Rozmiar: Rozmiar 34-46. Dł. 53,5 / 54,5 / 55 / 56 / 57 / 57,5 / 58,5 cm na środku tyłu. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Tkanina, szerokość 150 cm, długość: 145 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Komu polecamy ten model? Żabot to idealne rozwiązanie dla małobiuściastych Pań. Jeśli jednak Twój biust jest duży, pomiń ten element i noś koszulę z rozpietymi górnymi guziczkami.

Kurs szycia. Jak wykonać żabot i riuszkę pokazała nam Klarr.

To jeden z naszych ulubionych modeli, dlatego liczymy na to, iż polubicie go tak samo jak my. Żabot można wykonać z tej samej tkaniny. Jeśli jednak wybierzesz koronkę lub inny kolor równie dobrze będzie się prezentować w dzisiejszej koszuli.

Wykrój do pobrania

Oto pierwsza wersja naszej koszuli. Piękna delikatna tkanina oraz zachwycająca koronka w kolorze uniewersalnej czernii.

 Wykrój do pobrania

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

 • 1 środek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 2 boczek przodu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 3 boczek tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału
 • 4 środek tyłu, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 5 rękaw, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 6 stójka, 2 razy  ze złożonego materiału
 • 7 żabot, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 8 listwa zapięcia, 1 raz  ze złożonego materiału
 • 9 mankiet,  2 razy  ze złożonego materiału
 • pasek tkaniny do ozdobenia mankietów i stójki, szerokość 5 cm

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

 

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Tym razem dodatkowy warunek to piękny uśmiech na twarzy modelki oraz przewodnik  dokumentujący wykonanie i wszycie żabotu oraz ozdób na stójce i mankietach.

Mamy już dwa pierwsze egzemplarze, jednak nadal czekamy na odważną czytelniczkę, która postanowi dopełnić formalności i otrzymać dodatki krawieckie.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
23486 wyświetleń

Komentarze

Sajatha
#8 Sajatha 2016-10-04 12:37
Hi everyone :) I'm new here! I have looked everywhere on this page and I can't seem to find the directions for sewing the garment after printing. I didn't see them on the download either. Can someone please tell me where I can find them?
:-) Thank you sew much!
KamilaKasz
#7 KamilaKasz 2016-03-22 13:06
Cytuję katkos123:
Znalazłam wykrój, którego długo szukałam - dobrze układający się korpus z francuskimi cięciami i rękawy z lekkim luzem ( ja nawet troszkę zwęziłam od pachy do łokcia). Boczek przodu wydaje się ogromniasty, ale jest dokładnie taki, jaki musi być i ma dodatkowo zaszeweczke, którą moza sobie bluzkę naprawdę dobrze dopasować. Bezapelacyjnie to mój wykrój bazowy i bez dwóch zdań - polecam.

troche sie napaczworkowalas, super wyszlo
katkos123
#6 katkos123 2016-03-22 13:02
Znalazłam wykrój, którego długo szukałam - dobrze układający się korpus z francuskimi cięciami i rękawy z lekkim luzem ( ja nawet troszkę zwęziłam od pachy do łokcia). Boczek przodu wydaje się ogromniasty, ale jest dokładnie taki, jaki musi być i ma dodatkowo zaszeweczke, którą moza sobie bluzkę naprawdę dobrze dopasować. Bezapelacyjnie to mój wykrój bazowy i bez dwóch zdań - polecam.
MinaHarker
#5 MinaHarker 2015-01-17 18:23
chciałabym uszyć tą koszulę ale kompletnie nie mam pojęcia jakiego rodzaju miałabym użyć tkaniny. Wspomożecie?
sroka
#4 sroka 2011-09-21 16:23
Coś dla długoszyich :) mam wizję w kolorze kobaltowym.
Katarzyna
#3 Katarzyna 2011-09-19 23:43
Bardzo adna bluzeczka :-)
papavero
#2 papavero 2011-09-19 18:18
tak, tylko należy wybrać zgodnie z tym artykułem //papavero.pl/wykroje-do-pobrania/409-gotowy-wykroj-konierzyki-cz-i.html
-1
imp18
#1 imp18 2011-09-19 18:13
Bardzo faajna :) A czy stójkę da się zamienić na wczęsniejsze kołniierzyki bez problemu ?