łatwiej skoordynować pracę.


Dziękuję :-) . Napisałam.
papavero
#79 papavero 2018-11-10 13:51
Cytuję bozenka:
Noooo w koncu....tak sie ciesze na ta ksiazke ..... Gratulacje :)

Dziękuję bardzo. Też się cieszę. Chodzę i uśmiecham się do siebie. A nawet sobie podśpiewuję co chwilę :-)